středa 16. prosince 2009

Kukaráča@kokrouš...

Nedílnou součástí života v Austrálii je flóra a fauna... Dnes se na základě vašich mailových dotazů budu věnovat fauně... a to jednomu speciálnímu druhu. Ano, jsou tady zvířátka a zvířata a obludy a monstra... Pokud nepočítám opilé Ozíky v hospodách, tak asi nejrozšířenější zvířenou je cocroach neboli la cucaracha neboli pěkně počeštěně kokrouš. Negůglujte, ani nehledejte slovníky, napíšu vám překlad - je jednoduchý. ŠVÁB.
Poprvé jsme se s kokroušem setkaly na ulici - na hlavním bulváru - kde se jich mihotalo pěkných pár kusů v okolí kanálů - ale to jsme ještě netušily, s kým máme tu čest. Kokrouš australský totiž vypadá trochu jinak - je větší, tlustší a hlavně - létá... a to je teda sakra zrada... Minulý týden ve čtvrtek jsme přišly z hospody asi tak ve dvě ráno, odemkly dveře a z chodby nám do bytu šílenou rychlostí vběhl kokrouš - nastala zběsilá panika - utíkaly jsme zavřít dveře do našich ložnic, ale pozdě - bohužel kokrouš pronikl do Regininy ložnice a schoval se za komodu. Nebudu to prodlužovat, velmi rychle jsme vystřízlivěly, popadly koště a cca dvě hodiny sledovaly každá jednu stranu komody, abychom kokrouše vymetly - podařilo se nám to po další hodině....na to jsem zasedla ke Googlu a začala hledat prostředky proti kokroušům - mají jich tu spoustu,  elektrické, sypací, roztoky, injekce....jsou tu i specializované firmy na kokrouší hubení - u nás zvítězil prostředek s poetickým jménem HOVEX, který je dostupný ve Woolworsthu... Druhý den ráno jsme se pěkně oblékly na nákup HOVEXU a v tom nám někdo buší na dveře - a představte si, pest control! Chlápek do bílého odděný nám bezplatně prohlédl byt a do všech kritických míst nastříkal antikokrouší něco, takže kokroušové - bye, bye - do našeho apartmánu už se nedostanete...
To je pro dnešek vše, mějte se a brzy načtenou, P.

14 komentářů:

  1. Bože můůůj Petro!!! Je tři čtvrtě na jednu odpoledne. Mám hlad. Malý. Sejdu dole pod barák do sámošky, vyberu si dvě ještě teplé bagety, k nim něco dobrého od sýra. Vrátím se do kanceláře, zasednu za komp, voňavý oběd rozložím mezi sebe a klávesnici. S radostí otevírám vaše holčičí stránky, že si počtu. S kliknutím na vaši stránku zároveň kousnu do bagety... No a pak už nekoušu, čelist mi spadla a chuť mě přešla... Ach jo. Nečíst vaše stránky v době oběda... Ale jinak dobrý-

    OdpovědětVymazat
  2. ahoooj - tak to je mi líto, ale nedá se nic dělat, kokrouši jsou tady tvrdá realita :-)
    - zároveň jsi mě svým popisem přivedl na myšlenku, že jsem viděla US seriál, kde kokrouš byl ozdoben diamanty a zlatem - živý - a nosili ho amíci jako brož - a doma ho pak krmili a pěkně se o něj starali - a takový kokrouš přišel bratru na sto K USD...
    tak dobrou chuť, pro mě dobrou noc, P.

    OdpovědětVymazat
  3. ahojky
    opravdu jsem se zasmála, hlavně tomu jak to honění švába vnímáte a hlaně líčíte každá po svém.Asi se nedomlouváte co která napíše a tak je to trochu jako film -Melinda a Melinda-můžu doporučit. pa Kamila

    OdpovědětVymazat
  4. Ahóóójky holky. Tady dneska konečně začala zima, všude bílo, snížek poletuje, venku přituhuje. Na silnicích a chodnících klouzačka. Za oknem to vypadá móc hezky. Ale vánoce prý budou na blátě, tak uvidíme. Zdravím, Iva (vyjímečně jsem se nezapoměla podepsat)

