Opravdu nevím, čím to je, ale nějak se nám v poslední době nedaří :-).Všichni píšete jak nám držíte palce a výsledek, no škoda mluvit, jestli vy to nějak neflákáte :-). Tak třeba například jsem ztratila klíče od našeho bytu, bohužel vůbec nevím kde. To je však jenom začátek peripetií s klíči. Ale popořadě:
Minule Peťa psala, jak jsme se znovu obuly do obíhání a shánění práce, měly jsme nohy ušoupané, z toho obcházení a roznášení životopisů, až jsme dorazily k hotelu Hi Surf. Váhaly jsme jestli tam vůbec jít, byly jsme už dost unavené a nějaký chlapík na štaflích tam něco opravoval, na recepci byla hromada ručníků, tak to vypadlo tak nevábně, ale co, když už jsme tady dáme poslední a končíme. Recepční nám zavolala "Lizly" - vedoucí úklidu a ta kupodivu šla s námi ven a dala opravdový pracovní pohovor, bylo na ní vidět, že se jí líbíme, ale pořád něco říkala v tom smyslu, jako že škoda, že jste nepřišly minulý týden, no ale nakonec řekla, že si to rozmyslí, a když tak zavolá. Měly jsme z toho dobrý pocit, jenže utekl, pátek, sobota, neděle a nic. V pondělí ráno, jsme se hodily do gala s tím, že jedeme do knihovny vytisknout životopisy a dáme další kolo obcházení, přitom se stavíme v Southportu v surfařském clubu, kde nabírají personál. Když jsme se dostatečně načančaly, zazvonil telefon a volala Lizly, jestli bychom mohly přijít na úklid. Hurá, máme zkušební den, svlékly jsme sváteční oblečení, nasadily pracovní, skočily na kola a jely do PRÁCE. Dostaly jsme dva velké dvouložnicové apartmány, k tomu jsme vyfasovaly vozík pro pokojské (obrovksá těžká kráva, plná dezimfekčních prostředků a různých drobností co se dávají do hotelových pokojů (mýdla, šampony, toaletní papíry) a už jsme jely - převléknout postele, vyluxovat, vytřít ložnice, umýt koupelny, loundry, obývák a dát do kupy kuchyň - lednice, trouba, myčka, mikrovlnka, všechno umýt nakonec celý byt vyluxovat, vyměnit ručníky atd., atd. Mezi tím, co jsme v potu tváře (to tedy doslova, lilo z nás v tom vedru neuvěřitelně) jezdily jak kuny, přichází ostatní zaměstnanci obhlídnout nové maso - nejdřív maďarský mladík, opravář-holka pro všechno, ale milý a nejspíš šťasntý, že jsme skoro sousedé a pak postupně zástup indických uklízečů - kteří, chodí kontrolovat, co je to za drzé osoby, které je připravili o kus práce. První apartmá je hotové, voláme Lizly ať zkontroluje, co je ještě třeba doladit, protože ačkoli v našich CV tvrdíme, že jsme zkušené uklízečky, tak v Evropě by mohly být jiné standardy :-), posílá nás do dalšího apartmá s tím, že nám pak řekne co je třeba změnit, či opravit. Začínáme nanovo, tentokrát už nám jde práce rychleji od ruky, jelikož jsme částečně pochopily systém australského uklízení - check it, check it, protože indičtí uklízeči mají apartmá uklizené za 1,5 hodiny, což není v lidských silách, pokud tedy opravdu uklízíte. Přichází Lizly s verdiktem- kupodivu nás chválí, máte tam jenom drobnosti na opravu, polštáře se musí zastlat do přehozů (ale to nám předtím neřekla), ještě jednou umýt dvířka od trouby a pár opravdu maličkostí, jako například, že v jedné ze skříní zbyl vlas...ale vypadá opravdu spokojeně a hned se nás ptá, jestli můžeme přijít i zítra. Super, jasně, že můžeme :-). Tak to vypadá, že máme opravdu práci :-)). Bomba, dokončujeme druhé apartmá - následuje kontrola, oprava nedostatků a jedeme výtahem zaparkovat mycí vůz zpátky do úklidové místnosti. Jenže ejhle, vůz se zasekl ve výtahu a nejde s ním vyjet, Peťo prosím tě chytni ho vepředu a zkus trošku nadzvednout, Peťa ze všech sil rve těžký vozík najednou se nadzvedne a povídá - a je to v pr...., spadly mi klíče od pokoje do výtahové šachty. V tu chvíli se z druhého výtahu vychází Lizly, hned za tepla hlásíme co se nám stalo, v domění, že zavolá výtahovou službu a ta klíče ze šachty vyndá. Z jejího výrazu jsme pochopily, že nejsme v Čechách, ale v Austrálii, chvíli to vypadalo, že Petra zorganizuje akci na záchranu klíčů přímo v hotelu, ale Ozíci následovaní tlupou jásajících indických uklízečů, kteří opravdu neskrývali nadšení z toho, že jsme něco provedly, jí přemohly a Lizly nám oznámila, že na zítra pro nás bohužel práci nemá. Ale že nám možná zítra odpoledne zavolá jestli nebude něco ve středu....
