čtvrtek 29. října 2009

House maid :-)

Shánění práce v Austrálii, jak už Vám naznačila Petra je opravdu prča, ale pro otrlé :-)). Z domova jsem odjížděla s přesvědčením, že kdo pracovat chce tak si vždycky práci najde, ale během prvního pracovního dne "Jehovy" jsem pochopila, že tady je to trošku jinak. V Supermarketu do kterého jsem vkládala hodně nadějí, nám sdělili, že na pozici - Night fill =vyndavání zboží do regálu v noci :-) tu musím mít vízum minimálně na rok, protože výcvik trvá dva měsíce a pak by se jim nevyplatilo ty lidi zacvičovat, na všechno ostatní musíte mít buď fluently angličtinu,nebo auto nebo licenci, nebo certifikát (v sobotu jdeme na kombinovaný kurz RSA a RSG, což jsou licence na alkohol a gambling, na drogy nemaj jinak bychom si udělaly trojkombinaci).V zoufalství z toho, že mě australané nikdy nezaměstnají a tím pádem budu muset každý den do baru, jsem odpověděla na inzerát na gumtree kde hledali služku na úklid prestižního apartmánu u pláže dvakrát týdně odpoledne a moje odpověď musela být asi natolik zábavná, že ačkoli inzerát navštívilo několik stovek lidí, tak jsem byla telefonicky pozvána na pohovor. Naštěstí mám nacvičenou větu, prosím pošlete mi adresu a čas smskou, takže nedošlo k omylu a .... co se dělo dál Vám napíšu příště, ale každopádně mám práci :-)). Chápu, že se smějete až se za břicha popadáte, .... jsem profesionální služebná :-) no ale tak to v životě chodí odříkaného největší krajíc :-).

1 komentář:

  1. Děvčata, dám Vám tip. U vás obou stačí, když budete sepisovat svoje zážitky a 1 denně je zašlete do Blesku - já vám tam vyjednám cestovatelskou rubriku. To co píšete, to by tady nikdo nevymyslel a jste lepší jak Renčín. Jinak oběma posílám pozdravy ze zapršených Čech. Iva

    OdpovědětVymazat