vždycky jsem si myslela, že roční období začínají všude stejně, ale ve škole nás naše učitelka Alison vyvedla z omylu - v Aussii prý zima začíná 1. června a léto 1. září. Tak teda nevím, a ani nějak nemám chuť to ověřovat - pokud se vám někomu chce, tak mi to přesně zjistěte a napište do komentáře - předem děkuuji.... každopádně město Brissy se oddělo do zimního hávu - všechny sochy dostaly pletené svetříky a šálky a na King Square jsou ze soch udělaná klubíčka vlny - je to děsně pěkný - musíme vám to vyfotit, ale až se vrátíme - takže tak za měsíc! To je vlastně účel tohohle blogu - zítra totiž odjíždíme směr Bundaberg, cílová stanice rajčatová farma. Máme teď měsíc prázdniny, tak jsme se rozhodly, že zkusíme ochutnat australský život i z jiné stránky - budeme bydlet v backpackeru, jíst nevím kde, chlastat doufám v nějaké hospodě a možná budeme i pracovat :) ale to teda není jisté. Každopádně jsme sbalily jenom to nejnutnější - z čehož vyplývá, že notebooky necháváme doma - z čehož vyplývá, že nevím, jestli budeme psát blog... Takže se připravte na cca jeden měsíc psací přestávky - ale stejně furt dojímáte, že píšem málo...:-)
Držte nám palce a po návratu se ozveme s dalšími, určitě hodně odlišnými zážitky! Tak dobrou noc a brzy zase načtenou (teda za měsíc - ale to je vlastně docela brzy...) Petra
Ahojda cestovatelky, tak šťastnou cestu a za měsíc se budu těšit. Pa, I.
OdpovědětVymazatPéťo, s ročními obdobími máte úplnou pravdu: každé tady začíná sice příslušný měsíc ale už prvního. Osobně si myslím, že to je proto, že jsou Australané tak líní, že by si tak složité datum jako 21. nebo 22. odmítli pamatovat. Protože po astrologické stránce to tady je v pořádku. Čeká vás v Bundabergu nejdelší den v roce 21.6., ale jelikož tam je výrobna rumu, určitě to přežijete. Držte se holky
OdpovědětVymazatMarta
Dnes komentář pro Martu: Pokud mě moje školní znalosti nenechaly na holičkách, nečeká Petru v Bundabergu (rum nerum) den nejdelší, ale naopak nejkratší, no ne? Přece právě kvůli tomu je zemská osa odkloněná (66,55°), no ne?
OdpovědětVymazatQuinn
ahojky všem, Quinn nevím kvůli čemu je zemská osa odkloněná ale vzhledem k tomu, že je tu zima tak máš asi nejspíš pravdu, ale jinak díky moc za knížky-tedy doporučení, ale s tou Pradou jsi mě překvapil :-). Regina
OdpovědětVymazat