neděle 3. ledna 2010

Lodní výlet

V úterý ještě před koncem roku jsme měly zaplacený výlet lodí, ráno jsme se výjimečně probudily do pěkného lijáku, za deset minut jedenáct jsme stály na nástupišti u kanálu a z oblohy se nás spouštěly provazy vody :-) (Nejspíš ten den nastalo období dešťů, neboť od té doby leje skoro denně :-). Voda vypadala odpudivě, nepojedeme řekly jsme si a přebukovaly výlet na sobotu 2. ledna. Včera jsme tedy opět nakráčely s tím, že jedeme, ať je jak je, jelikož loďka je krytá a případný déšť nám neublíží. :-). Bárka přijela skoro plná a průvodkyně nám s omluvou oznámila, že musíme na střechu, jelikož do kajuty už se nevejdeme. Bylo polozataženo, takže jsme to uvítaly s tím, že budeme mít lepší výhled a nebudeme se muset mačkat s důchodci v podpalubí. :-).
Vypluli jsme ze Surfers Paradise směrem k Paradise Waters, kolem Chevron Island, dál směrem k Main Beach na Seaworld a odtud zpět Labrador, Southport, a Surfers. Všechno jsou to části Gold Coast, které už velmi dobře známe z druhé, tedy suché strany, tentokrát jsme byly zvědavé jak naše oblíbené suburbs vypadají z vody, tedy z kanálů, kterých je GC plný. Kolikrát musíte po souši zdolat několika kilometrovou cestu jen kvůli tomu, že neexistuje žádná suchá spojnice. Málo mostů je tu proto, aby se turisté nedostali do částí, kde mají postavená svá sídla nejbohatší lidé nejen z Austrálie, ale z celého světa. Plavba se spíše podobala nabídce realitní kanceláře pro VIP klientelu, protože komentář byl plný jmen a částek, za které byly nemovitosti pořízeny, případně za které si je dnes můžete zakoupit :-).

Pro pobavení pár ilustrací :-).

"Tak nasedat"

"A jedeme - vpravo vidíte Q1 - budova podle které poznáte Surfers Paradise ze všech míst, má 77 pater a je to zároveň vyhlídková věž.



"Po obou stranách kanálu jsou postavené krásné domy, většinou s parkovištěm pro..."



"jachtičky a nebo také..."




"helikoptérky :-)"




..a zde jedna kuriozitka, předpokládám, že do Evropy tato zpráva ještě nedorazila, takže budete první, ...s politováním :-)Vám musím oznámit, že Santa Claus nevydržel letošní vánoční nápor a oběsil se na stožáru u svého letního sídla v Paradise Wathers. (viz červená tečka uprostřed obrázku).


A jak náš lodní výlet dopadl, se dozvíte v příspěvku " Na koníčky".

4 komentáře:

  1. Super,super,Skoromladice
    mohu jen konstatovat,že obsahově mi to tak trochu přišlo jako už celovečerní dokumentární film,tedy DOBRÝ celovečerní dokumentární film.
    Klobouk dolů !!!
    A jsem poctěn,že jako první Vám mohu vyseknout poklonu za tak nádherné počteníčko.
    A že jsem si to musel přecísti hnedle dvakráte,abych to vše s přehledem vstřebal a vychutnal.

    S pozdravem Jimmie

    OdpovědětVymazat
  2. P.S. Ale jsem pevně přesvědčen,že náš "babinec" se určitě vyjádří ještě ve větších superlativech :- ))) .

    OdpovědětVymazat
  3. Hele Jimmie, seš baba nebo chlap? Jak čtu tvoje příspěvky, tak v tom začínám mít trochu guláš. I.

    OdpovědětVymazat
  4. Jimmie promiň, ožralá sice už nejsem, ale číst mi dnes asi nešlo. Ale dodatečně jsem Tvá písmenka přelouskala a už jsem si to ve své blond hřívě urovnala. I.

    OdpovědětVymazat