pondělí 4. ledna 2010

Zadními vrátky do Currumbinu :-)

Když jsem odjížděla do Austrálie tak mě všichni nabádali, abych ty klokany nechala na pokoji :-). Dlouho jsem se držela, dlouho, ale bylo to silnější než já :-) Jsou tak nádherní, tak krotcí, hebcí a žerou Vám z ruky. Prostě nádhera, jsem do nich opravdu zamilovaná. :-) K tomu jsme od kamarádky dostaly plyšové koaly a chtěly jsme je už vidět zblízka. Tím pádem jsme neodmítly nabídku našeho známého a vydaly jsme se s ním do 20km vzdáleného Currumbinu na prohlídku malé zoologické zahrady.
Tzv. Wild Island je částečně komerční záležitost, mezi jednotlivými stanovišti se tu přepravujete malým vláčkem, ale je tu k vidění místní zvířena v celkem přirozených podmínkách, která se často pohybuje volně. Velké ještěrky (40-60cm) pobýhají všude po cestách a svou barvou natolik splývají s okolím, že kolem nich občas projdete aniž byste si jich všimli. Myslím, že nemá cenu popisovat co jsme tam viděli, raději se podívejte, co se nám podařilo nafotit do té doby, než nám došla baterie ve foťáku :-).






























































































P.S. PF 2010 :-))



23 komentářů:

  1. Vypadáte báječně Regino - ty i ti klokani :-)

    OdpovědětVymazat
  2. A kdo je kdo ????????????



    Jak vidno,u Vás se nestírá rosa na kolejích,ale pštrosi.
    To by Wabi čuměl :-))) .

    P.S: Doufám,že zítra jdete podpořit svými hlasivkami do Brisbane Lucku Šafářovou a Petra k tomu přihodila nějakou děsivou Sázku !!!!

    S pozdravem mužatka Jimmie

    OdpovědětVymazat
  3. Ahojky všem. Pro Petru a Reginu posílám odkaz, abyste nezapoměly, jak to vypadá doma. Ale koukněte i ostatní.
    http://www.virtualtravel.cz/balonove-letani/let-c-1-1000-metru-nad-zemi.html

    OdpovědětVymazat
  4. Parááááááááda,
    vzhledem k tomu,že jste nezareagovaly odpovědí,tak předpokládám,že jste mazaly
    fandit nejenom Lucce,ale Štěpánkovi s Berďou.

    Jen tak dále a nezapomeňte fotit !!!!!!!!!

    OdpovědětVymazat
  5. ahoj Jimmie, nezareagovaly, protože jsme měly jiný starosti - a to dost vostrý!!! Každopádně o tom bude celý blog, nebudu předbíhat... Co se týká tenisu, tak to jsme už předběhly, neboť jsme zakoupily lístky na sobotu semifinále mužů a jedeme do Brisbane fandit. Předchozími koly jsme se nezabývaly, kluci se určitě oba dostanou... tak zatím ahoj P.

    OdpovědětVymazat
  6. ......škoda,že jste nazařídily české finále,ale i tak to musel být krásný zážitek.

    P.S. Vemte si dalekohled a mrkněte na rodnou hroudu,tolik sněhu jsem dlouho neviděl. Ještě,že má u Vás dnes pršet,nebudu tolik flustrovaný.

    S pozdravem Jimmie

    OdpovědětVymazat
  7. Ahojky Petro a Regino. Čechy hlásí sněhovou kalamitu, už víc než 24 hodin sněží. Do Čech opět zase jednou v zimě přišel sníh a připravení silničáři jsou překvapení. I když teda dělají co můžou. V Přelouči je to jak na horách v lyžařském středisku a jinde to bude asi stejné. Ale je to hezký - z pohledu z okna, když nemusím ven. A vzhledem k tomu, že na příští týden hlásí až -20 tak pak Vám ty žabky budu závidět asi moc moc moc.

    OdpovědětVymazat
  8. čao Jimmie, české finále jsme sice nezařídily, ale i tak to byl fantastický zážitek - určitě se dočkáte podrobné zprávy. A zklamu tě - celý den bylo nádherně :-)
    Teplota neklesla pod 27 stupňů, vlhkost vzduchu se pohybovala kolem 68 procent. V Brisbane je krytá hala, jinak bychom se asi uvařily! A zítra to Radek dá!!! Dneska hrál fantasticky!
    Ivo, ty se drž, sníh je taky pěknej... P.

    OdpovědětVymazat
  9. ...Radek je starej nerv,nedokážu tipnout,ale vzhledem k tomu,že se utká turnajová 1 a 2 ,je to asi o štěstí a bohužel o nervech.

    ¨Vyjímečně bych se s tebou ale nesázel.
    Ale za tři hodky bude pomalu býti jasno. :-(((

    P.S: Nechápu,proč nevyšla ta skvělá předpověď na Brisbane,maj v tom bordel !!!!!

