čtvrtek 6. srpna 2009

Přípravy vrcholí

naše příprava na odjezd vrcholí... tak co nám ještě zbývá? Už máme letenky, zaplacené ubytování na prvních čtrnáct dní v absolutně báječném (aspoň na internetu to tak vypadá) surfařském ráji, ze školy nám poslali fakturu, kterou taky co nejdříve zaplatíme, máme už domluvené i vyzvednutí na letišti 23.9. v Brisbane a zbývá jenom vízum - prý záležitost chvilky :-) dle sdělení naší agentury, která pro nás zařizuje studium v Austrálii. Tím se dostávám k hlavnímu bodu našeho pobytu - ano, jedeme studovat! Naše angličtina je opravdu špatná, chceme ji radikálně zlepšit. R včera přišla se skvělou myšlenkou - budeme si denně navzájem vyměňovat několik vět - tedy přesně deset - a překládat je. Mají to být věty užitečné, které při našem pobytu využijeme. No nevím, posuďte sami : Mám ráda sex ve třech. Ve čtyřech jsem to již také zkoušela. Pojď na pivo. Motá se mi hlava. Málo placená práce... etc. To byla tedy opravdu výzva, musela jsem kontrovat dávkou těžkého kalibru : Nerada vytírám zvratky, chci za to speciální příplatek. To není opruzenina, kousl mě pavouk. O sex se zvířaty nemám zájem. Nechci se vdávat. Moji tři manželé zemřeli hlady .... etc.
Vypadá to zábavně, ale zkuste si to překládat! Hlavně doufám, že budeme potřebovat příjemnější věty - je nádherné počasí, surf a golf jsem se naučila za pár dní a jsem v nich opravdu dobrá, každý večer za mě někdo platil v baru a nic za to nechtěl :-))
Teď se ale jdu učit slovíčka, tak zase načtenou!

Žádné komentáře:

Okomentovat