asi hned druhý den po příjezdu do Aussie jsme se šly podívat na místo, kde je naše škola. Je ve čtvrti Southport, což je taková business zóna Gold Coastu. Je tu třeba velká přestupní stanice pro autobusy - Australia Fair, kde je obchoďák, je tu taky nemocnice, univerzita, banky a tak. Jedním slovem - žádnej zázrak - na moře tedy nevidíte (jak slibovali v AOL v brožuře)ale to už tak bývá! První den nástupu do školy jsme měly trochu smůlu na dopravu - dozvíte se v článku věnovaném speciálně cestování autobusy - je to takovej nářez, že to potřebuje samostanou kapitolu, takže jsme nepřijely v požadovaných osm hodin ráno, ale až v devět. Okamžitě jsme dostali testy, následoval pohovor v angličtině, pak nás vyvedli se vyvětrat na dvůr a tam jsme dostali nalejvárnu co se týká pravidel. Jo málem bych zapomněla - ještě jsme se každý museli vyfotit s majitelkou školy, taky zábava... Pravidlům se budu věnovat samostatně, ale ta tři základní si neodpustím : 1. mluvit se smí výhradně anglicky - jinak následují tresty 2. musí se chodit včas - jinak vás nepustí do třídy 3. musí to být funny, se učit anglicky.... :-))) :-(((
Ale teď už k mojí třídě - u testů jsem dopadla mizerně, takže jsem v pre-intermediate A a nejsem ani v hlavní budově, ale v takové vedlejší budově v ulici Short 8. Výhoda - nemáme tam recepci a tolik buzerace jako v hlavním baráku, mám vynikající učitelku,výborné spolužáky, naproti škole kavárnu, kam si chodím ráno pro kafe - vzhledem k tomu, že se jmenuju jako vnučka majitele, tak jsem tam vítaná, dostala jsem kartu stálého zákazníka a občas navíc bonbon ke kafi :-) a vždycky tam ráno pokecám - příjemné - Australani rádi pokecají... Tak zpátky ke škole - moje učitelka se jmenuje Virginie, je Kanaďanka a je strašně energická a veselá, takže mě hodiny baví. Odpoledne mám Australana Bena, který nesnáší cizince, nesnáší studenty a je divnej - někdy je zábava, ale většinou spíš nuda a neutíká to.
Moji spolužáci jsou tak napůl z Evropy, napůl Asiati - mám tady Brazilce, Kolumbijce, Francouze, Švýcary, Čechy, Slováky a pár Korejců a Japonců. Ale je to dost v pohodě - sedím většinou s Brazilci, Švýcary a Francouzi - jejich angličtině aspoň občas rozumím, s Korejci a Japonci je to hrůza...
Školu mám od 9 od rána do 15,40 s hodinovou pauzou na oběd - to je pondělí až čtvrtek, a v pátek máme do půl jedné - jupííí... :-) V pátek odpoledne bývají nějaké aktivity typu turnaj v ping pongu, tenhle týden je turnaj v páce - Martine vyhrál bys lístek do kina a čokoládu, ale toho se neúčastníme, protože se každý pátek musíme připravovat do baru.
Do školy budeme chodit už jenom do konce tohoto týdne a pak ještě příští týden a potom už nás čekají prázdniny! Dnes jsme byly s Reginou na JOB Clubu, dali nám tam nějaké rady co a jak, a začínáme hledat práci - jsem na to tedy zvědavá :-).
To je pro dnešek asi vše a těšte se na další načtenou - znovu připomínám co vás ještě čeká - Bydlení II., Pravidla, Doprava a také překvapení - opravdu se v té Austrálii nikde v hospodě nekouří? ale to až někdy příště.. načtenou Petra
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Žádné komentáře:
Okomentovat