Tak tomu anonymovi - poslední komentář k příspěvku Kalhotky.. místo blogu jste měli Apetito, ve kterém jsem měla článek Pohlednice z Austrálie.. byla jsem unavená z toho psaní, je to prostě náročný! A příště se podepiš, ať můžu nadávat adresně!
Jak už asi víte, byly jsme s Reginou na místě činu, na Gold Coastu, kde jsme strávily úžasných osm měsíců prázdnin loni a předloni. Sehnaly jsme levné letenky a levné ubytování a vyrazily. Na letišti nás vyzvedla nevěsta Míša i se ženichem Petem a jejich synem Maxem a odvezli nás do našeho hotelu. Pronajaly jsme si studio kousek od pláže a kousek od centra GC, a bylo to úžasné, hotel měl bazén, vířivku, saunu, posilovnu a tenisové kurty a stál pár šupů. Dorazily jsme asi kolem jedenácté v noci a do rána do čtyř jsme vařily - bramborový salát a různé pomazánky, krabí, česnekovou, vajíčkovou a já nevím co ještě. V pidi hotelové kuchyňce je to opravdu zážitek, zvláště, když děláte bramborový salát pro dvanáct lidí. Ráno to samozřejmě věděl celý hotel včetně manažera, všichni mlsně koukali na naše bedny s jídlem a vyptávali se, co to jako je a co se děje a tak. To je ohromný rozdíl proti Melbourne, na GC se s váma každej, ale úplně každej baví a to pořád. A Australáci milujou domácí jídlo.... Ráno jsme vstaly v půl osmé, nachystaly se a odjely do Míšina domu, kde jsme pokračovaly v přípravách, pekly jsme štrůdly a chystaly věci na chlebíčky a tak. Pak jsme odjeli všichni na pláž, kde byla svatba, bylo to děsně romantický, ale ano nebo co se říká jsem neslyšela, protože jsem konejšila řvoucí dítě Maxe. Potom jsme se vrátili zpátky do baráku, zase něco dělali kolem jídla, pak byl oběd, svatební dort, a většina hostů odešla domů (bylo kolem páté odpolední..) Tak jsem z toho byla taková zmatená, nicméně my jsme vydržely asi do deseti nebo do jedenácti, to už přesně nevím, a taky se odebraly do našeho hotelu. A obě jsme měly radost, že už to máme za sebou... A konečně nastala naše mini-dovolená - pláž, moře a slunce! Bylo tak nádherný počasí, že jsme se i trochu opálily!!! A zapařily jsme jako za starých časů, dokonce jsme tam potkaly nějaký lidi, co si nás ještě pamatovali, po víc než roce... A v sobotu večer zase zpátky do Melbourne, do tý naší kosy... a zase ten kolotoč - práce, škola, atd. Ale bylo to fajn! Miluju výlety!
Od té doby se kupodivu i mírně vylepšilo naše nevyzpytatelné Melbournské počasí, teď máme krásně teplo a svítí nám sluníčko, na zimu celkem slušných dvacet stupňů, tak to je paráda! A co vy tam v Čechách? Pořád si stěžujete, že není žádné léto a zrovna jsem na internetu četla, že v pátek u vás bude 36 stupňů! To je teda síla, tak hlavně nepodceňte pitný režim!
A když mi napíšete hodně, ale opravdu hóóódně komentářů, tak napíšu obratem další blog - a sice o Mathew Flinders Motelu a o tučňácích v centru Melbourne!
Jsem na vás zvědavá, jestli to bude tahák... mějte se skvělě a brzy načtenou!
Petra