tenhle titulek mám už pěkně dlouho připravený, myslím, že mě napadl asi tak po měsíčním pobytu v Austrálii. Ale teprve teď nastal ten správný čas ho opravdu využít. Chci vám totiž popsat našeho Silvestra - oslavu, a taky se trochu zmínit o tom, co předcházelo. Ale pěkně popořádku - naši pravidlení čtenáři již jistě vědí, že od 29. prosince loňského roku u nás na GC pěkně prší - co prší - leje - co leje - ch.... a to tak, že fakt dost! Jednomu našemu Ozi známému liják vyplavil garáž, a protože jsme s Reginou dobré duše, pomohly jsme mu s úklidem po lokální garážové povodni. Na oplátku jsme byly pozvány na oslavu Silvestra - bylo nám to popsáno jako nekonečný mejdan se spoustou jídla a drinků konající se na pláži (část Miami Beach - opravdu pěkná pláž, stranou od turistů), spojený s návštěvou různých místních obyvatel a prohlídkou jejich krásných domů s výhledy na pláž, to vše zakončené ohňostrojem. Jako slušně vychované Češky jsme se dotázaly, co máme přinést - tak prý nic, všeho bude dost. První zádrhel nastal, když Reginu odvolal její otrokář do práce - ale to jsme samozřejmě logisticky zvládly, já jsem zajistila nákup chlastu a cigár a daly jsme si sraz na autobusové zastávce směrem Miami Beach. Druhý zádrhel bylo počasí - nedá se to popsat jako déšť, nemám na to prostě výraz - možná heavy rain, no nevím, prostě potoky vody a potoky vody a dlouho - až do půl 11 do večera. Takže z mejdanu na pláži se stal pobyt na tmavé verandě, k jídlu byl řecký salát a chipsy, společnost byly tři manželské páry, které se s námi nebavily, takže jsme se z toho všeho zkalily... na pláž jsme dorazili všichni kolem jedenácté večer - Ozíci nesli přenosné ledničky s chlastem, měli jsme tam přichystané sezení, ale pro nás už bylo pozdě - už jsme jenom řádily - zpívaly jsme české písně, bavily se úplně s každým kdo šel okolo, hlavně jenom ne s těmi lidmi, se kterými jsme tam vlastně byly. Ozíci mají jiné zvyky než Češi - jdou na oslavu, přinesou si každý vlastní chlast a ten pijí - jenom ten svůj chlast a sami - a když jim v láhvi vína zbyde půl deci, tak si ho vezmou domů... A Ozíci - ženské se decentně drží jedné skleničky s chlastem celý večer, a když jsme jim nabídly naše šampáňo, tak na nás koukaly, jako bychom pily velbloudí chcanky. Byl to podivuhodně strávený večer...... A druhej den? Jestli platí pravidlo - jak na nový rok, tak po celý rok, tak se zřejmě nezbavím bolesti hlavy a strávím celý rok v pyžamu a v posteli s kocovinou....
Závěr roku 2009 byl pro nás nová zkušenost - jako ostatně předchozí tři měsíce, ale co se dá dělat, každý den není svátek.. Zase bylo pěkné, že jsme je donutily sundat prádlo a taky jsme jim řekly, že prvního musí jíst čočku.. a to si myslím, že všichni dodrželi, protože když už nic jinýho, tak prachy je baví určitě!
A tak to tady vlastně chodí - jsou děsně přátelští, ale je to všechno jenom povrchní, jsou děsně pohodoví, ale jenom tak naoko a jsou děsně funny, ale jenom tak mezi sebou... takže důležitý je chlastat, chlastat, chlastat, aby to člověk vydržel, protože někdy se mi zdá, že střízlivá nepřežiju - ale je to spíše takový mentální stav.....
Tak to byl náš Silvestr! A co vy, jaký to bylo u vás? Těším se na vaše komentáře a zase brzy načtenou, P.
PS - ohňostroj byly asi tři prskavky....
....moje řeč a konečně ta správná positivní nálada.
OdpovědětVymazatMilé Skoromladice,
je čas návratu,jelikož jste byly řádně OSVÍCENI a dostaly rozum a kýžené vzdělání.
Až za Velkou louží Vám došlo,že to hlavní a nejdůležitější je:CHLASTAT,CHLASTAT a zase jenom CHLASTAT !!!!!!!!!
Váš čtenář Jimmie !!!!
P.S. Kdyže máte přílet,ať to můžem jít zachlastat ??????????? :-)))))))
OdpovědětVymazatMilý Jimmie, víza máme do půlky dubna, ale zůstaneme tady déle. Obávám se, že moc nezachlastáme, protože mezitím se tady z nás stanou rozpadlé alkoholičky, které nebudou mluvit nejenom anglicky, ale ani česky - naše čeština se každým dnem horší a horší.. o angličtině ani nemluvím!
OdpovědětVymazatČauky, to nevadí, já si sebou vezmu komp a naladím goole translator. I.
OdpovědětVymazat......na komp bych moc nespoléhal,taková slivovica,ta rozváže jazyk a najde společnou řeč !!!
OdpovědětVymazatNetřeba zůstávat déle,pojďte zachlastat !!!!! .
Předpokládám,že BABINEC zastává stejný postoj !!!
Ahoj naši milí a věrní, pokud chcete zachlastat, budete muset zvednout Vaše zadečky od kamen a přiletět za námi, protože u nás je teď na pořadu dne výběr další školy a rozhodování jak a kde budeme pokračovat - tedy pokud mě odtud nevyhostí :-)- včera totiž vykradli mého šéfa (Blakea)-názorný příklad toho, že se nekrade jenom u nás a je možné, že jsem mezi podezřelými, je fakt, že ten sejf byl sakra těžkej, ale zvládla jsem to :-))
OdpovědětVymazatP.S. Nepodepsala jsem se schválně, abych zametla stopy :-) Regina
OdpovědětVymazatJasně, ZATLOUKAT, ZATLOUKAT A ZATLOUKAT. Seš přece češka, né? I.
OdpovědětVymazatMile damy z dalky, svet je opravdu asi vsude stejny - vsichni si na neco hrajou a teprve kdyz jde do tuheho, poznate s kym se da a skym ne... Treba zachlastat!!!! Myslim, ze to snad umime jenom my.... I kdyz se nam to taky trochu vymkne... Ale zlata Evropa! Drzte se a nechte si trochu kondice na nas!!
OdpovědětVymazatpozdravy z Nemcu
JJ, to je rozhodne pravda, zlata Evropa! Kondice nam urcite zbude, priprava je zdatna, i kdyz ted po navratu do skoly to s kalenim neni nijak slavny - stejne tak i s nasim psanim na blog, ale brzy to dame do poradku!!!
OdpovědětVymazatP.
...aby snad člověk začal hledat jinej BLOG,nuda jak v Brně !!!
OdpovědětVymazat...a nebo už kalíte všichni někde beze mne a to FUJ !!!,že se nestydíte :- (((
OdpovědětVymazatJá jsem tady taky KUKUKU. I.
OdpovědětVymazatNee, vydržte - už mám tři titulky, jenom k tomu dopsat ty správná slova... Ale v úterý je tady Australia Day - tzn. nejde se do práce, do školy atd., takže snad mezi kalením bude čas něco napsat... P.
OdpovědětVymazatJééééžíši,
OdpovědětVymazatzakukej ještě jednou,
nechrastil jsem drobnejma :- ))) .
KUKU
OdpovědětVymazat