Tak máme květen a je na čase napsat zase nějaké pokračování našeho života v Austrálii - zahájily jsme třetí týden školy, počasí je čím dál tím horší - koupila jsem si ponožky - teda jenom silonové, ale stejně je to trapný a uvažuju o nákupu nějaké bundy. Abych dodržela chronologii, měla bych teď popsat naše nákupy do bytu - postele, sedačka, lednička, pračka a tak, ale upřímně - koho to zajímá? Sice jsme si přitom opět užily zábavy, jednu chvíli jsme měly v bytě tři pračky - teď by měla následovat kvízová otázka - kolik si myslíte, že máme praček? Ale kvízy už nikdo neluští a Jimmy B. asi ztratil adresu tohohle webu, takže to nechám být a napíšu pár slov o Brisbane a možná i o škole... Takže - co se mi na Brisbane líbí - tak jednoznačně - sushi!!! Děsně si na něm ujíždím, jím ho teď posledních pár dní k obědu i k večeři - tady ho totiž prodávají na každém rohu, a tak zkouším nové a nové kousky - je tady jiný než u nás - o hodně větší a o HODNĚ levnější :-) Dneska jsem zrovna vzpomínala, jak jsme ho na Valdeku jedli k obědu - Jana, Kristýna, Jakub a já - no dali byste si, věřte mi! Další věc je tady super a to farmářský trh - byly jsme na něm zatím dvakrát - ve středu - na King George Square a to je fakt paráda - prodávají čerstvé ovoce, zeleninu, pečivo, ryby a hlavně jogurty z farem. Taky tu koupíte francouzské pečivo, sýry, olivy, zmrzlinu no prostě všechno... a hlavně - můžete ochutnávat - takže zahajujeme ochutnáváním a pak nakupujeme - já bezpečně jogurt - neprodávají ho na váhu, ale na kelímky - malý, střední, velký - jako ostatně všechno tady - takže beru střední a už se na něj těším domů - vydrží mi maximálně do druhého dne a už se nemůžu dočkat dalšího trhu. Taky se tu dobře nakupuje - spousta obchodů, dokonce jsem si koupila boty - tomu jsem teda nevěřila, myslela jsem Hani, že ti zase budu psát, abys mi koupila boty... Co se týká hospod, tak to je slabší, ale doufám, že časem něco pořádného najdeme, ale to je spíš na samostatný článek... Tak - myslím, že pro dnešek to stačí - nějak nemám psavou náladu - nesnáším české novináře - lžou a píšou na objednávku - takže pokračování nechám na někdy, až budu mít lepší náladu. Mějte se blaze a nezapomeňte - v Praze opravdu není draze. Brzy načtenou Petra
Přihlásit se k odběru:
Komentáře k příspěvku (Atom)
Tak pozor - s pocasim na nas v Evrope nemate. Tady prave vrcholi pravy podzim, se vsim vsudy - sero, dest a podzimni deprese. Takze nahodila jsem Nerez a Za poledne a snazim se vyprostit.... Jedno mame stejne - jidlo nas vzdycky vyprosti .....
OdpovědětVymazatJj, jídlo je v Brissy lepší než na Gold Coast! A zítra je zase trh - už se nemůžu dočkat jogurtu! P.
OdpovědětVymazat