pondělí 13. prosince 2010

Novinky z uklízení

Moc jsem se nepolepšila. Nevadí, aspoň je víc o čem psát. Tak předně - žlutá ruka už není žlutá ruka, neboť se rozhodla z minuty na minutu a skončila v kuchyni. Poté byla chudák dva týdny nemocná a nakonec si vzala antibiotika, ale bylo to s ní fakt špatný... Teď už je to o něco lepší. Já stále uklízím a uklízím a uklízím a už mi z toho pomalu hrabe... Ale každopádně už mám tak vylepšené techniky, že se ani moc nedřu. Reg si našla novou práci v kuchyni v Zábavním centru tady v Melbourne, její práci jsem opravdu milovala, protože tam děsně dobře vařili a dostávala spoustu jídla domů, bohužel to moc dlouho nevydrželo - asi jenom tři a půl dne, protože jí tam terorizovala přistěhovalá stoletá Italka Margareta... Její pravé jméno je zřejmě Margareta Mussolini, jsme se tak shodly tady u nás v bytě... Pamela ta maká asi nejvíc z nás všech, v podstatě jenom spí a chodí do práce. Má spoustu hodin, protože v Melbourne je teď jeden vánoční večírek za druhým, Ozíci prostě mají peníze na firemní večírky.. Včera jsme našly krásnou hospodu kousek od moře - něco prostě úžasnýho, ale byla taková zima, že jsme se asi po dvou hodinách sebraly a šly domů. Počasí tady je vůbec bláznivý - nevypadá to ani trochu jako léto - hodně prší, jsou strašné průtrže mračen a pak zase pere slunce a za deset minut zase prší.. no hrůza hrůzoucí.... Ale nevadí, doufám, že se to už brzy zlomí, třeba příští týden nebo tak... 
A co vy tam doma u nás? Jak probíhají přípravy na vánoce? Tady už všichni mají tak od 1.12. stromečky, ale nemají na nich žádný bonbóny.. to jsem teda byla dost zklamaná, když jsem žádný nenašla... jedni moji klienti už odjeli overseas, ale dali mi vánoční dárek - takové cosi k jídlu.. no nevím, snědly jsme to, ale žádnej zvláštní zázrak to nebyl. 
Pořád jsme se chystaly péct vánoční cukroví, ale nějak to nevyšlo, takže asi nic. Koupíme si Milku... Vánoce budeme slavit 25.12., bude bramborový salát a bassa, jako loni :-) protože všechny pracujeme 24., tak jsme se dneska dohodly na oslavě o den později. Stejně je to jedno, když nejsme s váma doma. 
Doprdele, já jsem dneska fakt homesick... musím toho psaní nechat.
Mějte se krásně. Napište mi. Myslím na vás.
Brzy načtenou. Petra

3 komentáře:

  1. Ahojky,
    taky pořád makám a už se těším na vlno jstli se tomu tak dá říct.Máme napečeno a né mojí zásluhou to je fajn když to někdo upeče.Jinak tady je zima nehorázná pořád jenom padá a padá a mrzne.Tak se moc nehoňte a užijte si tu zimu které se u nás řiká vedro. Pa Kamila

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj Kamilo... tak dneska tady fakt bylo vedro 29° paráááda... Cukroví fakt závidím, já si dneska koupila gumové medvídky :-(
    moc nemrzněte a zdravím všechny u vás. Pa P.

    OdpovědětVymazat
  3. Ahoj,
    dneska prej nejnižší teplota pozor -31,5
    mrzne až praskaj koleje.Na Vyžlovce aspoň padesát čísel sněhu, tak jenom prohazujem.
    tak pa Kamila
    Jo stromek jsme si vyhlédli, ale asi ho pod sněhem nenajdem.

    OdpovědětVymazat