úterý 16. března 2010

Browns - škola pro náročné II.

Tak jsem si teď prohlížela starší záznamy na našem blogu a zjistila jsem, že na počátku našeho pobytu tady na Zlatém pobřeží jsem psala i o škole - takže se sluší napsat také závěr - pojďme tedy do toho!!! V pátek nám skončil desetitýdenní kurz FCE - řeknu vám teda, že to byl docela záhul. Asi už jsem na takové intenzivní studium stará nebo je to tím, že už půl roku chodím po hlavě, ale každopádně jsem byla pořád hrozně unavená - a to se mi zdálo, že nic nedělám... Spolu s koncem kurzu skončila i naše účast v zařízení zvaném Browns English Language School - mohu vám říct, že tuto školu nemůžu nikomu doporučit - je pravda, že všechno je o lidech a že jsem potkala i dobré - ba přímo skvělé učitele - Virginii, Daniela, Bruce, Heather, Natašu - ale ovzduší na škole a servis pro studenty nestojí za nic. 
Poslední den ve škole proběhl ve znamení focení (brrrrr), podepisování se na australské vlajky spolužákům, předávání certifikátů o absolvování kurzu a taky ve znamení jídla a pití... Už se nic neučilo, jenom se tak povídalo o plánech do budoucna, a vlastně to bylo fajn - já jsem například svým o dvacet a více let mladším spolužákům sdělila, že po návratu z Aussie zřejmě úplně změním obor a stanu se buď spisovatelkou, herečkou nebo zpěvačkou - prostě jsem jenom pokračovala ve strategii, kterou mi doporučila má sestra Hana - na kurzu nikdy neříkej nic osobního °)  Moji drazí spolužáci mi popřáli hodně štěstí v nové branži - a mysleli to vážně... a mohli jsme jít všichni domů... a jsou tu prázdniny! Takže teď budeme chvilku užívat klidu, slunce a pohody a pak už se vrhneme do víru města... ale to už je zase na jiné psaní.... To je pro dnešek vše, těším se na vaše komentáře a taky se hlavně těším brzy načtenou! P.

PS - jako bonus vám přidávám fotku našeho FCE kurzu.. 





9 komentářů:

  1. Musím napsat, že když jsem dneska otevřela náš - tedy doufám, že ještě náš, blog a uviděla tuto fotku, tak se mi hrůzou sevřel žaludek. Musím Vám vysvětlit proč. Ta kreatura uplně vlevo je Rob- důvěrně zvaný čurin - který o sobě prohlašuje že je The Best teacher on the World. Těch deset týdnů mi tak osladil, že jsem chodila do školy s neuvěřitelným odporem a hodiny strávené s ním pro mě byly opravdovým utrpením, naštěstí už to mám za sebou a naše Terezka mu na závěr u piva sdělila, že horšího učitele v životě nezažila. Jediná varianta, jak překousnu, že ho tu Peťa vyvěsila je, že ho použiji jako odstrašující případ. Takže pozor, pokud byste se chtěli přihlásit na jakýkoli Cambridge kurz, nejdříve si zjistěte, kdo kurz povede a kdybyste náhodou měli narazit na tohohle idiota...tak utíkejte seč vám síly stačí...Regina

    OdpovědětVymazat
  2. O kolik ze jsou vsichni starsi nez ty Peto??? Ta Ausie ti fakt slusi...... Zdravim

    OdpovědětVymazat
  3. no dííkyyy - moji spolužáci byli asi od 18 do 26 let... říkali mi mami - hrozný! Původně jsem tam zaslechla i něco jako grandmum - tak to jsem teda řvala!

    OdpovědětVymazat
  4. Tak mami, vsechno nej, nej a poradne zapar i za me...... Jsme s Tebou!

    OdpovědětVymazat
  5. Hola hola, neodneslo vás to tornádo? I.

    OdpovědětVymazat
  6. Cekam na prispevky z oslavy za morem......Mam abstak.... Nemam co cist.....

    OdpovědětVymazat
  7. Ahojky
    Petro přeji vše nejlepší, hodně zdraví a hodného učitele v nové škole.
    Kamila
    ps:panáka si musíš koupit sama.

    OdpovědětVymazat
  8. Ahojky všem, copak se děje? Našli jste si jiný blog? Zítra jsou velikonoce tak všem hezké jarní svátky a Petro a Regino, už o sobě koukejte dát vědět co je s vámi. I.

    OdpovědětVymazat
  9. Tak předně - Dani, už tam máš oslavu! Kamilo, díky moc za přání - místo panáka jsme si dala pivo :-) jsem už tady prostě tak zvyklá..
    A Ivo - snad ne, ale teď máme starosti s bydlením - jezdíme každý den do Brisbane a zpátky, takže je to náročné.. ale určitě to popíšu - zařekla jsem se, že ne dříve, než budeme bydlet - takže si ještě chvilku počkáte!
    Veselé velikonoce všem!

    OdpovědětVymazat