Tak jistě jste si povšimli, že dnešní přispěvek je ze života uklízečky... nikoliv uklízeček... Ano, nastala velká změna v našem malém českém společenství, Regina povýšila!! Pracuje teď tři dny v týdnu v obchodě... já zůstávám věrná úklidu, alespoň prozatím.. Tak proto ze života uklízečky.. možná se tak bude jmenovat moje kniha, kdo ví? Tak co je u nás novýho za těch pár týdnů, co jsem nepsala.
Hodně věcí - především máme nového spolubydlícího. O náš nejlepší pokoj v domě se vstupem na zahradu a vstupem přímo do koupely se ucházelo několik různých týpků - Australan, Japonka, Ir a pak Indové... Nakonec jsme vybraly typa, co vypadá trochu jako Usáma, tak jsem ho překřtila na Ládika... Jmenuje se Rommi - to je australská zkratka jeho šíleného indického jména, které nejsem schopná vyslovit a je to taxikář. Takže je pořád pryč a to je bezva. Zatím platí a chová se slušně. Neprudí. Nicméně, mě nemá rád - já jsem v naší domácnosti za zlou - vybírám peníze každý týden... haha...
Taky nám začala další škola - náš nový učitel je.... Ind. Trochu problém, je nudnej, moc mu nerozumím a je děsně nafoukanej, nevím teda na co, ale taky mě nemá rád...myslí si, že jsem out... No to možná jsem, ale koho to zajímá, když platím školný, ne?
Každopádně zbožňuju Reginy novou práci, už jsem dostala boty, šátek, nějaký prádlo a tak.. v hodnotě několika stovek dolarů... Pracuje totiž v tzv. Ooop shopu, což je second hand na bázi charity - dostávají spoustu věcí z obchodů, neprodejné věci nebo s malou vadou, to pak prodávají a výtěžek jde na charitu. Obchod je židovský, takže na židovskou charitu.
Za čtrnáct dní nás čeká dovolená - letíme na místo činu, to znamená na Gold Coast, kde je teď 23 stupňů (tady u nás v Melbourne je 12), protože Míša se vdává. Míšu známe ze školy, v dubnu se jí narodilo miminko a teď si bere Ozíka Petera. Toho rády nemáme a on nás taky ne, ale každopádně nás obě bude mít na svatbě..haha... svatba bude na pláži, tak se na to moc těším, ještě jsem žádnou tady nezažila jako host, jsem zvědavá, jaký to bude.. dám potom samozřejmě zprávu, doufám i v nějaký fotečky...
Jo ještě se vám taky musím svěřit, že moje kamarádka Renata, potažmo její dcera Nikola mi zařídily článeček v časopisu Apetito - tak si ho koukejte koupit, vyjde to v zářijovém čísle, které se prodává v srpnu.. mám tam i fotku a jsem samozřejmě děsně vtipná, tedy jestli mi to moc neproškrtali... no nejsem taková celebrita, abych dostala poslední náhled před vytištěním...
To je dneska asi tak všechno, jak vidíte, nic moc závratnýho, akorát jsem tak zkonstatovala, že mám fakt hustý klienty - představte si, minulej tejden mi klientka volala, jak se má její kočka.. jestli je jako v pořádku a naživu... Dala jsem jí kočku k telefonu haha... jo ještě jsem zapomněla, taky jsem vlastně povýšila, protože minulou sobotu jsem hlídala děti jedné své klientky... to je vám teda ale nuda, vůbec nechápu, jak to někdo může dělat, děti se vůbec nevzbudily, Ana mi nenechala žádný žehlení, takže jsem akorát seděla na gauči, jedla cookies co mi koupili a pila šampaňský, co mi nalili a koukala na Piráty z Karibiku... strašný... jsem asi stará na hlídání dětí... nebo jsem už závislá na uklízení??
Jinak jsem ráda, že se nám vrátil Jimmie BlackSmith, odpověď na tvůj komentář je - nevím, nevíme... a vztah s Polákem je zřejmě fér, protože oba teď pracují v jednom obchodě :)
Mějte se krásně, opatrujte se, napište mi.....
Brzy načtenou. Petra
Ha,ha,tak to už si odpovím sám,Regina a hrabárna,to je nerozlučná dvojice,tu už tady nikdo neuvidí.
OdpovědětVymazatAkorát závidím Vánoce Pitrýskovi,to bude švihák !!!!!
Jinak BLAHOPŘEJI k článku,Apetito si URČITĚ koupím(pokud přemohu sklerózu),jen nechápu,proč česká zářijová periodika se neprodává v září,ale v srpnu.
Ahoj,
OdpovědětVymazatještě jsi tam žádnou svatbu nezažila jako host.
Jak tomu máme rozumět, že jen jako hlavní učinkující? pa Kamila
Jimmie: já taky nechápu, proč se zářijové číslo prodává v srpnu.. asi aby nezestárlo :)
OdpovědětVymazatKamila: když jsme bydlely na Swanston Street, tak jsme byly přímo naproti Melbourne Town Hall, která měla ohromnou terasu a na té se konaly svatby - tak dvakrát, třikrát v týdnu, takže jsem jich zažila poměrně hodně jako posluchač a divák.. nikdy jako host, sice jsem občas pokřikovala z našeho balkónu hoďte sem to šáňo, ale ozíci moc neuměj´česky... Hlavní účinkující jsem zatím nikdy nebyla a s velkou pravděpodobností nebudu.. ale nikdy neříkej nikdy, že...:)
Jo moje mama a nějaký polák.. Ani mě to neudivuje. Stejne spolu dlouho nebudou... To je za muj zivot asi 6 tý nápadník o kterym vím. Takhle se normální matky nechovají. Ještě že jsem jedinečný :D
OdpovědětVymazat