Když jsme se rozhodovaly, na jaké místo do Austrálie pojedeme, tak jsem nechtěla do příliš velkého města, kvůli tomu, abych netrávila většinu dne na zastávkách a nebo v prostředcích veřejné dopravy. Prvních čtrnáct dní jak víte, jsme chodily pěkně pěšky 4 hodiny denně po pláži a bylo to úžasné. Teď, co jsme se přestěhovaly, jezdíme většinou kvůli úspoře času (občas z lenosti) autobusem ale není to ani příjemné ani spolehlivé (viz veřejná doprava) a tak od prvního dne co tu jsme sháníme kola - zatím bohužel neúspěšně. Je mi jasné, že si teď ťukáte na čelo a říkáte si, tak proč si ho normálně nekoupíte? Chápu, úplně chápu, myslela bych si to taky, proč si nedojdou do nějakého obchodu s koly a nekoupí si ho. Nedovedete si představit ty hrůzy co tu prodávají, typově to jsou kola Ukrajina, včetně blatníků, nosiče a velkého košíku vepředu na řidítkách, jen ve veselejších barvách, většinou ve všech odstínech růžové až fialové. Hmotnost zhruba tak 20 - 30kg pneumatiky šíře menšího traktoru a sedla velikosti křesel - asi aby se na ně ty naše zadnice pěkně vešly :-). Je sice pravda, že Petě, která seděla na kole naposledy prý někdy v minulém století, připadají retro kola sympatická a stabilní, ale snažím se jí odradit tím, že se udře, než popojede byť i po rovince prvních sto metrů :-). Další mínus je cena, která u těch nejlevnějších, což je zároveň, nejtěžších, nejširších a nejbarevnějších začíná cca na 500 dolarech. Všechna kola, včetně těch nejdražších jsou made in China a na internetu si je mohu objednat za cenu mezi 18-35 dolary za kus, bohužel minimální odběr je 500 kusů. Změnily jsme taktiku, koupíme si kolo v second handu, ale smůla, začíná sezóna a poptávka vysoce převyšuje nabídku, takže i když jsme už zaregistrované snad ve všech bazarových pořadnících na Gold Coast, tak zatím nemáme ani jednu odezvu. No nezbláznili byste se z toho? :-)
P.S. Uvítáme všechny rady od odborníků přes cyklistiku, na co se máme při výběru kola soustředit a podle čeho vybírat...nabídka místního obchodu viz obrázky :-)
No,co se týká fotek,nechápu,proč sháníte kola silniční,já osobně bych preferoval kola Vodní šlapací,protože ty pláže a voda přímo k tomu vybízejí !!!
OdpovědětVymazatCo se týká vystavených kol,nevím,jak zdaleka velký profík Regina je,ale jestli jsem dobře rozpoznal na obr.č.1 kožená sedla,tak věřím,že to sem teprv přijde až za několik let. jako velká novinka.Tudíž doporučuji nakoupit těch 500 kůsů a rovnou to poslat domů!!! A co se týká těch luxusních košíků - NO COMMENT
P.S.Jen mi tam na těch fotkách chyběli Vaše maličkosti,prosím o nápravu.
Jimmie, na člun se teprve chystáme, ale ten by se nám tu sakra hodil, protože Gold Coast je propletený kanály, je tu víc kanálů než silnic, takže po vodě, je to tu nejrychlejší, bohužel nejsme tak rychlé plavkyně, abychom si střihly přeplavat třeba ten co máme za domem a nemusely ho 700m obcházet...
OdpovědětVymazatJinak sis správně všiml, že na fotkách chybí naše maličkosti, ale na začátku pobytu Peta vydala embargo na fotky, kde by byla ona a já se nerada fotím, tak pro jistotu ani žádnou nemám-ale jednu přece a tu jsem tam nenápadně propašovala :-)
Jj, vzhledem k tomu, že kola už máme, tak nastává fáze člun - auto..
OdpovědětVymazatA já mám svou fotku u každého komentáře :-)
Běžte do helikoptéry, nic víc už shánět nebudete. Taková malinká je lepší než kolo, člun i auto dokupy. Iva
OdpovědětVymazatKdyz jsme byli v Californii, tak vsechna kola byla take z Ciny.. coz v praxi znamenalo, ze po dvou mesicich mely hezke osmicky a uvolnene snad vsechno. Cehoz se dalo vyuzit k vyhodnym vymenam za nove kolo/jine zbozi/nebo vraceni penez...
OdpovědětVymazat