Asi tak týden před odjezdem do Melbourne jsem si s hrůzou uvědomila, že nemáme zajištěné žádné bydlení na prvních čtrnáct dní. Začala jsem zběsile prohledávat web, abych zjistila, že ceny jsou dost odlišné od cen loňských na Gold Coast - připomenu, že jsme tam měly krásný hotel s ložnicí, obývákem s kuchyní, koupelnou a terasou s výhledem na moře za pár šupů... No tak v Melbourne nic takového nehrozilo. Horko těžko jsem našla bydlení cenově únosné - a to prosím jenom na týden, protože pak se cena dramaticky zvýšila asi o dvacetpět procent. Neváhala jsem a zarezervovala bydlení aspoň na týden. V apartmánech nás přivítal čínský recepční a dovolil nám ubytovat se hned po příjezdu - normálně mají check in až ve dvě, ale neměl problém. Měly jsme takový jeden malý pokojík se skříní, televizí, kuchyňskou linkou, stolem a dvěma židlemi. K tomu malá koupelna se sprchovým koutem. Žádný obývák, žádný balkón, o terase jsme si mohly nechat zdát. Ale to by se všechno dalo přežít, kouřit jsme chodily na požární schodiště, pračky byly společné na mince na chodbě. Bohužel jsme druhý den zjistily, že máme takové malé spolubydlící... již nám dobře známé z Bundabergu... Ach jo. To je prostě riziko levného ubytování, ale když tak čtu, jak se tyhle potvory rozmnožily v luxusních krámech a hotelích v New Yorku, tak snad to ani není o typu ubytování... Sice nám tedy každý den uklízeli pokoj a dávali čisté ručníky, ale stejně jsme si dost oddechly, když jsme přesně po týdnu apartmány opustily...
Kvízová otázka pro vás - odnesly jsme si naše malé kamarádky sebou do nového bytu nebo ne?
Tak to by bylo pro dnešek vše, jenom taková krátká zprávička... ale máte se ještě na co těšit - první den ve škole, hledání bydlení, zařizování bytu a nově nám přibyla další zábava - hledání práce...
Těším se na vaše komentáře a také vítám naši novou pravidelnou čtenářku Danu! díky za komentář..
Mějte se krásně a zase brzy načtenou, Petra
Těším se na vaše komentáře a také vítám naši novou pravidelnou čtenářku Danu! díky za komentář..
Mějte se krásně a zase brzy načtenou, Petra
Žádné komentáře:
Okomentovat