po dvou měsících strávených většinou na slunci a u moře jsem se rozhodla navštívit místního kadeřníka. Moje vlasy tady totiž úplně neuvěřitelně trpí - to je asi jediná věc, na kterou jsem nebyla připravená, protože doma problémy nemám. Takže už jsem si koupila i originální Aussie šampón vyrobený v Byron Bay speciálně pro surfaře s ochranou proti slunci a moři, ale stejně je to hrůza, co vám mám holky povídat... Příprava na návštěvu kadeřníka probíhala v několika fázích : nejdříve nácvik frází - je to konečná cena, je to vaše nejlepší cash cena a podobně.....a potom jsem se vrhla na slovník, abych zjistila, jak se anglicky řekne prostříhat vlasy - no tak ve slovníku to teda nebylo :( ale naštěstí mám svou učitelku Virginii, se kterou pravidelně probírám nutné denní nezbytnosti, které nejsou ve slovníku - bohužel ani ona neměla to správné slovo, nicméně mi poradila jiná slovíčka, která můžu použít. Taky jsem s ní probrala, jestli se dává spropitné a kam bych asi tak k tomu kadeřníkovi měla jít. Ceny tu nejsou tak strašné - viděla jsem na Broadbeach stříhání od 25 dolarů, tak jsem si myslela, že to bude v pohodě - ale Virginie mě trochu znejistěla, protože mi řekla, že za ostříhání zaplatila 95 dolarů (to jsou troje nové džíny, oh my God), takže jsem nakonec zvolila kadeřnictví, které je součástí Gold Coast Campusu - tzn. učňovské středisko - teď se možná holky divíte, ale věřte mi, po dvou měsících strávených tady jsem pochopila, že se mi absolutně nemůže nic stát, protože tady jsou tak svázaní pravidly, zákazy a licencemi, že se pravděpodobně bez písemného pokynu učitele učeň neodváží ani stříhnout a bude to stát zlomek ceny :-))
A jak si asi myslíte, že to dopadlo? Vzhledem k tomu, že jsem stále tady a neletěla jsem domů za Bárou (zdravím Báru - svou nejlepší kadeřnici °-)), tak docela dobře... Sice jsem v kadeřnictví strávila hodinu a půl čístého času - za tu dobu mi umyli hlavu a ostříhali mě - nic víc - žádné barvení, foukání ba ani prosté vysušení hlavy, ale mezi lidi vyjít můžu.... Moje vlasy stříhat není zrovna legrace, takže obě učitelky a jedna učnice (byla cca v mém věku) se na mě vyřádily....a cena??? Cena byla deset dolarů. Velmi příjemné ;))
V pondělí jde ke kadeřníkovi Regina, tak jsem zvědavá, jak dlouho tam bude - příště si možná nechám udělat i barvu, ale to tam zřejmě budu muset jít na celý den :-)))
A co vy? Jaké jsou nejnovější módní vlasové trendy v DB, Praze, Hředlích, Anrathu a v Gossau?? Těším se na vaše názory a komentáře a brzy načtenou! Petra
Petro, pěkné čtení. Prosím, zkuste nás tu trochu uvést do reality ohledně cen, příjmů a vydání. Vím, že 1 AUD je asi 16 Kč, jenže to moc neříká, je potřeba tvoje ostříhání vztáhnout k času nebo námaze, které musíš vynaložit. Jak dlouho musíš pracovat denně, abys pokryla své náklady (bydlení, základní strava, cígo? mýdlo a tak... Autobus.) Prostě jak moc se nadřeš, abys byla nákladově/cenově "even"?
OdpovědětVymazatahoj Mr. Quinn - to je článek, který už dlouho připravuju, takže coming soon ;)
OdpovědětVymazata díky za pochvalu, P.
jde tento šampon koupit někde tady v české republice?
OdpovědětVymazatahooj, ne určitě nejde... ale není o co stát, vrátila jsem se poslušně k Redkenu - v Queenslandu jsem používala Redken after Sun, nyní v Melbourne používám na extra suché vlasy.. protože si je musím furt mejt a mám je děsně suchý... a není nad Redken!
OdpovědětVymazatP.