Díky Jimmiemu komentáři jsem změnila název připravovaného příspěvku. Ano BBQ gril jsme zakoupily už před měsícem, Peťa několikrát naznačovala, že bychom ho měly testnout, ale já jsem byla proti tomu, abychom si samy dvě na zahradě dělaly BBQ na ohromném grilu. Nakonec padlo rozhodnutí, dokud tady nebudeme mít dostatek známých, které bychom rády pozvaly, grilovat nebudeme. Myslím, že jsme tu hodně důkladně prozkoumaly trh s realitami a pronájmy, jednotlivé lokality GC, mobilní operátory, sortiment místních supermarketů, domácích potřeb, elektroniky, ale místní lidé jsou tu pro nás stále jedna velká neznámá. V části, kde bydlíme, se to hemží turisty, ale o místní tu nezavadíte. Stále jsme přemýšlely o tom, jak to tedy udělat, až si Peťa zrovna zahrabaná v průzkumu volných pracovních míst všimla, že na jednom Queenslandském serveru je vedle volných pracovních míst, také chat - tedy něco jako místní drbárna. Po krátkém zaváhání jsem vyplnila formulář - klasika: věk, váha, výška, zájmy, záliby, představy o tom s kým si chci povídat a co tu vlastně dělám, připojila jsem fotku a byla jsem vpuštěna do arény :-). Začala jsem číst úvodníky připojené k jednotlivým fotografiím členů - mužů a protože moje úvodní stránka zela prázdnotou, pročetla jsem také pár profilů žen, abych věděla, jak se tu místní dámy prezentují. Kupodivu napíší o sobě jen pár řádek, zatímco muži minimálně jednu stránku samochvály. Sekce zájmy mi vyrazila dech. " A je tu moji milí další tipovací soutěž pro Vás"
TIPOVACÍ SOUTĚŽ:
Otázka zní: Víte co 90% mužů v Queenslandu uvádí na svých profilech jako svého koníčka? Těším se na vaše odpovědi a doufám, že odpoví alespoň naši věrní :-)."
A za podporu, kterou od Vás po celou dobu co jsme tu máme, Vám vylíčím jak dopadla naše první seznamovačka naslepo v Aussii, ale předem hlásím, že moc vtipné to tedy není, alespoň pro nás ne. :-)
Zanedlouho mi začaly chodit zprávy a různí muži chtěli komunikovat, dopisovat si, mailovat, telefonovat-to bylo obzvlášť vtipné, chatovat no a také se sejít. Byla zrovna sobota, což je náš bar day, takže jsem je odmítala s tím, že dnes ne, protože v sobotu chodíme s Peťou do baru. Jeden obzvlášť urputný se však nedal odbýt a chtěl jít na pivo, ať vezmu kamarádku sebou, protože on vezme kamaráda a můžeme se sejít a popovídat si. Vlastně proč ne, je to dobrý nápad, konečně popovídáme s místními, neboť Rob (tak se urput jmenoval) bydlí na Gold Coast řadu let. Docela jsme se těšily i přes to, že komunikace začala váznout po té, co jsme se chtěly domluvit kam vlastně půjdeme. Rob navrhl restauraci, ale nevěděl v jaké ulici je (připomínám, že tu žije 20let), ale nevadí, pošli nám smskou název restaurace my si to vygooglujeme, bohužel google nám nabídl restauraci tohoto názvu pouze v Glasgow a v Praze :-). Začala mi docházet trpělivost, ale to byl teprve začátek. Co je to za b..., když neví, kde bydlí, ale pořád jsme se nevzdávaly, dobře půjdeme tedy do naší oblíbené hospy, poslaly jsme mu název, ulici a číslo domu, mezi tím nám ještě napsal, že kamarád je busy, takže jsem musela Peťu hodně přemlouvat, aby šla, protože sama jsem se bála...nakonec jsme ve smluvenou hodinu, přicházely na domluvené místo a přišla sms, že to nemůže najít....ale nejspíš mu nějaký turista poradil a nakonec to našel...no a byl to tedy zážitek, koupil nám každé jedno malé pivo a šli jsme si všichni sednout na terásku, tahaly jsme z něj každé slovo, skoro vůbec jsme mu nerozuměly a on se vlastně ani nesnažil, aby tomu tak bylo, usmál se jenom jednou a to když nás strašil tím, kolik je tu žraloků a když dopil své pivo, něco zamumlal, myslely jsme, že jde na toaletu, ale pak ho Peťa zahlédla jak zdrhá (což v jeho případě, byl nadlidský výkon :-). Podotýkám, že jsme ho nechtěly zklamat a do baru jsme přišly hezky oblečené, čisté a nalíčené :-). Naštěstí těsně před tím než jsme se rozbrečely, zavolal další, kterému jsem odpoledne napsala, že se nemůžu sejít, protože jdu s kamarádkou na pivo, a ptal se zdali jsme někde poblíž, že jde s kamarádem na večeři na Surfers a jestli by za námi nemohli přijít...přišli během pár minut a jak to bylo dál? Tady už raději prosím netipujte, protože mám obavy, že byste naše hodně sražené sebevědomí, mohli svými názory ještě dorazit :-)
P.S. A teď Vám ještě napíšu jednu zajímavost, představte si , že zítra večer, na místním TV kanálu poběží soutěž "The Amazing Race" a tento díl bude z České Republiky - tak se taky dívejte!!!!!! Peťa právě prohlásila - zítra nejdu na pivo ani s Keanu Reevesem :-)
P.P.S. My name is Rob I am frendly, easy going man...to jsou úvodní slova z jeho profilu :-) pod Nickem -Hovad (volný subjektivní překlad :-), tak holky jestli máte některá zájem, můžeme Vám na příští sobotu domluvit sraz. Obrázek připojen jen do rozebrání zásob.