středa 9. června 2010

Podzim nebo vlastně zima?

vždycky jsem si myslela, že roční období začínají všude stejně, ale ve škole nás naše učitelka Alison vyvedla z omylu - v Aussii prý zima začíná 1. června a léto 1. září. Tak teda nevím, a ani nějak nemám chuť to ověřovat - pokud se vám někomu chce, tak mi to přesně zjistěte a napište do komentáře - předem děkuuji.... každopádně město Brissy se oddělo do zimního hávu - všechny sochy dostaly pletené svetříky a šálky a na King Square jsou ze soch udělaná klubíčka vlny - je to děsně pěkný - musíme vám to vyfotit, ale až se vrátíme - takže tak za měsíc! To je vlastně účel tohohle blogu - zítra totiž odjíždíme směr Bundaberg, cílová stanice rajčatová farma. Máme teď měsíc prázdniny, tak jsme se rozhodly, že zkusíme ochutnat australský život i z jiné stránky - budeme bydlet v backpackeru, jíst nevím kde,  chlastat doufám v nějaké hospodě a možná budeme i pracovat :) ale to teda není jisté. Každopádně jsme sbalily jenom to nejnutnější - z čehož vyplývá, že notebooky necháváme doma - z čehož vyplývá, že nevím, jestli budeme psát blog... Takže se připravte na cca jeden měsíc psací přestávky - ale stejně furt dojímáte, že píšem málo...:-)
Držte nám palce a po návratu se ozveme s dalšími, určitě hodně odlišnými zážitky! Tak dobrou noc a brzy zase načtenou (teda za měsíc - ale to je vlastně docela brzy...) Petra

Sobotní noc šamanů, čarodějek a kreatur

...ano, začínám se opakovat - moje poslední tři titulky začínají sobotou - tak se teda neomlouvám, a raději píšu. Nicméně název je výstižný - v débéčkách probíhalo v sobotu již tradiční nevímkolikáté jehně, na kterém jsem poprvé chyběla a bylo mi fuckt smutno po vás všech a pořád jsem na vás myslela - tak doufám, že jste nějakou rundu dali i za mě - a bylo ve znamení šamanů a čarodějek - prý přišla i kartářka a numeroložka - ale nějak jsme se Hani nedostaly k tomu, co vám vlastně věštila??? 
Naše "brissy" sobotní noc byla poněkud jiná - opustily jsme standardní cestu po irských a britských hospodách, a vydaly jsme se prozkoumat místní kasíno. A byl to teda zážitek! Skoro každý nám tady kasíno doporučuje, jaká je tam báječná live music a pekelně hustá a vostrá zábava... No samozřejmě kecám, v kasínu jsme byly potřetí nebo počtvrté, ale docela se mi to hodilo k titulku, protože do kasína choděj´vopravdový kreatury. To, že jinde potkáváme samý vobludy a monstra, je jenom slabej vodvar! Všem doporučuju zajet si do Brisbane do kasína! Předně - muzika - poprvý děsněj propadák, podruhý skvělá černoška, potřetí docela ucházející band. Ale ta společnost! Výhradně filipínské a thajské kurvy, korejská liliputka s dlouhými odbarvenými blonďatými vlasy, to vše doplněno australskými plážemi (bitch - beach), které se všechny svorně vrhají na cokoliv, co má kalhoty - opravdu nepřeháním!!! A v cca třech patrech se hraje - a to všechno, na co si vzpomenete - black jack, ruleta, kostky, kolo štěstí a samozřejmě automaty... Ozíci jsou šílení gambleři..... Ale zase je v kasínu nejlevnější malý hnusný ze všech hospod (asi pěti :( ), které v Brissy jsou a rozhodně je pořád se na co dívat... 
Navíc jsme aspoň viděly hrát Tomáše Berdycha - všude jsou totiž televize a na těch běží sport, a taky jsme potkaly dalšího krajana - teda vlastně Moraváka Laďu ze Zlína - který v Austrálii žije od roku 84 a je už vlastně taky Ozík - předvedl nám na balkóně ukázku bojového umění, sdělil nám, že mu mamka řekla, ať si vezme jenom českou holku a pak sranda skončila... a šly jsme raději domů - zase další podařený večer ve velkoměstě!
Takže přátelé, to byla naše minulá sobotní noc... a co se zajímavého dělo u vás? Těším se na komentáře a zase načtenou! Petra