úterý 18. května 2010

Naše nová škola v Brissy

Myslím, že nastal čas sdělit vám pár podrobností o naší nové škole. Nechce se mi moc listovat starými záznamy, tak doufám, že se nebudu opakovat, ale pro osvěžení paměti připomenu, že jsme tady absolvovaly pár týdnů General English a taky nezapomenutelných deset týdnů na kurzu FCE. To na nás obou zanechalo opravdu dost drsné stopy, takže jsme se rozhodly naše další studium pojmout pohodově a pokračovat v General English - což je trochu gramatiky, trochu psaní, trochu čtení, nějakej spíking a dost aktivit. Momentálně jsme zapsané na Carrick Institut of Education, což je škola, od které nás naše agentura zrazovala - prý je dobrá na odborné studium, ale angličtina je tu prý na špatné úrovni - odpovídá ceně - je to totiž široko daleko nejlevnější škola. Nicméně jsme trvaly na svém a nastoupily na General English. Začátek byl stejný jako všude - rozřazovací testy - gramatika, listening, writing a speaking - obě jsme na základě výsledků byly zařazeny do stejného kurzu intermediate... Mohly jsme si vybrat ranní, odpolední nebo večerní vyučování - to je na Carricku rozhodně výhoda - neplýtvají tady časem, takže chodíme od rána od osmi hodin, máme dvě hodiny, pak patnáct minut přestávku, další dvě hodiny - a to už je čtvrt na jednu a jdeme domů. Rozhodně nám to oběma vyhovuje víc, než chodit domů ve tři nebo dokonce v půl čtvrté, jako to bylo na Brownsu. Co jsme ale zjistily poměrně záhy - úroveň je fakt šílenááááá - ne tedy úroveň učitelů, ale spíš našich spolužáků - prostě jsme tam byly nejlepší, a to není dobře pro učení. Taky je na Carricku zajímavé složení studentů - v General English - Thajci, Kolumbijci, Brazilci a dva Rumuni - spolu s námi dvěma jediní Evropani. Zároveň jsou tady starší studenti - takže taky změna.  Naše učitelka Becky je Číňanka, ale je děsně hrdá na to, že je Australanka - takže je australštější než Ozíci... Po dvou týdnech jsme to vzdaly a přestoupily do jiného kurzu - IELTS. Je to fakt rozdíl - tady jsou studenti na slušné úrovni, a jsme tady už jediné Evropanky, většina třídy jsou Brazilci, jedna Kolumbijka, jeden Nepálec a dvakrát Korea. Učitelka je Australanka, takže studenej anorektickej čumák, ale je fér a snaží se - hodiny mají opravdu vysoké tempo, využije každou minutu a hlavně dokáže při hodnocení povzbudit - což se nám po prvních IELTS testech, které jsou úplně jiné než FCE, opravdu hodilo :-)) IELTS je hodně o psaní a čtení, gramatiky je tu pomálu, ale taky je tu dost spíkingu a listeningu a našich oblíbených frázových sloves. Nevím, jestli se někdy naučím frázová slovesa - kromě těch, která jsem uměla, když jsem sem přijela, protože to mi fakt nejde... ale nevadí, člověk nemůže být stoprocentní. Takže tento týden jsme zahájily druhý týden IELTS a ještě dva nás čekají a pak už prázdniny!!! Počasí tady u nás je nic moc, závidím vám, že budete mít jaro a léto, tady je teď tak dvacetdva stupňů a v noci je deset - to je ZIMA... hrozný... a samozřejmě tu není topení, takže nevím, co budeme dělat tak za měsíc - oheň si rozdělat nemůžeme, protože jsou tu všude kouřové detektory a minulý týden dokonce k nám do baráku přijeli hasiči - nevím teda proč, ale zbytečný výjezd stojí 990 dolarů, takže se jenom modlím, aby ty naše detektory nezačaly vřískat... 
Takže to je tak všechno ke škole, dost nudného čtení, pro příště mám pro vás připravené už zábavnější historky - takže co vás čeká?? No přece popis hospod kam teď chodíme, párty, které navštěvujeme a taky vás chci seznámit s novou kamarádkou - jmenuje se Jane Doe - schválně si zkuste tipnout, kdopak to asi může být???? Malá nápověda - mnozí z vás jí znáte velmi velmi dobře... Tak se těším na vaše komentáře - pokud teda nějaké budou - a zase brzy načtenou!!! Petra

PS - Danice, díky za dopis, dorazil dnes - napíšu ti!!! Drž se!!!

Žádné komentáře:

Okomentovat