středa 30. září 2009
Jste osamělí? Máte komplexy či nízké sebevědomí? Leťte do Austrálie!
tenhle titulek mi dal dost zabrat, vymýšlela jsem ho celé sobotní dopoledne – chtěla jsem stručně vyjádřit svůj dojem z Austrálie. Tak do toho! Páteční den jsme strávily na pláži – nádherné počasí, po písečné bouři ani stopa.. Pláží je tu strašně moc – oko nedohlédne konce a lidi jsou na nich rozptýlení, je to prostě úžasné.. Voda je sice studenější – začalo tady teprve jaro, ale koupání je skvělé – jsou tu ohromné vlny, je to dost nářez, o plavání to není, spíš o zápasu s vlnami…. Moře je průzračné a modré, úplně čisté.. na pláži jsou červenými a modrými vlajkami označené zóny, kde se smí plavat a kde se smí surfovat, a je to dost přísně hlídané plavčíky. Vypadá to, že Australané dodržují pravidla… díky inzertním novinám, které jsme měly sebou z hotelu jsme zjistily, že ohromná značka BWS znamená BEER – WINE – SPIRIT (neboli obchod s chlastem) a že ho máme za rohem hotelu. Tak jsme do něj vyrazily a za zvýhodněnou cenu koupily tři lahve originál australského vína, které je mimochodem VYNIKAJÍCÍ… hned napoprvé se nám zadařilo vybrat značku, které se tady budeme asi dost často věnovat… V Austrálii se chlast nedá koupit jinde než v BWS, pak ještě v hospodách a barech, ale tam je to dost drahé – pro srovnání – sklenice lambrusca stojí 6,5 dolaru a lahev vína 7… O pivu teda ani nemluvím, čeští pivaři by se podivili, co mají doma za skvostné ceny… No nic, chci se dostat k titulku – vypily jsme po lahvi vína a rozhodly se, že vyrazíme konverzovat do města. Protože to tady ještě neznáme, vydaly jsme se do centra zábavy pro turisty a vybraly si bar, do kterého chodili lidi asi tak v našem věku. Výběr se ukázal správný – seznámily jsme se s mnoha Australany – což byl náš cíl – nutnost konverzovat v místním jazyce – a zjistily, že jsou fakt úžasní! Jsou milí, krásní, zdvořilí a přátelští, pěkně se chovají, jsou v pohodě, mají smysl pro humor, usmívají se, nic neřeší a nic není problém..to jsem v Čechách nezažila – příjemné seznamování a příjemná konverzace – nikdo se za nikým neotáčí (a že tu teda jsou zjevy) a nic tu není komentováno – vzhled, oblečení atd. Poznaly jsme lidi přímo z Gold Coast, ze Sydney a z Melbourne. Konverzační témata byla různá, bezpečně zabírá fotbal – všichni znají Pavla Nedvěda a já zase znám australské sportovce, takže dobrýýýý – goood… Není to sice absolutní gooood protože oni nám rozumějí – ale my jim většinou ne….. dost často jsem nerozuměla ani jméno – například Joe – jak primitivní – jsem rozluštila asi na popáté – vyslovoval to jako Fbzdžau nebo tak nějak… naštěstí to nevadilo… je to tu zábavné…. Domů jsme se dostaly pěšky – jak jinak – v pět hodin ráno místního času… víno a několik panáků nás dost zdrtily – ale za to určitě může časový posun. Závěr? Mluvím anglicky – nebo se o to alespoň snažím – pokouším se rozumět – to je teda o dost horší – ale pevně věřím – PŮJDE TO! Jsme tady teprve čtvrtý den… S dalšími dojmy se zase brzy přihlásím – načtenou… P.
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Ctu a ctu a ctu a bavim se naramne. Kolik ze vam je roku???? Fakt jeste nejsme stary!!! Je to jako kdyby prave cerstvy maturant popisoval svou prvni cestu za hranice. Takze pis dal, uz se tesim na dalsi prispevky.
OdpovědětVymazatTak touhle histourkou jsem se pobavila..:D. až mi ukápla slza..tak se hezky bavte studentky, než vám začne škola..:)
OdpovědětVymazatPetra H.