Jak jsem slíbila v předešlých článcích, přidám pár slov o naší škole. Pokračujeme ve studiu stále na Carricku, akorát jsme změnily kampus - namísto Brisbane Melbourne, a taky jsme změnily typ studia - již nestudujeme jazykové kurzy, ale Business Certififkate II. Co to obnáší? Tak předně, do školy se chodí jenom třikrát týdně a hlavně - nesleduje se docházka. Což je dobrý, když si potřebujete něco zařídit, tak se nemusíte bát a sledovat hodiny, abyste měli přesně 80%. Škola má rozpis pondělí a úterý od 8.30 do 17.30, ve středu od 8.30 do 12.30. A jaká je skutečnost? Pondělí a úterý od 9 do půl jedný a ve středu taky tak, takže p o h o d a.... Náš učitel Chris je pohodář a kuřák, takže dává i přestávky a nic moc neřeší - aspoň zatím. Máne teda odevzdávat nějaké práce, ale říkal, že poslední termín je 22.11., protože 24.11. je konec semestru, tak aby to jako stačil opravit. Jinak kupodivu třída je neustále plná, myslím, že já a Regina máme zatím nejhorší docházku, ale to bylo způsobeno hlavně hledáním bytu, další týden už jsme se polepšily... A národnostní složení? Tak zatím je pro mě záhadou, každopádně jsou ve třídě dva slováci, jedna kolumbijka a zbytek jsou asiati - zatím znám jednu thajku a jedno děvče z tchajwanu... Učitel je dobrý, myslím, že je ho pro nás i škoda - ví, o čem je řeč, má docela slušné prezentace a dává dobré příklady, většinou z pohostinství, protože dělal v hospodách a hotelech :-)
Jo, dneska se nám tady změnil čas na letní, takže rozdíl teď činí devět hodin... Bylo to docela překvapení, ale naštěstí mám na mobilu a na počítači nastavené automatické aktualizace, takže se hodiny samy změnily, akorát hodinky a všechny ostatní hodiny musíme přehodit.. Taky tu dneska poprvé bylo krásné teplo - úžasně svítilo sluníčko, takže cestou na nedělní trh bylo fakt docela vedro. Trh je tady úžasný - všichni, co nám o něm říkali, mluvili pravdu - levná zelenina a ovoce, ryby, sýry, maso .. paráda... trh je každý den kromě pondělí a středy a v neděli teda není moc ovoce a zeleniny, ale jinak se tam prodává všechno - boty, oblečení, suvenýry, kýče, různé cetky a tak.. A prodavači vyřvávají ceny a výhodné nabídky a je tam plno lidí a je to zábava...
A dneska ty naše holky budou hrát o zlato! Moc jim držím palce, a doufám, že se hecnou stejně jako proti Australankám - sice to už patří do říše sci-fi, ale jeden nikdy neví! Tak pěkně fanděte i za mě a zase brzy načtenou se těší Petra
Žádné komentáře:
Okomentovat