čtvrtek 22. dubna 2010

Tajemství Leichhardt Street...

Uplynulé tři týdny jsme s Reg strávily poměrně zběsilým způsobem. Jak už asi z našeho blogu víte, přestěhovaly jsme se do Brisbane - takhle to zní poměrně jednoduše, ale nebyla to zrovna sranda najít v Brissy bydlení. Chápavější z vás již zjistili, že to zabralo výše zmíněné tři týdny a stálo to opravdu za to!!! Výsledek našeho pátrání a hledání se zúročil v byt přímo v centru Brissy - tady zvaném CBD. 
A jak to všechno probíhalo? Samozřejmě hekticky!!! Nejdříve jsme zvolily lokalitu, ve které chceme bydlet a kde budeme bydlení hledat - vycházely jsme z toho, že školu máme ve Fortitude Valley, a že chceme bydlet v centru, takže jsme se zaměřily na oblast zvanou Spring Hill a přilehlé okolí, o City jsme původně vůbec neuvažovaly - cenami se zdálo nedostupné a hlavně plné kancelářských budov.... Každý den ráno jsme si tedy přivstaly a vyrazily pěkně autobusem a pak vlakem do Brissy - jenom cesta nám denně zabrala necelé čtyři hodiny - čtyři hodiny v plně klimatizovaném buse a vlaku - venku samozřejmě bylo nádherné počasí, každý den kolem 30 stupňů a ve vlaku a buse asi tak mínus 7.. Aussie pojetí air con je pro mě stále nepochopitelné - dokáží vyrobit rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou minimálně 15 stupňů, takže je to fakt síla... Ale k těm bytům - pravidla byla jasně dána - minimálně dvě ložnice, raději víc, lokalita jasná a taky preference - chceme zařízený byt. Po týdnu jsme pochopily, že chceme nemožné. Znaly jsme všechny byty, apartmány a domy ve Spring Hill a okolí, a všechno bylo malé nebo hnusné nebo příšerně drahé a hlavně - nikde se nám nelíbilo! Rozšířily jsme tedy oblast hledání a vydaly se do čtvrtí East Brisbane, West End, Auchenflower, Bowen Hills a Fortitude Valley, ale situace se nijak výrazně nevylepšila - občas jsme vyšly z prohlídky a nechápaly, jak si vůbec realitní agenti můžou dovolit nabízet takovej hnus za takový prachy!!! Jo, málem jsem zapomněla na Kangaroo Point - to byl jeden z mála soukromých inzerátů, který jsme našly v novinách - tam se nám opravdu líbilo - asi čtyři ohromné ložnice, obývák vypadal trochu jako tovární hala, ale bohužel tam byl jenom jeden záchod, tak jsme do toho nešly ;-o 
Ale asi tak po týdnu intenzivního neustálého čtení inzerátů jsme našly byt v Leichhardt street - úžasné místo, skoro v centru, pěšky dochozí do školy, za poměrně slušnou cenu, s garáží, která by se dala pronajmout a tím snížit náklady, s ohromnou verandou - fotky na internetu vypadaly skvěle a dům zvenčí taky - takže jsme tam chtěly bydlet!!! Navíc to byl byt zařízený, takže další splněné kritérium! Na internetu byla napsaná otevřená prohlídka v úterý ve 12 hodin a tak jsme se na ní vydaly - a nastal první zádrhel - na prohlídku se nikdo nedostavil... zavolaly jsme tedy do realitky a tam nám sdělily, že na otevřenou prohlídku se musíme objednat - což tedy není úplně normální, otevřených prohlídek jsme absolvovaly mnoho, nejenom v Brissy, ale i na GC a nikde se samozřejmě neobjednávalo... no nic, řekly jsme si vem to čert, vydržíme do prohlídky další - ta měla být za dva dny ve čtvrtek. Mezitím jsme pokračovaly v hledání bytu dál, ale v koutku duše jsme obě myslely na Leichhardt Street... - ta lokalita! ten krásný dům! dřevěná podlaha v obýváku - ne hnusný smradlavý koberec, který je tady ve většině nemovitostí... a nemohly jsme se dočkat čtvrtka 11 hodin dopoledne!!! 

No posuďte sami - přidávám vám obrázky! A takhle pěkně teda byty v Brissy nevypadají! 
Ve čtvrtek už jsme tedy byly moudřejší a ráno zavolaly do realitní kanceláře, že tedy přijdeme na otevřenou prohlídku pro změnu ve dvanáct hodin dopoledne - tak že prej jo, prohlídka se koná.... Od půl dvanácté jsme stepovaly před 59 a těšily se na ten krásný byteček - a co si myslíte, že se stalo?? No samozřejmě nic - opět nikdo nepřišel - takže jsme zavolaly do realitky a tam nám řekli, že se prohlídka nekoná a že další bude v úterý v jedenáct hodin.... To jsme tedy měly za sebou druhý pokus... A jak si asi myslíte, že to dopadlo? Viděly jsme Leichhardt Street nebo ne? Co za tím vším bylo? Těším se na vaše nápady a komentáře a pokračování vás čeká brzy - můžete čekat toto - rozluštění tajemství Leichhardt Street, žebříček nemovitostí v Brissy a možná se taky dozvíte, kde přesně bydlíme a jaké to je...
Ale teď už musím končit, protože je čtvrtek, pět hodin odpoledne a je nejvyšší čas se chystat do hospody - v Brissy se prý údajně úplně nejvíc paří ve čtvrtek - tak to musíme jít prozkoumat, je to náš první čtvrtek!
Takže brzy zase načtenou! Petra

10 komentářů:

  1. Komentář č. 1 - VYDRŽELY JSTE

    OdpovědětVymazat
  2. Komentář č. 2 - opět nikdo nepřišel

    OdpovědětVymazat
  3. Komentář č. 3 - zazvonily jste

    OdpovědětVymazat
  4. komentář č. 4 - nikdo neotevřel

    OdpovědětVymazat
  5. Komentář č. 5 - vlítly jste do realitky

    OdpovědětVymazat
  6. Komentář č. 6 - tam taky nikdo nebyl :-(

    OdpovědětVymazat
  7. Komentář č. 7 - naštvaly jste se

    OdpovědětVymazat
  8. Komentář č. 7 - naštvaly jste se

    OdpovědětVymazat
  9. Komentář č. 8 - vymlátily jste okno a nastěhovaly se - BYDLÍTÉÉÉÉ!!!

    OdpovědětVymazat
  10. joj, tak to teda byl inovativní přístup k počtu komentářů... kdo pak to asi psal?? Abych splnila slib, dnes napíšu pokračování...

    OdpovědětVymazat