pátek 27. května 2011

Ještě jsem =)

pořád naživu a myslím na vás všechny. Za minulých čtrnáct dní se toho u nás hodně změnilo.. tak hlavně, přestěhovaly jsme se!!! Naše nová adresa je Carnegie.. zní to honosně, ale je to taková melbournská vesnice.. Máme skvělý domeček, tady tomu říkají townhouse, máme zase garáž a zahrádku, teda dokonce dvě zahrádky.. Líbí se mi tady a víte proč? Ten hlavní důvod je tzv. ducted heating, což je TOPENÍ... a to je teda něco úžasnýho! Sice jsme bydlely v centru, představte si to asi jako Pařížskou v Praze, ale neměly jsme topení a naše balkóny nešly moc zavírat, takže poslední měsíc jsme fakt klepaly kosu neustále. Teď? Ani náhodou, naše topení krásně hřeje.. Venku je před den kolem dvanácti-patnácti stupňů, v noci tak šest-osum stupňů, takže fakt kosa.. a hlavně pořád zase prší, každej večer, to je taková depka!!!
Minulý víkend jsme se do toho pěkně obuly, v pátek jsme dobalily věci, převezly část osobních věcí za pomoci Roda, což je tady místní ozík, vypadá asi jako Frankenstein, ale za pár babek naložil bez keců naše kufry plus Pameliny kufry a odvezl je. V sobotu ráno kolem sedmé dorazil mnou objednaný stěhovák, a to jsem teda málem zemřela na infarkt, když jsem viděla jeho auto a naše všechny věci, tak jsem nevěřila, že to dokážeme převézt.. Ale Regina ho tak komandovala a narovnala všechno na to jeho mini-nákladní autíčko, že se nám to podařilo. Smůla byla, že on byl kluk z Bangladéše a byl děsně línej, takže jsme to odtahaly a naložily my dvě. A protože auto bylo pouze dvousedadlové jela jsem s ním sama, a pěkně si to tady v Carnegie vyložila - dvě postele, matrace, sedačku, televizi, lednici, mikrovlnku, několik stolků, židlí a ještě mnohem, mnohem víc věcí... Ale zase byl levnej, v podstatě takový nákladní taxík :) Po vyložení jsme zajely do bazaru a doplatily nový nábytek a dokonce se nám podařilo koupit i pračku, kterou nám hned místní borci (myslím tím Carnegie) přivezli a namontovali a vyzkoušeli. Jeden z nich je původem Polák a už Reginu miluje, takže jsme na nějaký věci dostaly slevu, ale něco se nám usmlouvat nepodařilo. Nevadí, stejně to zase všechno prodáme se ziskem ... Po nastěhování všech věcí jsme se zase vydaly zpátky do města, protože jsme musely uklidit náš původní byt, abychom dostaly zpátky bond. A to jsme si teda daly!!! Byl to snad nejhorší bondovej úklid, co jsme tady dělaly, asi jsme už totálně zpitomělý tím neustálým uklízením, náš dvouložnicový byteček jsme uklízely šest hodin!!! Večer jsme byly úplně ztahaný, takže jsme se rozšouply a jely zpátky do Carnegie taxíkem a tam jsme jenom padly na matrace, ani jsme nebyly schopný si smontovat postele. 
Montování a nábytku jsme věnovaly celou neděli, ale máme to tady opravdu moc hezký, mám to tu ráda! Nevadí mi chodit kilometr a něco na vlak a jezdit do city do práce, ale uvidím, jak dlouho mi to vydrží... Musím totiž teď dřív vstávat, a to na mě moc není... Jo, ještě jsme měly takový náročný týden co se týká školy a taky trošku hoňky kvůlli čištění koberců ve starým bytě, ale to si už nechám na příště, stejně je to moc dlouhý a nebude vás to bavit číst.. Doufám, že příště přidám i nějaký fotečky našeho domečku, abyste ocenili tu nádheru.. třeba zejtra přes den nebude pršet :-)
Mějte se skvěle. Závidím vám teplo. Ozvěte se mi. Těším se brzy načtenou..
Petra

Žádné komentáře:

Okomentovat