Seděli jsme před Backpackerem a probírali kolik si vyděláme a co si koupíme :-))když kolem nás proběhla černá kočka, pro jistotu jsme se vrátili zadním vchodem, abychom tu smůlu přetrhli - nepodařilo se, objevila jsem na prostěradle malého broučka, po podrobnějším zkoumání jsme broučků objevili víc, ten večer asi šest, všichni byli pěkně nacucaní krví - kupodivu ne naší. Zavládla totální panika, co teď - Peťa byla pro variantu jet okamžitě domů, mě a Járovi se nechtělo, takže jsme jí přehlasovali s tím, že když už jsme strávili se štěnicemi dva dny, pokusíme se najít nějaké jiné řešení. Zasedli jsme k internetu a studovali vše co jsme našli pod odkazy štěnice a bad bug. Jára ráno vyrazil na pole a já s Peťou do obchodů nakoupit desinfekční a hubící prostředky proti štěnicím, dále jsme se vybavili igelitovými pytli, do kterých jsme naskládali všechny naše věci. Taktika byla, vyhnat štěnice z našeho pokoje. Peťa celu důkladně vydesinfikovala, bohužel jsme zapomněli, že nemá okno. Pět hodin jsme pak stáli u otevřených dveří a snažili se puch z desinfekčního prášku a spreje vyvětrat. Pravda podařilo se nám tím zasmradit skoro všechny chodby co v bacpackeru byly, ale v našem pokoji se stále nedalo dýchat. Měla jsem vážně strach, že jestli v tom usneme, už se neprobudíme, nakonec jsme spali s otevřenými dveřmi, přesto jsme na pole vyráželi - zfetovaní, zdrcení a zmrzlí. Ještě za tmy nás vysadili z džípů na poli, kde jsme obdrželi nějaký nožík a plastové štítky s čísly, řekli nám, že dnes se sbírají cukety, ukázali nám jakou technikou, jaké velikosti, dali nám obrovské kýble a přidělili nám řádky, co se dělo dalších skoro osm hodin nevím, pamatuji si jen, že jsem šílenou rychlostí ořezávala cukýny a tahala za sebou obrovksý kýbl, který byl těžký jako blázen, neustále jsem se snažila držet tempo s nějakou číňankou a asi francouzem nebo švýcarem, kteří měli řádky blízko mě. Vydržela jsem to, místy jsem byla i na první pozici, pravda posledních pár hodin už jsem se nemohla narovnat, ale jeden asiat mi poradil zůstat v předklonu. Šlo to a jela jsem dál. :-) Když jsem pak zjistila, že z pěti nováčků, kteří tam toho dne byli, to tři vzdali, takže jsme to vydržely jen já a Petra, byla jsem pyšná :-). Bohužel jsem v zápalu boje ztratila orientaci i v počtu štítků, kterými se označovali plné kýble, ale podle číňanky odhaduji, že jsem jich měla zhruba dvacet - za skoro osm hodin práce - na peníze přepočteno 50AUD. A to jsem poté zjistila, že jsem se svým výkonem na špici, např. můj kolega angličan měl kýblů 11 - vydělal si tedy 27,50 :-).
Sbalili jsme si věci, vzali krabičku s pochytanými štěnicemi a vyrazili na recepci, potřebovali jsme dostat zpět své pasy a nepřijít o depozit 50AUD, který propadá v případě, že nenahlásíte svůj odjezd dříve než tři dny předem. Byl to boj, recepční na nás řvala, že se nám nechce pracovat, zřejmě nás obviňovala z toho, že si štěnice vozíme sebou a pak vydíráme nebohé majitele backpackerů o navrácení peněz, bušila pěstí do recepce, ale odhlásila nás.
O půlnoci jsme nasedli do autobusu Greyhound a ráno v sedm vystoupili v Brisbane, zrovna se vraceli Australští fotbaloví fanoušci po prohře s Německem, stejně jako my, jak zpráskaní psi. Zhruba deset dní jsme postupně mrazili všechny věci co jsme měli sebou na farmě v našem padesátilitrovém mrazáčku, protože podle internetu, štěnice nepřežije bod mrazu....zřejmě nepřežila a tak když jsem se vyléčila se zánětu sluchovodu, vyrazili jsme na další cestu, tentokrát za poznáním...ale o tom příště.
P.S. Pozitiva z farmářské výpravy - v Bundabergu mají u hospod obrovské zahrádky na kterých se smí kouřit, Jug piva tu stojí v určitých hodinách jen 5 dolarů, a 300g biftek tu mají v neděli za neuvěřitelných 6,50 :-)i s hranolky a zeleninou - chápu to - výplaty tu totiž mají proklatě nízké :-).
Obrazová příloha jen pro silné povahy:
No ty ubrousky jsou hruza...
OdpovědětVymazatTo je sado maso :-) a tady je krásných 35 už skoro měsíc. Takové léto jako letos snad nepamatuji. I.
OdpovědětVymazatHm, Pedrosi, copak ty ubrousky, ale ty ŠTĚNICE... to byla síla...
OdpovědětVymazatjo, Ivo, těšíme se domů na teplíčko, tady je vlatně leden, a je tu maximálně 23 stupňů, ale spíš tak kolem 20 - no hrůůůza... P.
A ještě jsem málem zapomněla, včera jsem mluvila se ségrou, a ta mi říkala, že teď v New Yorku mají ohromný problém se štěnicema - v luxusních obchodech a taky v luxusních hotelech - údajně jsou nějak strašně odolné na deratizaci - takže to nás v Evropě asi všechno ještě čeká - moje doporučení - nakupte si velké mrazáky, než se někam vydáte cestovat a nikdy nedávejte kufry pod postel.
OdpovědětVymazat