Tak se tak dívám na náš osiřelý blog a musím se všem omluvit - teď jsme v takovém kolotoči hledání nového bydlení v Brisbane, že zrovna není moc času na psaní... Budu se to snažit dnes napravit - u vás jsou právě velikonoce - u nás taky, ale už končí, protože je kolem páté hodiny odpolední, a probíhají tady úplně jinak než u nás doma - ale to je na samostatný článek. Teď se s vámi chci podělit o dvě zásadní oslavy, které proběhly v minulém měsíci - březnu. Když jsem doma, tak vždycky prvním březnem začíná hotová smršť narozeninových oslav - a končí až v květnu. Teď jsem taková odstřižená od vás všech, takže jsem se zmohla jenom na zaslání nějakých přání, výjimečně dárků - například mému švagrovi, který dárek do dnešního dne nevyzkoušel, takže to prostě nemá moc význam, objednávat nějaké věci, když u toho rozbalování nemůžete být a hlavně to nemůžete osobně předat :( Ale každopádně jsme tady s Reginou oslavily den Svatého Patrika - v naší oblíbené irské hospodě Fiddlers.. A to teda byl nářez - to jsem ještě nezažila - hospoda byla narvaná až pod střechu a dokonce vybírali vstupné - nás se to tedy naštěstí netýkalo, protože vybíral barman, který nás zná a pustil nás obě zadara - takže plus dvacet babek - dobrý ne? To se nám každotýdenní návštěva Fiddlers docela vyplatila :-) ale jinak nic moc. Terasa byla nacpaná, neustále po nás někdo šlapal, strkal do nás nebo nás políval pivem, takže jsme poměrně brzy skončily a vyměnily za jiný irský bar. Jediné plus bylo, že jsem dostala pěkný zelený klobouček se čtyřlístkem, ale ten jsem ve třetí hospodě zase věnovala nějakému jinému oslavovateli... Takže pozor, pokud se chystáte příští rok do Aussie, doporučuji oslavit Sv. Patrika v soukromí domova... Další oslava byly moje narozeniny - a to bylo fajn - nejdříve jsme si zašly do nejlepší restaurace tady na Gold Coast, kde shodou okolností pracuje naše spolužačka Sandra, takže jsme měly perfektní servis - a tam jsme se báječně najedly za půlku ceny - docela dobrý zvyk - když přijdete a objednáte do půl sedmé do večera, tak platíte jenom půlku ceny - já jsem měla úžasné chobotničky na grilu, well done, fakt super, nic lepšího jsem tady nejedla a Reg si dala souvlaki a byla taky moc spokojená - bylo toho tolik, že jsme to ani nedojedly - dodneška mě ty chobotničky mrzí!!! A pak jsme pokračovaly do kina - šly jsme na Alice in Wonderland od Tima Burtona - můj první 3D film v životě - no byla jsem taky jako Alenka v říši divů... strašně se mi to líbilo, akorát jsem pořád měla pocit, že musím chytat ty motýly a brouky, co tam lítaly.... A to je k oslavám tak všechno, víc moc zajímavého se nepřihodilo. V tu dobu už jsme totiž začaly hledat bydlení, protože to naše končilo 6.4., ale to je zase na jiný článek...
Tak se všichni mějte, pěkně slavte velikonoce a ať neuschnete!! Brzy načtenou, Petra
Žádné komentáře:
Okomentovat