pro mě skončila o půlnoci našeho času - myslím australského, kdy byla sečtena polovina hlasů. Ráno mě Regina uvítala plakátem - Slavíme, Paroubek odstoupil! A teď už několik hodin obě čteme všechny české servery a navzájem si doporučujeme články - vítězí u nás video odstupujícího oranžového démona s jeho růžovým andělem po boku! Druhé místo dáváme článku http://volby.ihned.cz/c1-43919060-muz-destrukce-na-rozcesti-paroubek-ziskal-nejvic-hlasu-ale-je-nejvic-ponizen to je opravdu zábava, krásně a pravdivě napsané!
Teď už se jenom děsíme Tvrdíkova prohlášení, že démon údajně nerezignoval? A u vás se spí a nikdo nic nepíše, takže nevíme, na čem jsme. Každopádně je to nářez, takový výsledek jsem teda nečekala! Ale jsem ráda, budu se moct vrátit domů!
Tak vám děkujem, že jste k těm volbám šli a že jste volili pravici!
zase brzy načtenou, P.
Peťko, musí se teď asi chvíli počkat, jak se podaří sestavit vláda. Zemětřesení je tu v podstatě obrovské, odstoupili 4 předsedové stran (Roko, Cyril Svoboda, Zeman, Liška za Zelené), do Parlamentu se nedostal Íčko Langer. Moc pěkně zafungoval systém preferenčních hlasů. Je teď brzy na nějaké závěry s výjimkou prohlášení, že vládnout bude pravý střed. Trochu mě to ale nutí myslet i na komunální volby, kde je většinový systém (winner takes it all). Kdyby to tak bylo v Parlamentu, Roko by vítězil. Hovoří se o úpravě volebního zákona ve smyslu prémie pro vítěze (teda hovořilo se...), to by prostě ČSSD pobrala vítězství, koukni na výsledek třeba na Karvinsku a obecně na severní Moravě... No, pro mě to znamená návrat do práce, makat, snad se situace postupně zlepší... Dělám do dopravy, tam je teď krize jako sviňa, máme docela problémy uživit se... Snad bude líp... Quinn
OdpovědětVymazatOn totiž Jirka nemá na to aby zaplatil co si před volbami vypůjčil na volební kampaň .. Tak raději odstoupil to je od něj milé..
OdpovědětVymazathttp://www.novinky.cz/domaci/201788-strany-splati-drahe-kampane-z-dotaci-problemy-muze-mit-cssd.html
a ještě jeden...
OdpovědětVymazathttp://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/strany/clanek.phtml?id=669658
Hezký večer do Australie, zdravím hlavně Reginu a těší mne že se na druhé straně polokoule takhle hodně žije politikou... Výsledek voleb je doooost dobrý, snad se to povede i zúročit a změny povedou k "lepším zítřkům"... Jinak ale musím opravit zmínku o komunálkách od Pedrose - hlasy se v nich přepočítávají úplně stejně jako ve volbách do parlamentu - tzn. D´Hontova metoda... rozdíl jse spíš v tom, že do voleb na komunální úrovni jdou většinou dvě tři strany.. Ale dosti o tom..:-))) volby dopadly dobře a já jdu číst příspěvky z daleké země..;-) R.
OdpovědětVymazatAhojky Rudo, to jsem moc ráda, že jsi nám tu napsal příspěvek, díky a zdravím Tebe a všechny známé :-).
OdpovědětVymazatMr.Queen se nám tu také po dlouhé době vyjádřil, skvělé dej vědět, jak se Ti vede a co u Tebe nového.
Pitrísek, ten už je náš snad jediný skalní a trvale nás sleduje, zrovna dneska jsem se o tom s Peťou bavily, že máš u nás veeeelkou pochvalu.
Ahoj Regina
Tak ještě jednou moc děkuju a těším se na další.
Pedrosi, díky za odkazy - jsem si početla! Ale jsem myslela, že démonovu kampaň platil Kočka?? že by utáhl kohoutek po vyhraných-prohraných volbách?
OdpovědětVymazatMožná mu Míša David udělá nějaký benefiční koncert a vybere od sympatizantů zpětně kačky za párky a pifka .)
A další bombička Paroubackovi se chce zase z5
OdpovědětVymazathttp://www.novinky.cz/domaci/201913-benda-paroubek-se-s-demisi-unahlil-a-uz-toho-lituje.html
Ale bohužel nikdo ho neche až tedy těch 22% kteří jsou úplně mimo a volili čssd...
Ahoj studentky! Je příjemné vidět, že vás zajímá, jak se to tu bez vás zrovna vaří. Nezapomeňte se ale také odreagovat při sledování zápasů Tomáše Berdycha na Roland Garros, JEDE!
OdpovědětVymazatJo Regino, se mnou je všechno v úúúplně nejlepším cajku, hned od září! Zářím!
A jen malá poznámka: Můj nick je Quinn, je to děsnej kladňák (jako já) od Fredericka Forsytha. The Negotiator. Až se budeš nudit, přečti si to...
tisková chyba , za kterou se velice omlouváme :-), ale to bude asi tím, že vyjednavače jsem nečetla od Forsytha znám jen Žoldáky, tak to budu muset napravit, děkuji za doporučení a za zprávy :-), skvělé že záříš, držím palce, bacha na váhu :-) Regina
OdpovědětVymazatRegino, F. Forsyth a E. S. Gardner (Perry Mason) mě přivedli k četbě knih v originále léta léta zpět. Krásný a v podstatě jednoduchý a srozumitelný jazyk, pro začátky dokonalé, navíc strhující příběh. Je zvláštní, že třeba české překlady tu atmosféru nenavodí, snad s výjimkou Dne Šakala. Četl jsem ho celého...
OdpovědětVymazatVáha: No, jistě, ale snaha je... Jenže jsem začal vařit, vařit, vařit.
Jo a doporučuji např. Lauren Weisberger... Ale to je na jiné psaní.
Holky, držte se, učte se, pijte.
Quinn
ahoj Quinne, Tomáše jsme samozřejmě sledovaly - viděly jsme ho hrát se Soderlingem, a bylo to jenom o kousek, nicméně i tak je to krááásnýýýý, už se nemůžu dočkat Australia Open příští rok v Melbourne, tam si zase zajdu naživo.
OdpovědětVymazatJak to ze si pujdes pristi rok na Australien Open nazivo?????? Kdyz ty volby dopadly tak uzo, snad by si mohla zase uvazovat i o navratu? Nebo z toho bude jen navsteva?????
OdpovědětVymazatJo a mala priprava na MS ve fotbale: pro koho budes v nedeli ve 20.30 ????? Ze bychom poporve v zivote stali na opacnych brezich?????
OdpovědětVymazathm, podrobnosti najdeš v dopise, který jsem ti konečně odeslala...
OdpovědětVymazatna opačném břehu stát nebudeme, já MS ve fotbale vylučuju ze svého života, protože nehrajeme, ale vzhledem k mému fandovství jsem si zvolila tým, kterému budu fandit - je to Španělsko a důvod? No přece můj miláček Fernando Torres ;)
takže neděle je úplně v klidu, Ozíkům teda fuckt nefandím.