Takže další tipovací soutěž pro Vás....a ) Zkuste odhadnout, zdali dostaneme další práci od Lizly nebo ne? Tedy jestli jsme zaměstnané nebo nezaměstnané :-) ????
b)A prosím Vás napište nám co se nám stane do třetice? (1. Regina ztratila klíče od bytu 2. Petra klíče od hotelového pokoje 3. ????) Díky moc se těším co vymyslíte, pa příště
Hele skoromladice,
OdpovědětVymazatjá pořád nechápu to Vaše trápení s prací,nemluvě o nějakých obavách do třetice.
Otočne minci na druhou stranu a pochopte,že stokrát lepší je netrápit se nějakým debilním pracovním neúspěchem a naopak si to tam pořádně vychutnat a užít si každou chvíli volna !!!
Dívejte se na ten svět pozitivně a ne PASIVNĚ !!!
Věřím,že až na to budete jednou vzpomínat,tak si i řeknete,že to šlo určitě i lépe využít,než se takhle trápit :-(((.
S pozdravem Jimmie
...že jste to vy holky, tak já vám tu růžovou budoucnost předpovím - nedělám to často, ale nasadím si našeho Čendu na ramínko (pozn. Čenda je kocour černý jako bota) a zadívám se dlouze do skleněné koule.....vidím dvě bronzové osůbky ladně si vykračující do honosné soukromé vilky, kde na ně po dvou hodinách vlažného úklidu čeká klenička vychlazeného Mojita a pán domu jim s úsměvem vyplácí kešovku za skvělé služby a sjednává si další termín (raději předem, protože diář už je celkem zaplněný)Ztráty klíčů se už obávat nemusíte, protože všechny další byty budou mít vstup na otisk prstu.takže dámy - skvělá budoucnost....a ještě aktuální zprávy z Prahy - mrzne až praští, cukroví ještě ani omylem není napečeno a chybí mi umejt okno v obýváku. asi to vydrží do ledna - leda že byste se na mne přiletely podivat a neco mi tu predvedly:-)
OdpovědětVymazatčauky G
Náhodou se jich musím zastat, protože mi přijde, že se ty svoje útrapy snaží popsat s humorem jim vlastním a až na vyjímky žádný pesimismus nevidím. Jen pokračujte stejným stylem. Práce přijde - však má nožičky, až ji hledat nebudete. A vůbec, vždyť už máte JOB u toho němčoura (doufám, že jsem to moc nezmastila) a navíc si myslím, že Lizly, pokud není úplně mimo, tak si ty vyšúrovaný pokojíčky od Vás objednala znovu. Fandím. Čau.
OdpovědětVymazatAhojky, díky holky a Jimmie, to je skvělý nápad, díky moc, určitě to rády uděláme, stačí když nám pošleš 1200 AUD (to je asi 18 000 Kč )týdně(cigára a chlast si budeme hradit samy a pořádně to tady roztočíme :-. Jakmile to pro nás budeš mít připravené,dej vědět a já ti pošlu číslo účtu. Regina
OdpovědětVymazatMam.STOP
OdpovědětVymazatPoslete adresu.STOP
Privezu osobne.STOP
Zatim zkuste zebrat.STOP
Vas Jimmie.STOP
:-))) jóooooo a začíná jeden velký mejdan i s Jimmieam :-)) Regina
OdpovědětVymazatVýsledek tipovací soutěže: zaměstnané :-) tedy zatím, samozřejmě vás budeme o dalších kalamitách či úspěších bezprostředně informovat :-). Pa a díky Regina
OdpovědětVymazat