středa 2. září 2009
Pod povrchem 28.8.2009
Jestliže jsem minule s přípravami byla pod vrcholem, tak jsem se během dalších dnů ocitla „pod povrchem“. Byly jsme si vyřídit víza, dle informací od A-on-line, jednoduchá administrativní záležitost, k elektronickému vyřízení, což se ukázalo být pravdou jenom částečně. Dorazily jsme ve smluvený den a hodinu do kanceláře A-on-line, a místo naší oblíbené Kateřiny se nás ujal vedoucí kanceláře. To nás sice trošku zarazilo, ale ještě stále s úsměvem na rtech jsme statečně dosedly k jeho stolu. Čím déle jsme tam byly, tím více mi úsměv tuhnul a nepomáhaly ani moje ironické poznámky. Výsledkem naší cca hodinové návštěvy bylo pouze konstatování, že to se mu stalo teprve podruhé v životě….to jsem sice ráda, ale v každém případě já vízum nemám (naštěstí alespoň Peťa ano). Nějaká technická chyba a moje vízum se prostě elektronicky vyřídit nedá…. Mám dvě možnosti 1)vyplnit neskutečně dlouhý dotazník (v AJ) asi 70 příšerných otázek, který se nedá uložit, takže hned musíte tisknout jinak přijdete o to co jste již horko těžko vyplnili :-), tento příšerný elaborát vložíte do obálky, k němu přidáte veškeré nutné přílohy – já například rozvodový list – ha , ha, ha, rozváděla jsem se v minulém století a opravdu nevěřím, že něco takového existuje :-)), ale budiž…pas a 305Euro a pošlete to doporučeně do Vídně, potom se začnete modlit a doufáte, že se vám pas a peníze cestou někde neztratí a že úředník, který to ve Vídni dostane do ruky bude poctivec a nenaštve se, že jste přiložili opravdu jenom manipulační poplatek 305 Euro a čekáte jak to dopadne = vrátí se Vám pas, nevrátí se vám pas???? Bude v něm vízum, nebo v něm bude, že Vaše návštěva u protinožců je nežádoucí :-)? Případně tu je ještě druhá varianta – jedete do Vídně a tam si vše vyřídíte osobně. Prozatím jsem absolvovala první část varianty jedna – což znamená odeslala jsem příšerný dotazník plus všechny (doufám) nutné přílohy a modlím se – ráno Otče náš a večer Zdrávas Maria uvidíme jak to dopadne. Pokud se vše nevyřídí k mé spokojenosti do cca týdne před odjezdem, volím variantu číslo dvě s tím, že si před tím budu muset nechat vystavit nový pas :-) a Peťo uděláme si výlet do Vídně? ….
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
jj, vídeň je super, mám na ní pěkné vzpomínky, klidně pojedu :-) P.
OdpovědětVymazat