Než se pustím do podrobného popisu nočního života v Brisbane, trochu vám tohle třetí největší město v Austrálii popíšu. Vzniklo někdy kolem roku 1821 a ačkoliv je to velkoměsto, je to vlastně díra. No jo, je to tak. Máme tady řeku - která se pro jistotu jmenuje Brisbane :-) a to je asi největší místní atrakce - jezdí po ní městská doprava - City Cat a City Ferry - což se mi teda líbí, pohled z řeky na město je asi nejlepší.. Jinak jsou tu dvě botanické zahrady - u jedné bydlíme, druhá je kousek za městem a je z ní pěkný výhled, ale to je asi tak všechno. Samotné City se rozkládá asi na pěti ulicích - na jedné z nich bydlíme - takže si představte Legerku kříženou Sokolovskou a Nuselským mostem ve špičce a v tom my tady bydlíme... Občas přijdeme domů a náš byt je jako plynová komora - ale jinak si nestěžujeme - všude je to dochozí, takže šetříme za městskou dopravu a chodíme každý den do školy a ze školy pěšky - dvakrát dvacetpět minut svižné chůze mezi auty a smogem jenom prospívá našemu zdraví. A jinak tu opravdu nic není - vychvalovaná Southbank - místní "plovárna" - je takové umělé jezírko, ve kterém se čvachtají děti - teda teď už ne, je pěkná zima! Když teplota dosáhne dvacetipěti stupňů, tak jsme šťastné, jinak je tak kolem dvaceti, večer a poránu kolem deseti stupňů. No nic moc, na to, že vy se doma už pomalu chystáte na léto - upřímně vám ho závidím! Ale zase abych Brissy nekřivdila, tak jsou tady pořád nějaké akce - například minulou neděli jsme celou strávily na řeckém festivalu ve West Endu - a byla to paráda! Skvělé jídlo, docela dobrá kapela, spousta lidí - tolik lidí pohromadě jsem už dlouho neviděla, docela vtipné soutěže, takže jsme se fakt pobavily, po dlouhé době. Ozíci navíc řecký festival milují, takže si to taky užívali - i když teda po svém - popíjením co největšího množství piva... ale každopádně to byla příjemná změna. Tehle týden je pro změnu italský - takže zítra a pozítří vyrážíme pro změnu na italské dobroty a italskou zábavu - jsem na to teda zvědavá, jestli Italové Řeky překonají...
Doufám, že jste si tedy udělali alespoň trochu obrázek o Brissy a těším se zase načtenou! Příště už slibovaný noční život a taky představení naší nové kamarádky! Vaše Džakaranda
Jak malo toho o tech protinozscich a jejich svete vime.... 1871 zalozeno - a u nas zitra slavime 1000 let nasi "vesnicke diry"!!!! Zadny recky a italsky slavnosti, ale hezky evpropsky..... s rytireme, kejklireme, cisarskou armadou a spoustou Bratwurstu a piva!!!! Neni nad Evropu! Tak si tech Italu poradne uzijte! Jo a pocasi nam moc nemusite zavidet - o lete si zatim nechavame jen zdat.
OdpovědětVymazat