pátek 27. května 2011

Ještě jsem =)

pořád naživu a myslím na vás všechny. Za minulých čtrnáct dní se toho u nás hodně změnilo.. tak hlavně, přestěhovaly jsme se!!! Naše nová adresa je Carnegie.. zní to honosně, ale je to taková melbournská vesnice.. Máme skvělý domeček, tady tomu říkají townhouse, máme zase garáž a zahrádku, teda dokonce dvě zahrádky.. Líbí se mi tady a víte proč? Ten hlavní důvod je tzv. ducted heating, což je TOPENÍ... a to je teda něco úžasnýho! Sice jsme bydlely v centru, představte si to asi jako Pařížskou v Praze, ale neměly jsme topení a naše balkóny nešly moc zavírat, takže poslední měsíc jsme fakt klepaly kosu neustále. Teď? Ani náhodou, naše topení krásně hřeje.. Venku je před den kolem dvanácti-patnácti stupňů, v noci tak šest-osum stupňů, takže fakt kosa.. a hlavně pořád zase prší, každej večer, to je taková depka!!!
Minulý víkend jsme se do toho pěkně obuly, v pátek jsme dobalily věci, převezly část osobních věcí za pomoci Roda, což je tady místní ozík, vypadá asi jako Frankenstein, ale za pár babek naložil bez keců naše kufry plus Pameliny kufry a odvezl je. V sobotu ráno kolem sedmé dorazil mnou objednaný stěhovák, a to jsem teda málem zemřela na infarkt, když jsem viděla jeho auto a naše všechny věci, tak jsem nevěřila, že to dokážeme převézt.. Ale Regina ho tak komandovala a narovnala všechno na to jeho mini-nákladní autíčko, že se nám to podařilo. Smůla byla, že on byl kluk z Bangladéše a byl děsně línej, takže jsme to odtahaly a naložily my dvě. A protože auto bylo pouze dvousedadlové jela jsem s ním sama, a pěkně si to tady v Carnegie vyložila - dvě postele, matrace, sedačku, televizi, lednici, mikrovlnku, několik stolků, židlí a ještě mnohem, mnohem víc věcí... Ale zase byl levnej, v podstatě takový nákladní taxík :) Po vyložení jsme zajely do bazaru a doplatily nový nábytek a dokonce se nám podařilo koupit i pračku, kterou nám hned místní borci (myslím tím Carnegie) přivezli a namontovali a vyzkoušeli. Jeden z nich je původem Polák a už Reginu miluje, takže jsme na nějaký věci dostaly slevu, ale něco se nám usmlouvat nepodařilo. Nevadí, stejně to zase všechno prodáme se ziskem ... Po nastěhování všech věcí jsme se zase vydaly zpátky do města, protože jsme musely uklidit náš původní byt, abychom dostaly zpátky bond. A to jsme si teda daly!!! Byl to snad nejhorší bondovej úklid, co jsme tady dělaly, asi jsme už totálně zpitomělý tím neustálým uklízením, náš dvouložnicový byteček jsme uklízely šest hodin!!! Večer jsme byly úplně ztahaný, takže jsme se rozšouply a jely zpátky do Carnegie taxíkem a tam jsme jenom padly na matrace, ani jsme nebyly schopný si smontovat postele. 
Montování a nábytku jsme věnovaly celou neděli, ale máme to tady opravdu moc hezký, mám to tu ráda! Nevadí mi chodit kilometr a něco na vlak a jezdit do city do práce, ale uvidím, jak dlouho mi to vydrží... Musím totiž teď dřív vstávat, a to na mě moc není... Jo, ještě jsme měly takový náročný týden co se týká školy a taky trošku hoňky kvůlli čištění koberců ve starým bytě, ale to si už nechám na příště, stejně je to moc dlouhý a nebude vás to bavit číst.. Doufám, že příště přidám i nějaký fotečky našeho domečku, abyste ocenili tu nádheru.. třeba zejtra přes den nebude pršet :-)
Mějte se skvěle. Závidím vám teplo. Ozvěte se mi. Těším se brzy načtenou..
Petra

