středa 28. dubna 2010

A to je samý možná a kdyby a aby...

 a nikdo neumí říct co chtěl - nikdo neumí řict co by chtěl... čeština je zlej jazyk, tvrdej a složitej...

Tak to je úvodní kvízeček - z kterého filmu jsem citovala?? Je to nehonorovaná soutěž, takže nepředpokládám mohutný zájem.. ale za to dnes rozluštím Tajemství Leichhardt Street a prozradím vám, kde bydlíme! Pojďme na to : další prohlídka se konala ve čtvrtek v 11 hodin. Protože jsme podvědomě vzdaly možnost, že byt uvidíme, domluvily jsme na 10,30 prohlídku další - v Albert Street, přímo v City neboli CBD - jak se tady tomu říká...  A co si myslíte, že se nestalo? Na prohlídku Albert dorazil realitní makléř s kouzelným jménem Sean Hennessey, ovšem mělo to drobnou vadu - neměl klíče od bytu - takže my dvě a asi dalších šest lidí čekalo, až pro ně dojede a mezitím jsme opakovaně volaly do realitky a zjistily, že prohlídka LS se KONÁ! To ovšem bylo obrovské překvapení! Musely jsme improvizovat a rozdělily jsme se, já jsem jela do LS a Regina čekala na klíče v Albert - nedočkala se, takže jsme Albert neviděly, ale zato jsme rozluštily tajenku - Leichhardt byla hnusná tmavá díra, se dvěma mini ložnicemi a pidi verandou - obrovské zklamání - sešlá a vybydlená (muselo tam bydlet tak patnáct lidí ;( )- takže co teď?? Tři týdny jsme čekaly a v podstatě jsme byly zase na začátku a bez ničeho v dohledu. Vrátily jsme se domů na Surfers a na pátek si naplánovaly nový výjezd - poslední dva byty v Brissy, které jsme ještě neznaly - Albert (znovu v 11 hodin dopoledne) a na jednu hodinu odpoledne prohlídku v Gotha Street - což je Fortitude Valley - taková ne úplně dobrá čtvrť, ale zato kousek do školy. Oba byty jsme viděly - na oba jsme podaly žádost a oba byty jsme dostaly - už to zkracuju, protože je to fakt dlouhý - problém byl, že Gothu jsme dostaly okamžitě a na Albert jsme musely čekat na rozhodnutí a my víc chtěly Albert!!! Ale nakonec to dobře dopadlo, v pondělí ráno nás schválili na pronájem, v úterý jsme zaplatily dva nájmy a v pátek jely s naloženým autem podepsat smlouvu a už jsme se stěhovaly!! Jenom taková drobnost - Albert Street je nezařízený byt, kousek od Botanické zahrady, na krásném strategickém místě....  O dalších zrádnostech vám napíšu zase příště! Takže na co se můžete těšit - jak jsme nakupovaly nábytek, jak jsme stěhovaly nábytek a jak jsme skutečně našly vynikající místo, kde se dobře..... Ale to až příště! A jako bonus vám popíšu zážitek s Edwardem a Natálií... kdybych na to zapomněla, tak mi to připomeňte, je to dobrý návod na vydělávání peněz, stojí to jenom pár mailů a telefonů... Těším se na vaše komentáře a zase brzy načtenou! Petra

3 komentáře:

  1. Čéče, nevím, nemyslím, že by císařův pekař nebo pekařům císař??????????????
    Ale aspoň už vím, kde své unavené tělo po dlouhé cestě složím. Tedy počkám až uvidím foto jestli se mi ten nový pelech bude líbit.

    OdpovědětVymazat
  2. To už si tady dopisuji sama?

    OdpovědětVymazat
  3. jo jo, je to těžký, psát si pro sebe :-))
    Film - Samotáři přece... česká parádička... P.

    OdpovědětVymazat