středa 26. srpna 2009

eStudent

tak jsem se dočkala, dostala jsem vízum do Austrálie! Je platné do 12.4.2010, minimálně budu pryč 6 měsíců a kousek.. vyřízení bylo opravdu jednoduché - tak snadné jsem to ani nečekala - v pondělí jsem podala žádost a v úterý ráno měla vízum! R bohužel takové štěstí neměla, její elektronická žádost nešla podat - s napětím tedy obě čekáme, zda se to dnes podaří anebo zda si uděláme výlet do Vídně.. vízum je 3 stránkový papír, který obsahuje spoustu čísel a pravidel, ale hlavně důležité datum - 12.4.2010. To je strašně krátká doba, ale nechtěla jsem platit školu na celý rok, protože nevím, zda vydržím rok na jednom místě - určitě to bude záviset na práci a bydlení, a taky na tom, jestli se naučím anglicky - s blížícím se odjezdem mám čím dál větší pochybnosti, že jsem ještě schopná se něčemu naučit - ale říkají, že každý se naučí.. abych nebyla ta jediná výjimka...
Do odjezdu zbývá ještě plno práce, připravila jsem celý seznam nejnutnějších věcí a budu muset dost zamakat na přípravách - začínám 7. září finišovat, tak se jenom budu modlit, abych to všechno zvládla a to nechodím do práce! Vůbec vlastně nevím, jak jsem stíhala pracovat?
Taky se mi podařilo získat vstupní test na školu - to teda bude vostrej rýč!
Sedím v kuchyni a čekám na malíře, jako ostatně celý tento týden - každý zřejmě žijeme v jiném časovém pásmu - jeho 9 hodin ráno odpovídá mým 11 hodinám ráno - ale to je na jiný příspěvek - tak zase, načtenou....

Žádné komentáře:

Okomentovat