čtvrtek 12. května 2011

A je tady květen

jsem vážně trapná! Pokaždé si slibuju, že budu psát alespoň dvakrát do měsíce, a jak tak koukám, zase mi to asi nevyjde! Je toho prostě tolik, že nestíhám (jo, dojímám..). Takže, co tady u nás novýho.. Předně, je tady strašná kosa! Už se skoro nedá existovat a teď navíc začalo pravidelně každý den pršet. Obě spíme skoro ve všem oblečení, co tady máme, včera se mi Regina chlubila, že poprvé v životě spala v kapuci. No, já mám na spaní dvoje ponožky, pyžamo, dvě trička, noční košili a župan. Stejně je mi kosa. V našem bytečku je jeden malý přímotop, který se vypíná zhruba po třech minutách. Pořád mám zmrzlé nohy. Venku leje. Ale zase je čtvrtek večer, tudíž vyhlídka na poslední den práce a víkend před námi! A v pondělí je zase akce v česko-slovenské hospodě, no nevím, jak se budou Slováci tvářit po tom výprasku v hokeji, ale tady se ty vztahy tak moc nehrotí, konec konců cz i sk lidi jsou tu fakt dost divný...  ale velký pivo bude stát bůra, a to je fakt fér, navíc to bude budvar, tak se už nemůžu dočkat! Taky jsem absolvovala royal wedding party, a byla fajn - lidi přišli oblečení jako členové královské rodiny, můj klient byl za Dodiho.. sranda.. všude rozvěšené fotky v životní velikosti Kate a prince a taky Diany, spousta vlaječek, pilo se Pim´s, Gin a Tonic a pravé šampaňské - taky jsem dostala!!! Jídla byla hromada, makala jsem na něm tři hodiny, vyráběla jsem takové lžičky na kterých bylo thajské kuře s mátovým dipem, potom takové mističky nevím s čím, kachna, sushi, krevety, párty pie.. no hrůza! 6 lidí mi řeklo o byznys kartu - mysleli si, že jsem to jídlo vařila, haha... a všichni mě děsně chválili. V neděli jsem tam šla ještě uklidit po mejdanu, takže jsem vydělala fakt dobrý peníze a ještě to byla zábava. Další novinka - stěhujeme se! Daly jsme výpověď z našeho bytu a rozhodly se přestěhovat na vesnici, chceme mít dům. Takže jsme dvě soboty věnovaly obcházení nemovitostí, viděly jsme zase pěkný hrůzy, ale i pár pěkných kousků. Jeden dům jsme se pokusily získat, ale zamítli nám žádost, nicméně další, který jsme viděly teď v sobotu, jsme dnes dostaly!!! Musely jsme tedy absolvovat pohovor s majitelkou nemovitosti, ale líbily jsme se jí, takže jsme to vyhrály! V užším výběru jsme byly my dvě a ještě někdo další, myslíme si, že to byly tři mladé Australanky, které jsme viděly minulý týden na prohlídce. A jestlipak víte, proč jsme to vyhrály? Ne, nebudu dělat soutěžní otázku, prostě vám to napíšu - naše přednosti jsou, že jsme staré, inteligentní a že jsme uklízečky. Majitelka si myslí, že budeme nemovitost udržovat čistou a v pořádku. Haha, kdyby tak někdy viděla náš byt.. zvláště teď.. Už jsme tu samy dvě, Pamela nám odjela do Vietnamu, protože jí dneska končí víza a musí si podat žádost o nová odjinud než z Autrálie. Navíc chudák ještě jela nadvakrát, protože neměla víza do Vietnamu, takže jí vrátili z letiště. Ale teď už je na místě určení a v teple, holka šťastná, my tady mrzneme! A prodáváme (opět se ziskem) náš nábytek, a nakupujeme nový, potřebujeme taky koupit pračku, takže zase je co dělat! Naše nová adresa od příštího týdne je Carnegie! Ale o našem novém domečku vám napíšu zase až příště...po stěhování.
Mějte se krásně - žijte blaze a fanděte i za mě. Jarda je Bůh.
Brzy načtenou, Petra