Doufám, že si pamatujete vydařenou sérii dokumentů Jak se žije.... a vždycky tam bylo nějaké zajímavé povolání. Nicméně uklízečka v Austrálii se taky nemá špatně :-) Byla jsem už dvěma!!! našimi čtenáři upozorněna, že dlouho nic nebylo, tak jsem pochopila, že je zapotřebí zase napsat pár slov. Stručné ohlédnutí za koncem roku - Silvestra jsme strávily doma, měly jsme akorát nějaká piva, asi tak dvě dohromady :-)) ale zato jsme měly báječný výhled na opravdu povedený ohňostroj v Melbourne City. To byla fakt krása! Ještěže máme balkón na tu správnou stranu. Po Novém roce se nic závratného nedělo, klienti vesměs neprudili, někteří jsou stále na dovolené, takže práce je docela málo.
Zase nám začala škola, ale pohoda, máme stejného učitele a dokonce nám přesunuli kampus, blíže k nám do City, takže můžeme krásně chodit pěšky, když už tam teda jdeme. Navíc jsou tak slušní, že nám udělali zápočet kreditů z minulého kurzu a budeme mít dva týdny volna a ještě nám o maličko zlevnili školu. Tak to byly takové ty běžné starosti..
A teď k tomu hlavnímu - TENIS... Melbourne opravdu ŽIJE tenisem. Máme to na kurty asi tak pět minut tramvají, po dobu Australian Open jezdí shuttle tram zdarma a jezdí opravdu každou chvíli. Řidiči jsou většinou vtipálci - nevím, jestli na to dostali nějaké speciální školení a taky mají na sobě oblečená trička se znakem Australia Open. To je vůbec tady na Melbourne zajímavé - v City na všech hlavních linkách tramvají stojí vždycky dva až čtyři lidi od Yarra Tram - místní provozovatel tramvají, na zádech mají nápis Customer Service a opravdu ho dělají - radí lidem jak se kam dostat. Funguje to jenom ve všední den a přes den, ale stejně je to docela dobrý, a někdy jsou docela vytížení.
No nic, zpátky k tenisu. Opravdu je to tady udělané tak, že se na tenis dostane každý, myslím tedy, že je to finančně dostupné. Zpočátku jsou poměrně levné lístky i do Rod Laver Areny a Hisense Areny, RLA zdražuje až na poslední týden, ale na finále je už stejně vyprodáno. Dá se koupit tzv. Ground Pass, který stojí 29 dolarů, a na ten můžete všude, kromě těch dvou arén a můžete na něj strávit v Melbourne Parku celý den. Toho jsme využily v neděli, když jsme šly na Berdycha - hrál na Margaret Court, což je poměrně malý kurt, ale byl zaplněný do posledního místečka, převládali samozřejmě Španělé... Tenhle kurt si pamatuju z TV, když jsem se vždycky dívala na AO.. Tak teď jsem tam byla... A v pondělí jsme se rozhodly jít na Petru Kvitovou, to už hrála v Hisense Aréně, lístek stál padesát dolarů, ale stálo to za to! Viděly jsme Petru a potom hned Ivetu Benešovou a já jsem ještě zůstala na zápas Ferrera s Raonicem - no uvažte, kdy se mi podaří vidět hrát sedmého tenistu světa naživo.. A po jeho včerejším zápase s Nadalem pevně doufám, že jsem viděla vítěze AO 2011!
Škoda, že už nemáme nikoho ve hře, fakt mě to mrzí, takže uklízím vlajku a snad příští rok?
A ještě - málem bych zapoměla - jak jsme tu celou dobu moc nepotkávaly Čechy, tak minulý týden byl opravdu výživný - potkala jsem nějaké dva v tramvaji, ti k nám přivedli další dva a včera, když jsme byly hrát badminton, tak před halou jsme potkaly další dva Čechy... ale všichni nám shodně tvrdí, že tady je Čechů málo...
Hm, tak to by bylo pro dnešek asi všechno, příště vám napíšu něco o Australia Day, který byl včera a konečně jsme ho teda zažily opravdu z první ruky, vzhledem k našemu bydlišti v centru Melbourne...
Mějte se skvěle... napište mi... a zase brzy načtenou.
Petra
Žádné komentáře:
Okomentovat