neděle 29. listopadu 2009

Ceny a nakupování....že by opět něco pro ženy?

v Aussii se poměrně dobře nakupuje, když najdete správné místo... které jsme našly - nákupní centrum Pacific Fair - ohromný obchoďák s ulicemi a několika patry. Sice máme trochu problémy s orientací, ale nakonec vždycky do toho správného obchodu (K mart) dorazíme. Tak stručný přehled cen - pro mladé - na každém rohu je tu Bilabong nebo Quicksilver, kde jsou fantastické věci - úplně jiné než u nás. Ptala jsem se spolužáků z Evropy, a mají stejný názor - zboží je tu jiné a lepší. A taky za výrazně lepší ceny - tričko v Bilabong stojí asi 45 dolarů, ale v Outletu Bilabong, který je tu taky, stojí 25 dolarů... a to už jde... No ale nic, zpět k nákupům pro nás pokročilejšího věku °) - džíny od 30 dolarů - ale opravdu pěkné, trička od 4 do 25 dolarů, mikina - luxusní, značková z mého oblíbeného obchodu Between Flags - 80 dolarů (ale to je nejdražší kus mého šatníku), šaty letní pěkné velmi 30 dolarů. Fén na vlasy - 19 dolarů, žehlička na vlasy 17 dolarů (cena stejná jako např. barva na obočí nebo barva na vlasy). Samozřejmě jsou tu různé slevy a nabídky, takže některé věci pořídíte levněji - zvláště teď před vánocemi... Pro porovnání - krabička hard Marlborek 25 ks - nejlevnější cena 13 dolarů, malé (necelé dvě deci) hnusné pivo  Gold XXXX v hospodě stojí 3,20; láhev vodky Smirnof Red (0,7 l) 36 dolarů - vodka koupená v Bottle Shopu - panák v hospodě asi 7 dolarů - teda v akci, jinak nevím, piju pivo..... Teda koukám na svá porovnání cen - hadry a  cigára a chlast, to jsou teda preference :-))
Další větší položky, které jsme byly nucené pořídit - televize - koupily jsme výběhový analogový typ za 145 dolarů, DVD přehrávač - v bazaru za 29 dolarů, několik kusů mobilních telefonů (ty jsou tu levné a pěkné) - od 45 do 150 dolarů - včetně několika předplacených karet, takže až za námi někdo přijedete, určitě vám nějaké pěkné číslo vybereme - Regina jich má myslím asi sedm :-)
Také nakupujeme jídlo - většinou jednou za 14 dní vezmeme naše cestovní tašky na kolečkách a vyrazíme do Coles supermarketu a uděláme nákup tak na 14 dní - v průměru kolem 100 dolarů, a s tím většinou vystačíme - Regina vaří, občas - tak jednou týdně si dáme nějaké rychlé občerstvení - maximálně deset dolarů oběd, spíše 6 nebo 8. Zajímavé jsou slevy večer před zavírací dobou - pravidelně je zlevněné pečivo a to o hodně - minimálně polovina ceny, a také jsou pokaždé akce na zeleninu a ovoce. Jenomže dopoledne je zase lepší výběr např. ryb a čerstvých salátů - saláty se tady prodávají ne na váhu, ale na krabičky - small, medium a large. Jídlo je tu kvalitní a dobré, začínáme zkoušet i nové neznámé věci, tak to je prima. Pro vegetariány je tu celkem bohatý výběr potravin, včetně připravených vege klobásek na grilování. Ostatní položky jako jsou prášky na praní a drogerie jsou o něco málo dražší než u nás, ale zase se taky dají vychytat ceny v různých nabídkách.
Takže souhr na závěr - jídlo OK, hadry super (vyjma bot, ale těm budu věnovat speciální článek), elektronika OK, chlast a cigára - palec dolů, to je peklo!
Tak co vy na to? Jaké jsou předvánoční ceny v DB, Praze, Hředlích, Anrathu a Gossau? Už jste nakoupili nějaké zajímavé vánoční dárky?
Těším se na vaše názory a komentáře a brzy načtenou, P.

PS :  Ještě jsem zapomněla na svou lásku, kávu - káva je tu dobrá, cena kafe to go je od 3 do 5 dolarů, jinak kafe v krámě - Nescafé Gold 200 gramů asi 13 dolarů, kafé Illy mleté 250 gramů 16 dolarů... A úplně na závěr vám napíšu, co v hospodě pijeme my - já si dávám Hogarden za 10 dolarů velký a Regina Smirnof Red - což je malý panák smíchaný s citrónovou šťávou (objem cca 335 ml) taky za 10 dolarů...




1 komentář:

  1. No te buch - ceny mi prijdou hruzne, ale asi je musim nejak prevest na EUR a mozna no nebude tak hrozny. I kdyz ten chlast a ty cigara je fakt dost husty....
    Diky vanocnimu shonu na mem shopu jsem se jeste na nakupy v terenu nedostala - muj teren je taky e-shop a tak v klidu domaciho tepla nakupuji pres web a rozbaluji tisice prichozich baliku. Jedna poznamka na okraj: zatim jedine zklamani z webovych nakupu je USA, objednavka naprisla, penize jsem z nich mamila asi mesic a tak pro me zkoncili... Vam obema preju radostne nakupni, letni a zaroven vanocni besneni... Vase Anratherin

    OdpovědětVymazat