úterý 10. listopadu 2009

Blake aneb lehce nabyl, lehce pozbyl :-)

Nedávno jsem Vám slíbila, že vylíčím jak jsem získala své první zaměstnání v austrálii, to jsem ještě netušila, že psát budu také o tom jak jsem přišla o svou první práci v austrálii :-). Ale popořadě, před 14 dny jsem obdržela sms zprávu s adresou a hodinou, kdy se mám dostavit na pohovor na pozici "House maid" naštěstní tady nedaleko na Surfers. V určenou minutu jsem stála před pěkným novým domem (6 pater, 6 apartmánů), zazvonila jsem a nějaký mužský hlas mi řekl, ať zmačku number six a buzz, tak jsem to udělala a nic. Za chvíli mi volal a něco mi vysvětloval do telefonu. Domnívala jsem se, že mě viděl kamerou, a že se rovnou rozhodl mě nezaměstnat ale jedno slovo z jeho povídání se mi zdálo povědomé a bylo to něco jako tři, tak jsem si řekla, dobrá, počkám tři - sedla jsem si na obrubník a čekala. Za chvíli se otevřely dveře a sympatický asi 28-35letý chlapík se na mě culil a volal ať jdu dál. Vzchopila jsem se a šla, vlezli jsme do polootevřeného výtahu a než jsem si stačila prohlédnout okolí vjeli jsme do apartmánu, naproti výtahu vodní stěna se stále tekoucí vodou (pro citlivější povahy trošku nevýhoda :-) a odtud ohromný obloukovitý prosklený prostor s výhledem na oceán.Asi jsem zapomněla zavřít pusu a poslouchat na co se mě můj potenciální zaměstnavatel ptá, ale byla to opravdu pecka. Zaslechla jsem jen 20dolarů per hour on hand. Kývla jsem a bylo to. Aparmán je to opravdu krásný, vedle už zmíněného obýváku uzavřená terasa s několikametrovou nerezovou stěnou na barbeque. Z ložnice, se jde do velké koupelny s vanou, která má ze dvou stran také výhled na oceán, další dvě koupelny už jen se sprchovými kouty, druhá ložnice a masážní místnost vše spojené chodbou s malým kinem pro dva. Všude bylo tak naklizeno, že jsem vůbec nepochopila co tam mám dělat, ale snažila jsem se alespoň pochytit, co mi můj šef říká a co asi tak po mě chce, ve finále to nebylo tak složité, utírala jsem obrubníčky kolem celého bytu, žaluzie a pak jsem parním strojem (který mi sice dal trošku zabrat, ale naučila jsem se to) vypařila všechny podlahy, nejhorší byla masážní místnost, protože černá lesklá dlažba je trošku podraz, ale když jsem po 3,5 hodinách odcházela tak se leskla-sviňucha. Svého zaměstnavatele jsem odhadla na homosexuála podle některých prvků a neuvěřitelného pořádku v bytě, ale zase jsem se spletla :-). Na příště jsem měla slíbené nějaké žehlení, to byla brnkačka, k tomu jsem vyprala pár praček a měla jsem uklidit nádobí z myčky, kterou když jsem otevřela, jedna sklenička se zaklínila za druhou a praskla, "no to jsem se zase předvedla" říkala jsem si. Co jsem rozbila, jsem zjistila až když jsem pootvírala skříňky v kuchyňské lince a chtěla začít uklízet - asi deset skříněk bylo plných ještě nerozbalených sad skla s nápisem Versace. "Tak a jsi bez práce Brychtová" myslela jsem si, ale prý "no problem Regina. Don´t worry!!" Nadšená, jakého mám bezva šéfa, jsem se těšila na další pracovní týden, ale můj šéf si mě asi nejspíš také nějak zvláštně oblíbil a v pondělí ráno mi od něj přišla nabídka na extra job - za 80 dolarů na hodinu, prý jezdí každé ráno 30km na rotopedu a potřebuje masáže. Poděkovala jsem mu a napsala, že to bohužel dělat nemohu, protože to neumím, ještě mě chvíli přemlouval, že je to lehké a že mě to rád naučí....ale neplácli jsme si. :-). P.S. Máme tu kamaráda, profi maséra, dělá to dvacet let za 65 :-) hrozně se tomu smál, prý půjde ke mě do učení...

8 komentářů:

  1. Řekl bych si o devadesát a pak bych mu dal bičem českou sodu po zádech !!!!!!!!!!!!

    OdpovědětVymazat
  2. Souhlasím s JB - a ještě bych ho trochu vyškolila vychlazenou Plzničkou - pokud tam platí, že po víc jak jednom pivu za hodinu je muž opilý, tak bys ho měla za chvíli na lopatě a masíroval by on tebe za 150:-))

    OdpovědětVymazat
  3. Díky za rady :-), trošku se obávám že bičem po zádech a Plznička, by se mu mohly natolik zalíbit, že bych měla práci na full time :-)... no nedá se nic dělat, jdeme do dalšího kola hledání a snad něco najdeme, mám pocit, že to tu nějak začíná houstnout, ale bohužel ne pracovními příležitostmi, jak jsem původně předpokládala, ale nabídkami, tak abych nakonec ještě ráda nešla na vánoce k Blakeovi do massage room :-)R

    OdpovědětVymazat
  4. No ještě je otázka, co si po pojmem massage představoval. Třeba sis to jen jako správná češka domyslela.
    P.S. soukromý email pro Petru-spěchá. Díkas.Iva

    OdpovědětVymazat
  5. Na druhou stranu,když se to tak vezme trochu vyčůraně po česku,proč by nemohl Garry Marshall natočit PRETTY WOMAN II. podle skutečné události?????????

    OdpovědětVymazat
  6. Prosím zda je tu někdo kdo mi přeloží tato slova do češtiny. Díky moc.

    doens't have Zerch

    OdpovědětVymazat
  7. máš pravdu Ivo,jako správná češka jsem si to domyslela, ale chtít masáže po někom kdo je opravdu neumí a platit mu víc než profíkovi u nás doma zvykem nebývá, takže na tom hned vidím nějakou špatnost :-) a tak jsem možná přišla o supr kšeft :-)a Blake o skvělou masérku :-)

    OdpovědětVymazat
  8. Vždyť jste v zemi, kde je všechno vzhůru nohama, tak se nediv. :)))))iva

    OdpovědětVymazat