neděle 29. listopadu 2009

Konec svědků Jehovových :-)

Chtěla bych Vám popsat, jak pokračujeme v našem úsilí sehnat práci. Po prvních malých úspěších (Blake a otrokář), přišly rychlé konce, ale nevzdaly jsme to. Jen nejčastěji doporučovanou metodu, tj. obcházení s životopisem viz článek "Svědci Jehovovi" jsme pro zpruzenost místních managerů, kterým denně vrazí do jejich podniku stovka studentíků se CV v ruce, dočasně vyškrtly ze seznamu. Dále pečlivě sledujeme dvakrát týdně vycházející nabídku v místních novinách a reagujeme na co se dá - výsledek ? Za celou dobu pouze jedna písemná odpověď, (děkuji, ale pro obrovský zájem Vás nechceme :-) a tři telefonické rozhovory typu - "Máte vlastní transport? Ano, máme, cože dvě kola ? Tak nashledanou :-)." Další metoda - internet, všechny job servery zaznamenaly za poslední měsíc naši miliontou návštěvu, ale nabídka v podstatě nulová. Navíc na našem jediném osvědčeném serveru gumtree poslední dobou vychází nové inzeráty jen v sekci - hledám práci, samozřejmě i naše - výsledek - jediná odpověď: student zoufalec s ještě horší angličtinou než my, který se nás snaží poněkolikáté přesvědčit, abychom ho zaměstnaly :-).
Kde je tedy chyba ? V našich CV rozhodně ne, ta jsou šitá na míru, tím bychom se mohly živit. Co nám tedy zbývá? Sehnat práci přes kamarády, ale jak, když tu skoro nikoho neznáme? No o tom Vám napíšu příště, protože všímavější z Vás jistě zaznamenali, že nějaký drobný úspěch už tu je :-) Pa R.

3 komentáře:

  1. Tý brďo, z toho trošku mrazí. Připadne mi nepochopitelné, že práce prostě není... Co něco, co už umíte z domova? Mně se to asi radí, co?

    Co takhle kontakt na nějakého normálního českého výrobce kol a začít tam kola nabízet, jiná, než která vám zatím nabízeli? Australani jsou těžce sportovní národ. Možná spíš vodní než suchozemský, ale zkusit by se to přece snad dalo, ne? Normální krásný horský kola...

    Sám si za sebe nedokážu představit, jak pobíhám se sívíčkem v ruce a nabízím své služby. Já jel do CA rovnou do připraveného pracovního místa (po konkursu) a půl roku po mně můj manažer nechtěl, abych bral telefony, jenom jsem musel dělat svou (vývojářskou) práci a účastnit se osobních schůzek. Jak je vidět na pusu, jde i snadno pochytit, co se mluví. Po telefonu mi trvalo půl roku denodenního kontaktu, než jsem začal rozumět. A dodnes považuji za měřítko "umí/neumí anglicky", pokud dotyčný zvládne vyřídit, co potřebuje, po telefonu...

    OdpovědětVymazat
  2. Ahojky, musíš to brát tak, že tady jsme na Gold Coast, kde se žije trošku jinak, je to turistické centrum celé Austrálie a ostatních zemí :-), většina místních tu žije z pronájmu svých domů, bytů, apartmánů - nejsnadnější příjem, pak je tu ohromné množství policajtů - velmi vážené povolání a potom obrovské množství nevím jak to povolání nazvat - u nás jsou to silničáři, ale tady se starají i o zeleň a údržbu všeho co venku najdeš, kupodivu v těchto pozicích pracují australané, čemuž nerozumím.
    Kola - australané jsou líní a navíc mají levný benzín.Kola která se tu prodávají jsou sice nekvalitní, ale jejich velkoobchodní cena je jak jsem psala mezi 10-30AUD. Kola ke koupi tu shání pouze studenti a ti samozřejmě co nejlevnější, protože drahých tu jsou plné obchody. Bazar s koly to ano to by bylo super, ale obávám se, že doprava sem by mi cenu vytahla na úroveň těch nových tady :-). Ale díky za rady, neboj se, my se tady neztratíme, časem se to poddá, tady se nikdo nikam nehoní tak se to také musíme naučit, že nemůžeme mít všechno hned :-).
    Díky za přízeň R :-)

    OdpovědětVymazat
  3. No nazdáááárek, Skoromladice !!!!!
    A máme tu Advent !!!!
    Jak vidím,tak jste se docela pěkně rozepsaly,tak bych tu Vaši budoucí podnikatelskou dráhu viděl za nějakou dobu jako "Úspěšně spisovatelskou".
    Tímto si prosím zamlouvám první výtisk s vlastokecným komentářem.
    Jinak týden perfektní,kdybych i já to shrnul do příjmů a výdajů,tak:
    Výdaje:Návnady a nástrahy cca- 1200 Kč
    Příjmy:Odborně vzato-samé čudly.

    Když ještě k tomu připočtu tu novinářskou KACHNU,že rostou houby,tak bilance jako hrom,ale odvezl jsem si nějakou vzpomínku.

    A proto věřím,že na ty Vaše zážitky a budoucí vzpomínky jsou všechny výdaje krátký !!!!!!!!
    Proto bych se moc netrápil,ale pořádně si to tam ve zdraví užil :-)))


    S pozdravem Jimmie,který jde dospat časový posun 67 km.

    P.S: Nevím,zda mi to neuteklo,ale co Váš slavný gril a BBQ party???

    OdpovědětVymazat