Poslední den prázdnin, neděle, měla jsem v plánu se jen tak poflakovat doma, vyprat, uklidit, navařit jídlo a hlavně se v klidu připravit na další nástup do školy. Na chatu jsem si začala povídat s jedním němcem Máriem, který už tu žije mnoho let, zval mě na procházku na pláž, ale po sobotním tanci s vlky S a S se mi opravdu nikam nechtělo, takže jsem odmítla s tím, že jsem byla včera v baru a dnes že jsem unavená. Psali jsme si dál, vyprávěl mi, že se mu právě odstěhovala dcera z domu a já jemu zase že jsem přišla o práci a moje kamarádka že taky. Chudák viděl, že na procházku s ním nepůjdu, tak mi nabídl, jestli nechci uklidit ten dům, hned jsem se zeptala, jestli můžeme obě, on že jo a kdy se nám to hodí, věděla jsem, že zítra jdeme do školy, tak jsem mu navrhla, že hned - asi zíral, jak rychle jsem se dostala z únavy :-), ale souhlasil, dohodli jsme se že za hodinu nás vyzvedne. Přijela rozvrkaná rachotina, vedro bylo jako blázen, ale byly jsme rády, že po dlouhých týdnech ničeho, se nám naskytla alespoň tahle jednorázovka. Dům jsme měly uklizený za necelé tři hodiny a Mário z nás byl jak v Jiříkově vidění, byl z nás tak vyvalený, dvě ženské v domě, které jedou jak motorové myši, že ve snaze nepřekážet, ustupoval a ustupoval až jsem ho v jedné chvíli i s návštěvou - německým studentem uviděla namačkané v rohu kuchyně, kde oba stáli jak vyplašení školáčci. Po práci jsme dostaly koláč, popovídali jsme si, Mário nám velmi slušně zaplatil, nasadil nás do rachotiny a odvezl nás zase zpátky domů. Cestou nám moc děkoval, sliboval, že dům se bude snažit udržet v takovém stavu, do jakého jsme ho daly a nakonec se nás zeptal, jestli bychom nechtěly tak dvakrát do měsíce dům dát do kupy. Samozřejmě jsme souhlasily radostně jsme si to vykračovaly k bytu s tím, že si po tříhodinové posilovně dáme pohov a v tom mi přišla sms, nevěřila jsem vlastním očím, po týdnech se ozval Blake, jestli bych nebyla tak hodná a nemohla k němu přijít uklidit, tak jsem se otočila ve dveřích, Peťa mi šoupla svačinu a šla jsem na druhou směnu :-). Od té doby se ozývá tak dvakrát, třikrát týdně, jo holt holky z Čech asi umí uklízet :-)) a masérky jsou nejspíš uklízečky na pytel :-).
P.S. Tímto třetím dílem uzavírám sérii poznatků z Queenslandského chatu...
Ty jo! K tomu asi není moc co dodat, holky, držte se! Mně se to tady z klidu a tepla kanceláře píše. Nedovedu si sebe představit ve vaší kůži, jak vlastně chodíte se svou pracovní silou na trh. Obě máte na daleko víc, než předvádět, že jste z Čech připravený hrát motorový myši. Stále se na tu situaci musím koukat jako že je to pro vás dobrá zkušenost a jakzyk a tak, ale proč při tom musíte až takhle trpět... Je milé, že Regino o tom všem umíš psát tak s nadhledem, ono se to čte jako sranda, i když vím, že to prostě sranda není. C'est la vie. Asi vás beru moc vážně, ostatní tví známí budou umět tvůj článek okomentovat daleko vzdušněji, ale já si prostě nemůžu pomoct...
OdpovědětVymazatUkažte jim v té Aussii, že nejste žádný vořezávátka.
Já myslím, že už jim to ukázaly. A tady zrovna vidíte, co znamená osobní doporučení. Blake zjistil, že Regina coby uklízečka je jedinečná - doufám, že to patřičně i finančně ocení (třeba teď vysolí těch 80 na hodinu) a Mario se zase třeba zmíňí u sousedů, nebo v práci a za chvíli, jak Vás znám si zřídíte úklidovou firmu a samy budete jen vyřizovat objednávky a kasírovat.
OdpovědětVymazatChudák Gábi s Ivou,
OdpovědětVymazatjak ty budou zklamané,že jsi i nepřiložila příležitostně pořízené foto Mária,pokud možno v plavkách,detail v oblasti od kolen k pupíku !!!!
