středa 30. září 2009

Desert Storm – první den na GC

náš první den začal dobře – po ubytování hned očistná koupel a mytí vlasů – zcela nezbytné po době strávené na cestě.. Rozhodly jsme se neotálet a vydaly se na průzkum okolí. Sice jsme byly strašně unavené a ospalé, ale nechtěly jsme to vzdát, takže asi v půl dvanácté jsme vyzbrojeny mini mapou vyrazily do ulic. Poněkud nás překvapilo že Kathy (majitelka našeho hotelu) stojí před hotelem a fotí si oblohu, když je tak divně zataženo, ale šly jsme… a najednou byl opravdu dost silný vítr – ne jako v DB, ale o dost silnější a taky začalo být dost oranžovo – vůbec jsme nevěděly, co se děje… oranžovo a písečno.. písek jsme měly úplně všude – ale takový jemný, spíš písečný prach, nicméně to bylo pěkně nepříjemné. Jenomže my jsme prostě ženy do nepohody, taky jsme byly nevyspalé a trochu připitomělé a vesele jsme se procházely v písečné bouři a děsně se divily, proč nikdo není venku! Když se nám vítr zdál opravdu silný, vybraly jsme hospodu u Itala a daly si první oběd na Gold Coastu. Zdá se nám to tady malé a všude blízko, takže pohrdáme místní autobusovou dopravou a chodíme pěšky. Teprve po návratu do hotelu jsme zjistily, co se děje – Kathy nám to povyprávěla… že se jedná o zcela neobvyklé počasí, způsobené dlouhotrvajícím suchem a silným větrem, který přišel ze Sydney. Večer ve zprávách jsme to viděly – co se dělo v Sydney a vlastně taky tady u nás.. Zážitky prostě musí být silné… Hlavně, že to není standardní počasí, budeme se těšit na lepší a zase podáme zprávy - brzo načtenou! P.

1 komentář:

  1. No to jste tedy měly pěkné přivítání písečnou bouří..:)..hlavně, že je vše v pořádku.. to už musíte bejt jak černošky co?..:-)
    Petra H.

    OdpovědětVymazat