bydlíme.. to už samozřejmě víte, kdybychom nebydlely, už bychom se vrátily zpátky do Čech - ale to zatím nehrozí. Už tedy víte, že není snadné se ubytovat, ale když už nějaké to bydlení máte, je zapotřebí ho trochu dozařídit. V Austrálii se dají pronajmout flat/apartment/unit (všechno je to stejné, liší se to jenom v angličtině - to první je britská, to druhé americká, to třetí australská) buď zařízené, částečně zařízené nebo nezařízené. My jsme měly štěstí a naše unit je zařízená - to znamená jsou tu postele, věstavěné skříně, stůl a židle, sedačka, vybavená kuchyň, pračka, vysavač a žehlička. Takže zbývalo nakoupit peřiny, polštáře, povlečení, ručníky, utěrky, televizi a rádio. Ať žijí nákupy! Není snadné tady koupit povlečení, protože standard je dvě prostěradla a povlak na polštář - ale my si koupily deky! Noci jsou tu studené... takže nejdříve jsme měly ta prostěradla, ale teď už se nám podařilo sehnat i povlečení - sice je takové trochu dětské, ale to nevadí... O prvním víkendu v našem bytě jsme se vydaly shánět televizi a taky zahradní lehátka na naši zahradu. My totiž máme zahradu! A taky máme garáž - to jsme zjistily, až když jsme se sem nastěhovaly :-) Televizi i rádio jsme koupily celkem levně, za připojení se tady nic neplatí, zatím jedou na analog, na kterém jsou dostupné asi čtyři nebo pět kanálů, vysílaných lokálně - takže máme tady např. kanál Prime Gold Coast. Pak jsme se vydaly shánět zahradní lehátka a využily jsme místních inzertních novin, kde jsou každou sobotu uveřejňovány garage sales - to je ohromné dobrodružství - vůbec nevíte, co se tam bude prodávat, ale je to tady dost oblíbené - každou sobotu jich je v novinách tak kolem dvaceti. V garáži, kterou jsme navštívily bohužel nebyla žádná lehátka, ale zato tam byl gril na BBQ - krásnej, obrovskej, skoro novej - za směšných sto dolarů (normálně v obchodě koupíte stejný za čtyři až pět set). My teda gril nepotřebovaly, ale znáte to - za ty prachy.. a navíc jsme ještě usmlouvaly dvacku, takže máme gril za osmdesát dolarů a můžeme udělat BBQ party :-)) a když ho nebudeme používat, tak si uděláme vlastní garage sales - protože máme garáž!
Teď k tomu popelníku - moc vás tedy nezajímá, jestli se tady může kouřit v hospodě nebo ne, takže si ještě nejsem jistá, jestli vám ten konec prozradím... ale každopádně minulý týden jsme zase byly nakupovat nějaké drobnosti do bytu a já jsem byla šíleně nastydlá - teplotní rozdíl mezi venkem (asi třicet) a školou (klimatizace nastavená asi na deset) mi nedělá dobře - a najednou jsem přes ulici uviděla...a myslela si, že mám halucinace z teploty a tak jsem ječela Regino pojď rychle sem... a podívej se .....
Ale to až příště - brzy načtenou, P.
náš obývák :
Teď k tomu popelníku - moc vás tedy nezajímá, jestli se tady může kouřit v hospodě nebo ne, takže si ještě nejsem jistá, jestli vám ten konec prozradím... ale každopádně minulý týden jsme zase byly nakupovat nějaké drobnosti do bytu a já jsem byla šíleně nastydlá - teplotní rozdíl mezi venkem (asi třicet) a školou (klimatizace nastavená asi na deset) mi nedělá dobře - a najednou jsem přes ulici uviděla...a myslela si, že mám halucinace z teploty a tak jsem ječela Regino pojď rychle sem... a podívej se .....
Ale to až příště - brzy načtenou, P.
náš obývák :
naše zahrada :
Pokoje ukažte až tak po týdnu a jestli vám tam nechodí žádné uklízečky tak alespoň vyfotit mámu jak uklízi což znamená v ruce : vysavač, smeták, utěrku, lopatku nebo cokoliv co je jako nářadí k domácím pracem .. Tím nemyslím cigaretu v ruce !
OdpovědětVymazat