Samozřejmě blahopřeji k zvětšování stáda bordelářů,kteří ocení českou pádnou úklidovou ruku :-))).
Zase máš pravdu Jimmie, jak ty to děláš:-)...co kdybys přiložil nějakou ilustrační fotku teda aspoň ty - ať nejsme s Ivou totálně vyřízené ...to víš, noc bez chlapa na fotce si vážně nedovedu vůbec představit ;-)
OdpovědětVymazatRegino pořádně jim to tam ukažte - bordelářům australskejm - mimochodem ten tvuj nadpis - "to zas byl den..." - zrovna tu Míša kouká na Superstar a Míša David tam září s jeho kdysihity :-)
Mějte se holky moc krásně a sluníčkově :-)))
Mr.Quinn, díky za vyjádření soustrasti, to je od tebe milé :-), ale já netrpím, tepla je tu dost - spíš až až a v kancelářích na zadku jsem doma seděla dvacet let :-), tak teď mám alespoň trošku pohybu :-), je to sice dřina rozhýbat ty ztuhlé svaly, ale kupodivu má člověk po práci lepší pocit, než když jsem si to kolikrát kráčela domů z banky :-). Navíc u nás uklízí každá ženská celý život zadarmo, tady mi za to platí :-) a ještě dostanu koláč :-).Tedy ne že bych u toho chtěla zůstat po zbytek života, ale jako zkušenost je to sranda :-).
OdpovědětVymazatJimmie, tvůj komentář tak trošku zní jako by ti to bylo líto, jen teď nevím, jestli už se ti Robík zprotivil a toužíš po dalším a nebo jestli ty nám tak trošku na ty fešáky nežárlíš :-). Můžu ti slíbit, že když mi pošleš svoje foto v plavkách, tak ho dám okamžitě na blog a nesmažu...
Gábino, psala jsem ti ale už nevím kam, asi k Bobkovi :-) ohledně té otvíračky, doufám,že to dopadlo ok a taky kvůli Ivaně. Jo jinak jsi mě o pikosekundu předběhla s komentářem :-)a jak vidím, napadlo nás obě to samé :-) a to dát Jimmieho foto v adamkách na náš blog :-) Regina
OdpovědětVymazathehe - no však se nadarmo neznáme 27 let ne ?:-))...otvíračka v pohodě - snad jsme to všechno zvladli dobře. detaily se doladí za provozu.dam nějaké fotky toho mého splněného snu do mailu - a slibuju že budou od pasu nahoru - základy jsou pevný, ale není třeba je fotit ;-)
OdpovědětVymazatNějak nepoznám, která z vás mou soustrast komentovala...
OdpovědětVymazatSnad asi holky tušíte, co jsem chtěl napsat. není to o "líto", ale prostě mi přijde praštěné... no teď nevím, jak to napsat, abych nebyl za debila... přijde mi praštěné, že lidé, kteří doma prostě něco umí, čím se odlišují od šedi, musí ve snaze naučit se jazyk a poznat kus světa sáhnout po kýblu, i kdyby za to měly být honorovány. Já se velmi nedávno dostal do příjemné žiovtní situace, která mě "donutila" vařit, prát, uklízet a jsem tomu velmi rád, protože to dělám o své vůli a v podstatě mě to strašně baví, protože mám pro koho to dělat. Takže mi nejde o práci jako takovou, ale o to, že prostě společnost dává najevo, že by od vás tak vzala ten kýbl. Opakuji: vím, že se mi to kecá z pohodlí mého bytu a života... Mám zkušenost s prací v cizině už pár let za sebou, pracoval jsem v Bavorsku a pak v Silicon Valley, jenže jsem vždy prostě zaplul do pozice, kde po mně chtěli mou odbornost. Právě proto si umím tu situaci dokreslit podle své zkušenosti a docela se obávám, že bych asi na to koule neměl... Prostě vám skládám svůj obdiv, to jsem asi chtěl říct od samýho počátku. A jestli si to navíc užíváte a dostanete za svou práci ještě chechtáky, tak je to vlastně paráda...
Nevím, čtu to po sobě a váhám to vůbec poslat... Nějak mentoruju... Promiňte mi to. Situace je (u mě) vážná.
Mr.Quinn nic si z toho nedělej, ono o vánocích ještě přijde hodně mentorování - a co okolo Nového roku, to se tady možná ubrečíme. Vezmi to hezky česky - jak se říká u nás "Když nejde o život - jde o h...."
