středa 4. listopadu 2009

RSA a RSG

Jak už jsem zmiňovala níže, při hledání práce jsme velice rychle pochopily, že chceme-li být zaměstnané v oboru nám blízkém (např pub, bar, restaurace), musíme mít certifikát. Průzkumem inzerce jsme došly k závěru, že nejžádanější je tu tzv. RSA a RSG (Responsible service of Alcohol a Gamgling) , který se naštěstí dá absolvovat v kombinaci a během jednoho dne Vás vyškolí, napíšete si test a po jeho vyhodnocení dostanete certifikát poštou. V sobotu ráno jsme vstaly ještě mírně ovíněné z pátečního tahu po barech a s představou, že si zalezeme někam do zadní lavice a dospíme co potřebujeme. Jako již mnohokrát, naše představy byly na míle vzdálené skutečnosti. Zaplatily jsme každá 130 dolarů a vrazily do prázdné místnosti! Trošku mi zvedl náladu pohled na obrovský stůl, kde bylo připraveno několik lahví tvrdého alkoholu a jelikož jsem se domnívala, že budeme ochutnávat, neutekla jsem. Záhy jsme pochopily, že jsme jedniné dvě účastnice kurzu a že náš trenér Nicolas (učitel z Brisbanské univerzity, který zřejmě v životě nedal do úst ani kapku alkoholu) lahve přinesl jako odstrašující názorné pomůcky. Hlavní náplní čtyřhodinové nalejvárny byla identifikace opilé osoby a poskytnutí pomoci. Čtyři hodiny do nás urputně hustil to co u nás doma na první pohled pozná každé malé dítě a co jako obsluha baru musíme, pokud někoho takového kupodivu v baru objevíme okamžitě udělat. Chtěla jsem mu říct, že dle australského zákona je opilý každý čech včetně důchodců a dětí, ale Petra mě včas zarazila - nejspíš by omdlel. Podle místních pravidel je opilý každý muž, který vypije více jak jedno pivo za hodinu a žena, která vypije více jak jedno malé pivo za hodinu a pokud k tomu ještě jevíte známky opilosti, tak Vám jako obsluha musím nabídnout vodu, nealko nebo kávu a přivolat Vám pomoc = zavolat vašim přátelům (tady se nepředpokládá, že jsou také ožralí :-) nebo Vaší manželce :-)to mě opravdu pobavilo a nebo Vám zavolat taxi a poslat Vás šupem domů. Tak co, ještě máte chuť sem přijet :-)???

2 komentáře:

  1. Ještě malá poznámka - byly jsme obě opravdu našrot, a nepoznal to - a to je to školitel...

    OdpovědětVymazat
  2. :D to byl asi taky vožralej..:D

    Petra H.

    OdpovědětVymazat