    OdpovědětVymazat
  5. naprosto chápu - nevímmjak bych reagovala na toho vašeho kokrouše, protože jsem ještě s tímhle štramákem neměla tu čest, ale zato naprosto přesně vim, že bych uplně stejně hypnotizovala tu komodu s čímkoli, co je schopno zneškodnit pavoučího navštěvníka - hlavně ty chlupatý a tučný, který se pokusí přiblížit se blíž jak na metr opravdu miluju. zastava srdce, dechu, zraku, sluchu a nevim čeho ještě. Jenže u nás na tyhle potvory nechodí žádní kontroloři - takže bod pro aussii holky:_)...mějte se krásně-čauky

    OdpovědětVymazat
  6. Ahojky, omlouváme se všem, kterým jsme zkazily chuť k jídlu :-)). Kámo, to je přesně to vnímání reality, každý vidí jiné detaily :-).
    Jen pro doplnění kokrouši australští měří 6 a více cm. Regina

    OdpovědětVymazat
  7. No taky dobrý, až dojdou peníze, tak to jsou prý velmi dobré proteiny - tvrdí odborníci, ale zatím jsem neměla možnost (a asi bych neměla odvahu) to vyzkoušet. ALe každopádně budou lepší, než šváb domácí český, s těmi jsem tedy naštěstí neměla možnost se setkat naživo, ale po odchodu naší bývalé spřátelené armády, tuším v roce 90 jsem měla možnost navštívit pár míst, kde pobývaly posádky a jejich rodinní příslušníci - ale to už bylo po návštěvě taky takových postřikovačů, takže měli nožičky nahoru, že jich ale kurňa bylo, ale abych se dostala k tomu,co jsem chtěla původně napsat - těch byste musely posbírat hodně, aby to vydalo na večeři. Ti vaši s 6 cm a víc budou určitě lepší - tedy aspoň do doby než dorazí Jimmie s kapesným. A nezapomeňte pak Jimmimu pár kousků nechat. Jste přece kámošky, tak se rozdělíte.
    Pa, I.

    OdpovědětVymazat
  8. Tak už jsem se těšil,jak napíši něco o proteinové výživě a velmi mě zklamal Ivy poslední komentář,který toto téma již nakousl a vypálil mi rybník.Takže Ivo - dík :-((( !!!

    Chyba byla,že jsem nezareagoval dříve,ale nějak jsem to nestíhal,jelikož jednak jsem dělal úplnou generálku mého jízdního kola,protože vzdálenost cca 16 000 km vyžaduje pečlivou přípravu a jednak jsem už v sedle čekal na tu požadovanou adresu,abych jako posel s rychlostí Kukaráče mohl vyrazit a zabránit dvoum obětem bídy a hladomoru.

    Vzhledem k tomu,že jste Milé Skoromladice od toho upustili,chápu to tak,že můj návrh na žebrotu se asi velmi úspěšně uchytil a už žijete v blahobytu :-))).
    V tom případě bych tu finanční injekci preferoval opačným směrem !!!

    Na závěr bych si ještě dovolil podotknuti,že radši bych se tam u Vás mazlil s Kukaráčema a zapíjel to HOVEXem,než tady přežíval tyto mrazy,protože tu pomalu nastává extrém,(nepochopím,jak mi dnes mohla zamrznout nemrznoucí kapalina do odstřikovačů) a tak si to tam teploučko pěkně vychutnejte !!!

    S pozdravem Váš čtenář Jimmie

    OdpovědětVymazat
  9. Ahoj holky a Jimmie. Děkuji za poklonu. Na oplátku se tě troufám dotázati, zda-li máš volno na štanglu (myšlena tyč u pánského jízdního kola :-), nebo zdali má tvé zajisté pečlivě vycíděné a promazané kolo volný nosič, že bych se s tebou kousek svezla. Věř, že s mou zátěží by ses zahřál dokonale.

    OdpovědětVymazat
  10. Drahý Jimmie, vzhledem k Ozi pravidlům se od tvého doporučení snažíme získat potřebnou licenci na žebrání, ale zabere to asi ještě více času, než jsme předpokládaly - také se snažíme vymyslet způsob, jak dostat nedaněné peníze přes hranice - vývoz je totiž omezen částkou deset tisíc dolarů, a to je opravdu málo. Co se týká adresy, tak naši pozorní a pravidelní čtenáři ji znají.... ale stejně se již brzy budeme stěhovat do lepšího, takže novou ti pak pošleme a náš původní byt ti nabízíme k pronájmu - za směšných 400 AUD na týden, do dubna, co ty na to?? Kolo si připrav opravdu dobře, neboť tady vlivem moře, slunce, písku a větru všechno brzy rezaví a ničí se...
    Dej vědět, který den vyjíždíš, jestli s tebou máme počítat na bramborový salát ve čtvrtek na vánoce?
    Co se týká počasí, tak se moc netěš, už třetí den je zataženo a je tu trapných dvacetsedm stupňů, prostě zima jako na vánoce... P.