OdpovědětVymazatHoky si to užívají, humor je zatím neopustil a když to tak půjde dál, ony u toho kýblu nezůstanou. Tak za 2-3 roky? No vždyť jsem to už psala, jak jednu znám a druhou tak tuším, co je zač, tak za chvíli jedou ve velkým - to jsou rozený šéfky. za chvíli si je Blake a podobní budou zvát domů jen proto, aby se mohli setkat s jejich osobnostmi, protože se jim po nich bude stýskat. A ještě za to rádi zaplatí. :-))
Apropó Jimmie - já už se na tu tvoji fotečku - a nejlépe v tangách už móc těším.
OdpovědětVymazatjo v tangách, to mě nenapadlo, to je skvělý nápad Ivo (tedy myslím, že Ivo), já se taky dnes zapomněla podepsat, protože přihlašování mi dělá potíže, mám něco s pamětí a stále zapomínám hesla (samozřejmě za to nemůžu já, ale debilní správci serverů, kteří si vymýšlí nesmysly a nutí mě pro má hesla používat různé kombinace symbolů, samozřejmě pokaždé jiné a já jsem z toho jelen srnec..Petra už ze mě nemůže, protože kdykoli něco potřebuji, banku, operátory, účty, výpisy no samé nedůležité věci, tak nejdřív musím zažádat o heslo a pak to teprve mohu použít :-)
OdpovědětVymazatMr.Quinn, takže ta nepodepsaná jsem já :-) (R) asi chápu, co nám chceš říct, dík, ale beru to jako trest za to, že jsem se nechtěla učit jazyky :-), moje blbost, myslela jsem si bláhová, že se tomu vyhnu :-) tak teď to mám i s úroky :-)
Ale holky teď jsem se fakt zasmála, psala jsem si s jedním afričanem z Brisbane(asi 80km odtud), tak prý mám za ním přijet do Brisbane vlakem :-)chce mi ukázat město, lákal mě na to, že tu má vlastní dům, někde vlastní malý ostrov a představte si, že je tak galantní ten vejtaha, že mi nabídl, že pro mě na nádraží přijede Mercedesem, tak jsem se ho zeptala, jestli Mercedes je kůň :-)
jojo, oba nepodepsané jsou moje, bohužel i já mám na google problém vzpomenout si, jaké heslo mám použít - a to už tady mám minimálně 4 registrace - co se dá dělat.
OdpovědětVymazatS tím koněm neděláš dobře, měla sis pro sebe nechat poslat limuzínu s řidičem až před dům. Když je tak za vodou, tak proč se budeš valit vlakem, ne?
Ale Jimmie v tangách se nějak zatím neozval - asi už pracuje na té fotografii. I.
jo, jo přesně tak Ivo, vytahuje se jak kšandy a do Brisbane mě pošle vláčkem motoráčkem :-)Regina
OdpovědětVymazatRegino, normálně bych nešla pod limit - hele jestli tě afričánče tak vehementně chce prohnat po Brisbane, tak jedině za předpokladu, že přistaví naleštěného oře před barák, pokládka koberce ode dveří je samozřejmostí, po cestě bouchne šáňo a nějaký tenkaviár taky nezaškodí a na ostrůvku tě pečlivě obslouží mladí statní havajané ve sporém oděvu - zde se prosím JIMMIE inspiruj!!! - no a pak teprve začni Regino diskutovat o pracovní smlouvě - najmi par čerstvě přiletivších (nebo jak to mam napsat)studentek a pěkně mu ten jeho island vypulírujte - a ne abys sahla na kybl šéfová;-)...ja vim, ja vim - blabolim - ale jako takova vize do budoucna to snad neni uplně blbý:-)..čau G
OdpovědětVymazatDobrý den kde si mohu objednat úklid bytu 3+1? Vyluxovat, umýt nádobí, utřít prach, vyprat, navařit, umýt okna, vytřít, vyčistit zrcadla, vyžehlit.
OdpovědětVymazatMáš smůlu Pedros, motoráček z DC do Prahy nejede.
OdpovědětVymazatNapiš kolik platíš na hodinu (pod 80 AUD nejdu) a uvidím.
A nezapomeň nejdřív poslat foto v tangách, abych věděla, jestli se tím mám vůbec zabývat. Iva
Gábino, zní to výborně a něco takového určitě máme v plánu, takže Pedrosi a Ivo, brzy vám poskytneme zajímavé slevy na úklidové služby... bohužel bez dopravy, tu budete muset uhradit extra..
