Pod vlivem probíhajících olympijských her jsme se s Reg minulý týden rozhodly udělit pár medailí i tady u nás na Gold Coast - koneckonců, za pár dní už opouštíme tuto vesničku a stěhujeme se do města, takže je načase zhodnotit naše skoro šestiměsíční působení zde. A závěr týdne se opravdu vydařil!!!! Vyrazily jsme ve čtvrtek do naší oblíbené hospody Fiddlers, kde hraje živá muzika a byla opravdu super, kluci hráli jako o život a mohly jsme si objednávat písničky - blbý je, že český tu ještě nehrajou :( a zároveň jsme trénovaly konverzaci s místními monstry. Nebudu to zbytečně protahovat, nejhorší monstrum samozřejmě skončilo u našeho stolu, bylo tomu asi tak sedmdesát a kapaly tomu sliny z úst - opravdu nechutný - a ve chvíli, kdy se snažil Reg políbit ruku, jsem odešla od stolu se slovy - na to nemám, jdu zvracet - tak to je bronzová medaile... Ale to nebyl konec - vyhlašování vítězů pokračovalo při pravidelné páteční návštěvě hospody - tentokrát si k nám přisedl horník z Nového Zélandu, který se u našeho stolu pochcal - FAKT, NEKECÁM - naštěstí ochranka, kterou normálně nemusím, zareagovala a pochcana vyvedla z hospody. Byla jsem opravdu znechucená a v sobotu dopoledne, když jsme seděly na zahradě, jsem Regině říkala, že nemůžeme nikam jít, protože se v hospodě pravděpodobně někdo posere a tutově to bude u našeho stolu! Nicméně jsme vyrazily, jenom jsme změnily hospodu - pro změnu irská hospoda Waxys. Celý večer jsem byla jako na trní, a čekala na zlatou medaili - neustále jsem kontrolovala okolí, až se se mnou začal bavit místní typ a konverzaci zahájil opravdu neobvyklou otázkou - ty vypadáš tak chytře.... nechala jsem si to třikrát zopakovat a poté se ho zeptala odkud je - co myslíte, že udělal? No, neposral se, ale vyhrnul si celé tričko a ukázal mi své tetování - australské hvězdičky po celém hrudníku - opravdu vynikající záležitost.. Chvili na to k našemu stolu zamířil jiný typ a zahájil konverzaci standardní otázkou - Where are you from? Na odpověď The Czech Republic plynule přešel do roztomilé češtiny a řekl nám - já taky... Představte si, žije od svých šesti let na GC, ještě mluví česky, ale číst a psát česky neumí a za uplynulých dvacet pět let se nikdy nebyl v Čechách podívat.. Bylo to takové příjemné setkání, nicméně Karlovi Michalovi uděluji zlatou medaili a sice za tento výkon - pochlubil se nám, že má pětiměsíční holčičku s přítelkyní, která je napůl Ozi napůl Kiwi a když jsem se ho zeptala, jestli už je potetovaná (viz předchozí příspěvky, ve kterých se dočtete o tom, že tady je potetovaný každý, všude a v jakémkoliv věku) tak mi odpověděl - ale ne, vždyť je ještě malá bitch.... Takže zlato putuje na Chevron Island k Javůrkům, původem z Chebu.
Jak vidíte, nenudíme se tady, ale čím dál víc tady přitvrzuje - dnes je pátek, samozřejmě jdeme do hospody a copak nás tam asi dneska čeká????
Když jsem minulý týden od Lenky dostala fotky z oslavy Na Zvonařce, tak se mi opravdu zastesklo - protože jsem viděla naše český lidi, který nejsou potetovaný jako obrazy, pili jste si pivo (ne malý hnusný) a kouřili cíga pěkně v hospodě, a dýchala z těch fotek taková pohoda!!! Už se těším, až přijedu domů a pořádně zapaříme, doufám, že mi připravíte nějaký uvítací večírek....
Takže naše milá čtenářko Ivo a náš milý čtenáři Jimmie, těším se na vaše komentáře, a dá-li Bůh a dneska nepůjdu do práce (protože se mi po včerejším večírku fakt nechce), přidám vám ještě jednu storku - takovou obyčejnou, ale poučnou, o návštěvě Ozi lékaře.
Mějte se, opatrujte se a brzy zase načtenou... P.
A takhle vypadá zábava ve Waxy´s :
A toto jsou místní frajeři :