Vzhledem k tomu, že jsem dostala svých osm komentářů, pokusím se pokračovat v popisu našeho hledání bytu - v minulém díle jsme se dostali někam zhruba do poloviny hledání - jak to tedy pokračovalo dál?? Stále jsme chtěly vidět Leichhardt - tak jsme vytrvaly a další týden opět vyjely do Brissy - je to trochu únavné, ale po cestě na autobus jsme zavolaly do realitky a světe nediv se - prohlídka se nekonala - takže jsme se pěkně otočily a vydaly se zpátky domů. Situace se jevila zoufale - skoro všechny nemovitosti jsme znaly, nikde se nám nelíbilo a na trhu se nové pronájmy neobjevovaly. Nakonec jsme ten den do Brissy jely, protože se na gumtree objevil dům s bazénem, několika ložnicemi a zařízený - od soukromého majitele - dům byl pěkný, ale prohlídka poněkud zmatená, protože majitelce domu shodou okolností nějaký předchozí zájemce ukradl notebook a ještě něco, co jsme jí nerozuměly, takže čekala na policajty a neměla moc chuti nám dům ukazovat. Zkrátím to - je to hrozně dlouhé a už vás to určitě nebaví - takže zde je slibovaný žebříček nemovitostí k pronájmu :
1. místo bezkonkurenčně získává Alfred Street ve Fortitude Valley - inzerát v Courier Mail, inzerováno jako dvoulůžkový, plně vybavený apartmán za 250 AUD týdně
skutečnost - jedna mrňavá místnost s malinkou matrací - zavšivenou a zablešenou, neuvěřitelný puch, bordel a hnus - neuvěřitelná hrůza!!! Čunkovy plechové domky jsou proti tomu 9* hotel.
2. misto - inzerce na realitním serveru - Earl Street, dům se dvěma ložnicemi, zařízený, se zahradou a dvěma garážemi bratru za 420 AUD týdně - skutečnost - dům u chcíplé krysy - ta nás přivítala hned u vstupu, jinak bordel a hnus
3. místo - ze zoufalství jsme navštívily kancelář Threpad pro studenty - inzerující studentské ubytování za 125 dolarů týdně se vším všudy - už ta cena nás měla varovat - ubytování bylo ve stavební buňce, úzká nudle s postelí a monitorem - to bylo vše..
Takže teď byste měli mít stručnou představu o nemovitostech a cenách k pronájmu v Brissy. A co se dělo dál s Leichhardt Street? Další prohlídka byla naplánována na čtvrtek... Tak co myslíte, dočkaly jsme se a viděly ji? Nebo jsme zase s dlouhým nosem odtáhly zpátky na Gold Coast... Ale to si nechám na příště!
Co vás tedy čeká - rozluštění tajemství, kde vlastně bydlíme a jak to probíhalo? A taky možná novinky ze školy, kam zítra poprvé jdeme na dlouhých šest týdnů - a že jsme teď o prázdninách hóóódně odvykly....
Mějte se krásně! Pište básně! Žijte blaze! V Praze - tam není draze!
Načtenou se brzy těší Petra
Hmmmmmm, tak bylo slíbeno po 8 komentech napsat výsledek a zase kulový s přehazkou :-(
OdpovědětVymazatA já se toho svého pelechu zase nedočkám. :-)
V Praze je blaze a není draze, jo? Dneska jsem byla v Palladiu, a chtěli po nás za 3 minerálky a 1 preso 272,- Kč. Když jsme je požádali že zaplatíme zvlášť, už byla celková cena 170,-
OdpovědětVymazatxexe.. tak 272 kaček je cca 16 dolarů a 170 je deset dolarů, tak za to tady koupíš - za deset krabku cigár nebo tři malý hnusný, když něco připlatíš nebo tři laté take away, když si dáš regular a za 16 dolarů třeba řasenku nebo žehličku na vlasy.... ale v lepší hospodě - rozuměj nemá plastové židle, ale dřevěné si dáš tak předkrm....
OdpovědětVymazatJo, a kdo že to byl v Palladiu?? že by Iva?
Že by hádanka pro Aussii? Kdo že to byl v tom Palladiu?
OdpovědětVymazatChápej, šlo o to, že mě chtěli okrást - očórkovat o 100,-. To se mi tedy nelíbilo. Kdyby taková cena vyšla součtem konzumace, tak to neřeším.
jj, jen dopřesním - tu 100 na ten náš účet prý OMYLEM namarkovala kolegyně té servírky za konzumaci u vedlejšího stolu :-((
OdpovědětVymazat