    OdpovědětVymazat
  11. Chaaachááááááááááááááááááá,
    tak to je fakt drzost mě nezařadit mezi PRAVIDELNÉ a POZORNÉ čtenáře(asi si to s těma tangama ještě rozmyslím),stačí si spočítat rubriku PRAVIDELNÍ ČTENÁŘI a vydělit to POČTEM KOMENTÁŘŮ a podíl mě jistě zařadí mezi ELITU !!!
    A co se týká POZORNOSTI,zapomněli jste tam do toho Vašeho komentáře připsat č.p.,a já nebudu nikde lítat po Holborow Closed a česky se vyptávat(I can not Englis),kdeže to bydlej ty Atraktivní Skoromladice z Čech,co věčně doma pořádaj BBQ party a nebo pařej v místních barech s místními Robiky ????
    A zdaleka ani nevím,jak velmi dobře s angličtinou je na tom má výše nepodepsaná anonymní spolujezdkyně na štanglu(ale předpokládám,že to je asi Iva).
    Tudíž asi Ivo,fakt jsem byl překvapen,že kolo se jednak cídí a že se vozí na štanglu a ne na štangli,ale to je asi i nářečím.Každopádně jsem s kolem praštil do kouta a co říkáš tomuto???

    http://letni-sporty.sbazar.cz/dvojkolo-prodej-dobrna-129-o3122749.html

    no a pokud by se ještě chtěla připojit Gábi,tak bych navrhoval:

    http://www.detske-voziky.cz/

    Ten vozík by byl samozřejmě pro mne,jsem chlap a tak vím,co se sluší a patří,proto řízení a pedály přenechávám Vám. :-)))
    A věřte,s mou zátěží se zahřejete ještě více,nepočítaje 35 kg cukroví na cestu od Gábi.

    Ale na ten bramborovej salátek,ňami,ňami,ňami,to už se těším a děkuji za pozvání,asi si budu muset ještě k tomu vozíku přikoupit jezdecký bičík,abychom to s Ivou a Gábi do toho čtvrtka stihli !!!!!!
    (Jééžííš,už teď se bojím
    reakce )

    Radši už budu končit,
    s pozdravem Sportu zdar,cyklistům obzvlášť !!!!!!

    Váš čtenář Jimmie

    OdpovědětVymazat
  12. Nač se bát reakce milý parvidelný čtenáři a dopisovateli Jimmie - bičík je náhodou dobrej nápad - dětskému vozíku prostřihneme otvor na nožičky (znáš Flinstony vid?:-)) a protože miminka mají pro větší bezpečnost jezdit ve předu, hezky si tě připoutáme před kolo a co s tím bičíkem si jistě už domyslíš sám. No a když budeš hezky šlapat a neodmlouvat, možná ti s Ivou občas jhodíme nějaké to vosí hnízdo nebo vanilkový rohlíček. To my skoromladice zvládáme fakt skvěle:-)
    ...Regino a Peto - o tech sedmadvaceti stupních prosím vás radsi moc nepiste - dnes je tady po nekolika dnech taky teplo - ráno byly pouhé dva pod nulou-hehe...tak se tam hezky opalujte, já jdu do davu - mam dopo volno, tak jdu nakoupit obživu:-(
    g

    OdpovědětVymazat
  13. MILÉ PISATELKY I PŘÍSPĚVATELÉ - DÍKY ZA MILOU SPOLEČNOST PŘI MEZINÁRODNÍ KONVERZACI NA ZÁSADNÍ TÉMATA - MĚJTE POHODOVÉ VÁNOCE A UŽÍVEJTE KLIDU A DEŠTĚ A SLUNÍČKA :-)
    g

    OdpovědětVymazat
  14. Pátelé - Jimmie, Gábi a Ivo - doufám, že už jste na cestě - protože teď se právě přehoupla půlnoc, bramborový salát je již hotov, výzdoba připravena a šampáňo se chladí... tak abyste to stihli, párty startuje v 1 p.m....
    tady se totiž brzy stmívá, tak abychom všechno stihli vypít a sníst ...
    hurry up... go go go....

    OdpovědětVymazat