Minulý týden jsem se věnovala Mistrovství světa v atletice. Austrálie a zvláště Melbourne je nazývána zemí respektive městem sportu, ale za sport je tu považováno rugby, footy, kriket, surf a sem tam na milost vezmou tenis. Nicméně od doby co máme našeho spolubydlícího Rommiho, který je Ind a bohatší než my, tak můžu sledovat i sportovní kanály, protože Rommi nám zapůjčil set-top-box... jupííí. A Australáci se kupodivu překonali a dávali atletiku každý den pravidelně. Hitem šampionátu se pro mě nestal Bolt ani Bára Špotáková, ale kupodivu Rommi. Jak se tak dívám na rozběhy mužů na sprint, Rommi projde kolem televize a sdělí mi: Petra, black people are very quick! Haha.. no abyste tento vtip řádně vychutnali, musím vám Rommiho vyfotit a ukázat...
Ještě teda k Melbourne - město je nazýváno městem sportu (rozuměj Australian Open, Formule 1, Grand Final AFL), módy a jídla. Tak sport jsem tu okusila AO bylo úžasné a zažiju ho ještě jednou příští rok! Formuli 1 taky a dá-li Bůh, tak příští nebo přespříští víkend se podívám i do MCG na nějaký ten zápas footy naživo,
Ale to není to hlavní, co jsem vám dneska chtěla napsat, chtěla jsem se s váma rozdělit o jeden filmový zážitek, australský film z roku 1971 Wake in Fright nebo taky Outback u nás pod názvem Zapadákov. Po shlédnutí tohoto filmu a skoro dvou letech života v Austrálii se mi určité věci propojily... no nebudu to prodlužovat, ten film je prostě šílenej a na některý scény z něj asi nikdy nezapomenu a zcela určitě se na něj nebudu dívat znovu! Předpokládám, že naše intelektuálně vzdělaná mládež film zná a viděla ho, na csfd má 84%, ale doporučuji se na něj dívat pouze v případě, že nervy jsou v pořádku a jste řádně odpočinutí. A taky ne moc najedení, vraždění klokanů je fakt silná scéna! Občas mám takový filmy, na který musím pořád myslet nebo aspoň na některý scény z nich, a tenhle k nim teda rozhodně patří.
A teď speciální odstaveček pro Andul - neboj, to strašně uteče a jsem doma, tady čas běží jako blázen! A ještě ti přidávám svůj dnešní horoskop, to jsem se fakt pobavila a zasmála a asi ti teda zavolám!
Můj horoskop na 10.9.2011 - Beran
Kdo by byl sám a mlčel, když kolem je tolik příležitostí k rozhovoru? Nejlepší spojence najdete mezi Lvy, se kterými se můžete houpat na vlnách. Vlny dálkového spojení internetu nebo mobilních telefonů dokáží přemostit rozdíly mezi vzdálenými hvězdami i rozdílnými povahami lidí. Pokud se s někým dohodnete, vaše spojenectví může být trvalé.
Kdo by byl sám a mlčel, když kolem je tolik příležitostí k rozhovoru? Nejlepší spojence najdete mezi Lvy, se kterými se můžete houpat na vlnách. Vlny dálkového spojení internetu nebo mobilních telefonů dokáží přemostit rozdíly mezi vzdálenými hvězdami i rozdílnými povahami lidí. Pokud se s někým dohodnete, vaše spojenectví může být trvalé.
Tak přátelé, mějte se jak chcete, to je ostatně vždycky nejlepší, užívejte všeho a žijte svý sny.
Brzy načtenou. P.
:)) a.
OdpovědětVymazat