OdpovědětVymazatMilé Skoromladice,Gábi,Ivo
OdpovědětVymazata pokud jsem opomněl ještě zmínit nějakého komentáře,který mě zmiňoval,tak i Ty!,
proč bych posílal nějaké ilustrační foto,když stačí nahlédnout do okénka -Pravidelní čtenáři, a tam mé věrné foto najdete.
A že jsem dlouho vybíral to nejvěrnější!
Na druhou stranu Vás zklamu,ale přísahám,že žádné vlastní tanga nemám v evidenci,tudíž Vaše
tajné erotické touhy nemohu podpořit :-((( .
Mohl bych si je koupit a vyfotit se,ale tím bych riskoval předčasný navrat Péti s Régou do rodné hroudy a to nechci mít na svědomí !!!!
I když s nějakou tou seznamovací chlastačkou po Vašem návratu v duchu počítám!!!!
A propóóóó,kdeže mám tu zpáteční letenku,abych mohl vyrazit na to rande s Robečkem - Borečkem????
To jsou samé sliby a skutek utek :-(((.
Že si mě chcete nechat pro sebe????
S opravdovým srdečným privětom,jelikož jsem se pobavil a doufám,že to bylo vzájemné, se loučí Váš čtenář Jimmie !!!
Sakra Jimmie - to zní jao bys nekam odjizdel a loucil ses naporad - no to neeeeeeee chlapecku. hezky tady zustan ty nase virtualni erotická fantazie, jinak to nebude ono:-)
OdpovědětVymazatSorry Regi a Peto, dnes byl vzkaz silne osobni...tak ja jdu vykrajovat linecky:-(
Jimmie, jakou zpáteční letenku ?, my jsme Ti dodaly kontakt, zbytek sis měl vykomunikovat s Robem blbem sám, a to je pánové a dámy opravdu těžký úkol, sama jsem s tím měla problémy :-)), jinak mě u tvého komentáře zarazila jedna maličkost, takže jenom taková kontrolní otázka-my se známe???
OdpovědětVymazatPedros - Vážený zákazníku, objednávky na úklid přijímáme- telefonicky ty máme nejraději), faxem, mailem, osobně - máme vlastní transport (dvě kola). Vaše objednávka byla přijata a zaevidována v naší databázi pod číslem: 5903 Předpokládané datum vyřízení: podzim-zima 2010 máma
Gábino, koukám, že už se nám tu tvoří párečky :-), nevím,nevím, co na to Robík, že mu lezeš do zelí :-)
Regina
regino, zvladnu oba - jako bys mne neznala:_))))
OdpovědětVymazatuaaaa-ja chci dovolenou - to predvanocno je desny - tak mne napada - bude stromecek na plazi?
....tak teď jsem asi BLB Já,protože marně tápu a lituji, že nevím,jakou maličkostí jsem se dotknul Tvého duchovna,a vyvolal iluzi,že se známe.
OdpovědětVymazatŽe by to bylo přiznáním,že nevlastním TANGA ???
Každopádně se teda zřejmě známe,tudíž Seznamovací chlastačka v mém tajném duchu odpadá,ale vidím to na Velkou pijatiku na shledání !!!!!
Samozřejmě také pozdravuji Petru,se kterou se budu také zřejmě znát a nechci vyvolávat iluzi,že někomu nadržuji více,tudíž Petro Ahóóóóóój,a marně vyhlížím komentář,jak jste se poprali s tou pivní prohrou a kdo první spadl pod stůl !!!!
Jo,abych nezapomněl,na Vánoce máte tu fotku v tangách,když jste na mě tak MILÉ :-))).
S pozdravem Skoromladicím Jimmie
P.S: Milá Gábi,když už mě budeš zvládat(potěšení na mé straně),což takhle poslat nějakou ochutnávku toho Tvého
lineckého ???
Jimmie - neriskuj :-))
OdpovědětVymazatPo ránu hnětené, po nocích pečené - to je velmi záludný pamlsek - ostatně jako my všechny tady, že dámy? :-))
Regi - doufam, že Ivanu doženu alespoň do Vánoc - ten svařák na Staromáku bych si dala s chutí i s tebou - doufám, že příští rok se to povede
Krásnej večer všem u klokanů i v praze a okolí
G
Ok Jimmie, beru tě za slovo a moc se na vánoční dárek - foto v tangách těším.
OdpovědětVymazatTak dlouho tady mluvíte o mém nejoblíbenějším cukroví, že už jste mě skoro nalomili a váhám, jestli taky pár kousků nevyrobím...i když původní předsevzetí bylo, žádné vánoce, žádné dárky, žádné cukroví...:-)) Regina