pátek 7. srpna 2009

Papír k papíru

a bude to na sílu .... tak to je parafráze na placku, kterou mi dnes ukázal můj synovec. Papír k papírku, tuna za chvilku + obrázek postaviček se sběrem. Placka ve mě vyvolala podivné asociace na dobu minulou, ovšem on je nezatížen vzpomínkami a vykládá si ji úplně jinak - prý stejně, jako jeho generace. Njn, je o dvacku mladší... slang papír za nás fakt nebyl, znám ho až z kapitalismu. A k tomu ještě za okny mého bytu zní matrjošovské songy, které vyhrává ruská komunita žijící na Zvonařce nebo možná naproti v mezonetu mají retro party, každopádně dnešní večer je takový malý dotek socíku... jenom doufám, že není pravda, že moje rodná země žije ve dvacetiletých cyklech... nechci ho zpátky.. ani trochu..
Co tam mám dál? Drobné zprávy o přípravách na odjezd - pokračujeme už třetí den v překladech deseti vět - je to paráda, jenom doufám, že nám to vydrží aspoň do odletu..
Dnes jsem absolvovala předodjezdovou zubní prohlídku u své skvělé zubařky a kamarádky a bylo to fakt příjemné - což jsem netušila - pokusila jsem se jí kousnout - ale zase mi to nevyšlo - a navíc bych se pak musela omluvit, protože mi vůbec neubližovala - jako ostatně vždycky/nikdy - co se týká zubů, jsem tedy připravena k odletu - a navíc bonus - užila jsem si pěkný den ve svém rodném městě - takže Símo díky :-) - uvidíme se za rok
R měla na starosti horší část - placení školného - ovšem zadařilo se, takže už brzy začneme vyřizovat víza - pokud nedošlo k utajení kriminální minulost nebude to údajně problém - ovšem nevím, jestli se nějak neodrazí R včerejší parkování - věrna svým zásadám "zaparkuji vždy, všude a za všech okolností" umístila svůj vůz přímo pod okny policie na jejich vyhrazeném parkovišti pro dvě auta přes obě stání - a ejhle - co je to za stěračem? ceduličkaaa.... i šla jí tam hned vyřídit... a dostala pokutu v šílené výši.....kterou cituji : "neplatím ani za rok parkování na Národní" tak snad se to nedostane do meziNárodní databáze :-)
Tak pro dnešek končím - a zase - načtenou

2 komentáře:

  1. uz se tesim na dalsi prispevky, prosim, jen o kritictejsi pristup k popisovanym osobam, pants68

    OdpovědětVymazat
  2. jde ti to psaní pěkně holka,jen tak dál a za rok english... Há eM

    OdpovědětVymazat