pátek 22. dubna 2011

Glad Påsk

or Happy Easter or Veselé Velikonoce... Ptáte se proč? Protože jsem se začala učit švédsky!!! How so? Protože jsem se zblbla do filmů The Girl Who Played With Fire and The Girl With The Dragon Tattoo... Měli je totiž oba tady v knihovně, nejdřív jsem si půjčila první díl a až doma jsem zjistila, že je to švédsky s anglickými titulky, ale hrozně jsem to chtěla vidět... Zmanipulovala jsem i Pamelu, aby se dívala se mnou a pak už jsem jenom čekala, kdy bude druhý díl.. V knihovně je to jako Hot Pick, což znamená, že to druhý den musíte vrátit a nedá se to prodloužit.. Fakt se mi oba díly líbily, dvojka víc než jednička, takže už se nemůžu dočkat trojky. Po obou dílech už se mi zdálo, že začínám rozumět švédsky... haha... 
Tak to bylo k objasnění dnešního titulku, a teď co u nás nového: máme opravdu krásný podzim, skoro pořád svítí sluníčko a je teplo přes den, je lepší počasí než na jaře nebo v létě (to teda trvalo jenom asi dva dny..). Velikonoce se tady slaví už od pátku, volno je i v pondělí a v úterý, protože plynule navazuje Anzac day - viz loňský blog. My jsme tedy obě pracovaly, ale Pamela má dneska volno, protože hospoda je zavřená, jako ostatně všechny hospody a prodejny s chlastem, protože na velikonoce se tady prostě chlast neprodává nikde. Město je vyprázdněné a tiché, ale naši drazí Hárykrišnofci vyjí pod okny jako každý pátek, asi prostě Good Friday neslaví... 
Ani jsem netušila, že Australáci mají jako hlavní velikonoční den neděli - narozdíl od nás, dozvěděla jsem se to včera od Cynthie, když jsem jí dávala velikonoční vajíčka pro holčičky a říkám jí, dej jim to v pondělí a ona ne, dám jim to v neděli a já ne, dej jim to v pondělí, proč bys jim to dávala v neděli... takže jsme se asi deset minut dohadovaly, kdy se teda dávají ty vajíčka a ona mi sdělila, že my jsme teda divní, když neslavíme pátek a vajíčka dáváme v pondělí, a to jsem jí ani neřekla, že nás ještě chlapi u toho mlátěj, protože jsem nevěděla, jak se anglicky řekne pomlázka. 
Taky jsem dneska dostala velikonoční vajíčko - krásný, obrovský a hlavně dobrý - zrovna ho tady pojídám, když píšu blog... bohužel jsem taky dostala chřipku od Reginy, potažmo od Pamely, jsem poslední v bytě, koho skolila a je mi pěkně blbě, ale mám teď tři dny na to se dát dohromady, protože příští týden to bude nářez! V pátek je totiž královská svatba a jeden z mých klientů pořádá u této příležitosti párty pro asi 30 až 40 lidí. Takže k němu jdu ve čtvrtek uklidit jeho nádherný mezonetový apartmán a pak tam jdu v pátek pomáhat s jídlem a vínem a tak, ale hlavně jsem taky na tu párty pozvaná - prý abych si tady udělala nějaký přátele.. no není báječnej? Takže se fakt těším... Budu asi muset nastudovat nějaký fakta o královský rodině, abych nevypadala jako debil, ale stejně to bude zábava! Ozíci jsou prostě praštění... Naštěstí mám sebou párty dress, takže aspoň nemusím kupovat šaty!
Jinak mě už nic moc závratného nenapadá, těším se dneska do postele jako na smilování a doufám, že se už nebudu v noci dusit jako včera, jo já vím, nebudu už dojímat a končím..
Mějte se krásně, oslavte velikonoce - doufám, že vám vyjde počasí, jezděte hlavně opatrně a těším se brzo zase načtenou!