    OdpovědětVymazat
  10. tak bohužel prohrál, ale rval se - dvakrát vstal z mrtvých, ve druhém setu už to bylo 4:0 a dotáhl to k tie breaku...tam taky bojoval, prohrál. Musím říct, že byli fakt špatní rozhodčí, jak včera, tak dnes. Ale nevadí, rozhodně český tenis neudělal ostudu, byl to krásný zápas.
    Česku zdar a nazdar všem čtenářům, jdu se učit..

    OdpovědětVymazat
  11. Tóóóóž děcka,léto je tu :- ))) .

    OdpovědětVymazat
  12. HAHAHA, Jimmie, máš nějak moc humoru. Od rána volám na všechny možná čísla, technické služby, hasiče, 112, že mám převis ledu a sněhu na hlavní třídě a asi to spadne na chodník. Hasiči mi tvrdí že to majá udělat technické, technické mi radí, ať s zavolám hasiče. Nakonec mi všude poradili skvělou radu. Mám dát na oba konce domu cedulku, VSTUP zakázán a počkat až to spadne. Tak od rána čekám. Převis je už více než půl metru a pořád to mrcha sjet nechce. Tak nevím, jestli mám na noc shánět nějaký blikací výstražný majáky - co kdyby v noci někdo ty cedulky neviděl a zrovna to na něj spadlo. Jinak v Přelouči odhadem tak 70 čísel sněhu a od rána jsem pluh ani sypač neviděla. Asi mají práci jinde.

    OdpovědětVymazat
  13. Milá Ivo - tedy aspoň předpokládám, že jsi to ty - skoro jich nevidno ani v Praze. Dnesk jsem chtě nechtě musela vyrazit do ulic, a protože s tím, čím se živím se špatně cestuje MHD, nezbylo mi, než osedlat auto. Byl to mocný a hluboký zážitek - stejně hluboký jako ten sníh na vedlejších ulicích v Kobylisích. Mňo, užila jsem si a teď teda bych prosila to léto Jimmie nééééééééé?:-)
    Regino, Peťo, budte rády, že jste tam, kde jste. Nějak jsme tu už té zimě ve městě odvykli. Na hory si musím ještě chvíli počkat, tak to teda asi budu muset přepít - jdu si uvařit svařák - tak hrablům zdar milí blogeři!G

    OdpovědětVymazat
  14. Ježiš holky, to je hrozný, já mám úplně výčitky svědomí - mě je dneska takový hrozný vedro, a dnes má být nejteplejší noc z celého roku, už o tom hodinu mluví ve zprávách - váš sníh a kalamity a nedostatek pluhů a tak - to všechno mi přijde děsně neuvěřitelný...
    Tak se tam držte!!!
    P.

    OdpovědětVymazat
  15. Ahoj všichni, člověk si musí najít to lepší, v sobotu jsme byli na běžkách na Vyžlovce a byla to paráda a paráda, jen jsme skončili -jak jinak než v hospodě a pak nám ujel bus na Vyžli, tak jsme šli na Propast - Regina dobře zná - a tam počkali 2 hoďky na další bus, a to už bylo jasný, že autem do Prahy ten den neodjedeme,tak další hospoda a návrat do totálně zledovatělé chaty, spali jsme oblečení, já v šále na hlavě, Ruda v kulichu,Ruda mi říká,že to máme jak na severním pólu a já jen, že tam jim ještě fouká vítr :-). Přežili jsme a jsme šťastní :-)
    Tak se tam v tom vedru mějte, tady to vypadá jak na pohlednicích od Lady, pa pa Dana

    OdpovědětVymazat
  16. ahojky všem, připojuji se k Petě, je to jako zprávy z jiné planety, jaký sníh, jaká kalamita, když po mě stékají čůrky potu při sebemenším pohybu?
    K tenisu musím říct, že pro mě to tedy není, málem jsem v té aréně :-) umřela hrůzou z každého zkaženého míče, nenáviděla jsem všechny co fandili protihráči(což byli kromě mě a Peti všichni diváci) a mít zbraň, tak jsem rozhodčí rovnou a na místě zastřelila, v neděli u televize to bylo o trošku lepší, ale stejně jsem si myslela, že mě klepne pepka...na to fakt nemám , sportu zdar a obrovská poklona jak Štěpánkovi, tak Berdychovi, byli oba úžasní :-)Regina

    OdpovědětVymazat
  17. Jo a ty fotky s těma klokanama - to je nádhera!!!!

    OdpovědětVymazat
  18. Díky Dano, do klokánků jsem se zatím v Austrálii zamilovala ze všeho nejvíc :-), všechny pozdravuj a užijte si hory.Regina

    OdpovědětVymazat
  19. Jak tam jsou všude samý bobky...

    OdpovědětVymazat
  20. Třeba ti pošle balíček - bobky :)) I.
    (P.S. jen malé zlehčení - nechci urazit.)

    OdpovědětVymazat
  21. Jasně Pitrísku a chceš modrýho nebo růžovýho? máma

    OdpovědětVymazat
  22. Mámo projistotu jsem ti domu pořídil dva Pískomily. Samce a Samičku. Jsou jak malý klokánci :)

    OdpovědětVymazat