a nikdo neumí říct co chtěl - nikdo neumí řict co by chtěl... čeština je zlej jazyk, tvrdej a složitej...
Tak to je úvodní kvízeček - z kterého filmu jsem citovala?? Je to nehonorovaná soutěž, takže nepředpokládám mohutný zájem.. ale za to dnes rozluštím Tajemství Leichhardt Street a prozradím vám, kde bydlíme! Pojďme na to : další prohlídka se konala ve čtvrtek v 11 hodin. Protože jsme podvědomě vzdaly možnost, že byt uvidíme, domluvily jsme na 10,30 prohlídku další - v Albert Street, přímo v City neboli CBD - jak se tady tomu říká... A co si myslíte, že se nestalo? Na prohlídku Albert dorazil realitní makléř s kouzelným jménem Sean Hennessey, ovšem mělo to drobnou vadu - neměl klíče od bytu - takže my dvě a asi dalších šest lidí čekalo, až pro ně dojede a mezitím jsme opakovaně volaly do realitky a zjistily, že prohlídka LS se KONÁ! To ovšem bylo obrovské překvapení! Musely jsme improvizovat a rozdělily jsme se, já jsem jela do LS a Regina čekala na klíče v Albert - nedočkala se, takže jsme Albert neviděly, ale zato jsme rozluštily tajenku - Leichhardt byla hnusná tmavá díra, se dvěma mini ložnicemi a pidi verandou - obrovské zklamání - sešlá a vybydlená (muselo tam bydlet tak patnáct lidí ;( )- takže co teď?? Tři týdny jsme čekaly a v podstatě jsme byly zase na začátku a bez ničeho v dohledu. Vrátily jsme se domů na Surfers a na pátek si naplánovaly nový výjezd - poslední dva byty v Brissy, které jsme ještě neznaly - Albert (znovu v 11 hodin dopoledne) a na jednu hodinu odpoledne prohlídku v Gotha Street - což je Fortitude Valley - taková ne úplně dobrá čtvrť, ale zato kousek do školy. Oba byty jsme viděly - na oba jsme podaly žádost a oba byty jsme dostaly - už to zkracuju, protože je to fakt dlouhý - problém byl, že Gothu jsme dostaly okamžitě a na Albert jsme musely čekat na rozhodnutí a my víc chtěly Albert!!! Ale nakonec to dobře dopadlo, v pondělí ráno nás schválili na pronájem, v úterý jsme zaplatily dva nájmy a v pátek jely s naloženým autem podepsat smlouvu a už jsme se stěhovaly!! Jenom taková drobnost - Albert Street je nezařízený byt, kousek od Botanické zahrady, na krásném strategickém místě.... O dalších zrádnostech vám napíšu zase příště! Takže na co se můžete těšit - jak jsme nakupovaly nábytek, jak jsme stěhovaly nábytek a jak jsme skutečně našly vynikající místo, kde se dobře..... Ale to až příště! A jako bonus vám popíšu zážitek s Edwardem a Natálií... kdybych na to zapomněla, tak mi to připomeňte, je to dobrý návod na vydělávání peněz, stojí to jenom pár mailů a telefonů... Těším se na vaše komentáře a zase brzy načtenou! Petra

