... celkem nic moc.... Přátelé, řeknu vám, zlatej Queensland! Já sice miluju Melbourne (vzkaz pro Lenku Melbourne Melbourne Melbourne - není to tak složitý, když si to napíšeš víckrát za sebou).. je to krásný město, velkoměsto a to já mám ráda, ale lidi jsou tu jiný. Takový jako studený, fakt.. A taky, pravda, na zábavu moc času nezbývá! Už je mi to skoro trapný psát, ale prostě pořád PRACUJEME. Jako draci.. Tenhle týden dělám každej den včetně soboty, no hrůza! Minulej tejden jsem se flákala, pracovala jenom tři dny v týdnu, takže teď si to fakt dávám. Ale zase mám novýho klienta, a to vám musím říct, má nádhernej byt v centru - pět minut od mého bytu, ale on narozdíl od nás má třípatrový mezonet s výhledem na Southgate a je to prostě něco úžasnýho. Celý byt je prosklený (už se těším, až budu mýt okna :-(), a každé patro je doslova obehnáno terasami, no nádhera... Tenhle byt a pak ještě jeden dům ve West Melbourne prostě miluju - to je radost tam uklízet! Jo, já vím, že pořád píšu o uklízení, ale co vám mám psát.. My už jsme dokonce s Reginou dopadly tak, že sedíme na našem balkónu, koukáme na budovu Filharmonie a povídáme si o našich klientech - jak zase měli zapatlaný ty svý zrcadla, který mají všude ale jako že všude, jsou úplně úchylný na zrcadla, nebo o skleněných stolcích, které nejdou vyčistit a tak. Pak se tomu děsně smějeme, ale je to spíš takové zoufalé smání se... Už nemáme žádné nehty, já mám spoustu modřin, jak se pořád o něco omlacuju - což je u mě normální i doma, kde to znám, což teprve v těch deseti domech nebo bytech, který ještě tak moc neznám, ale to jsem na tom ještě pořád dobře, protože Regina má totálně žluté ruce. Asi z toho věčnýho mytí nádobí, ale je to fakt dost hrozný.. Jsem jí říkala, ať lidem říká, že neměla ruce a že si koupila nový v Číně a dala si je transplantovat, ale jí se to nezdá vtipný... No, mezi náma, ona má žlutý ruce a já zase vyrážku na celým obličeji, asi z těch čistících prostředků a z toho prachu, takže opravdu jsme úžasný kočky. Za čtrnáct dní nám pomalu končí škola a budeme mít pět týdnů prázdnin, zřejmě si přiberu ještě nějaký další úklidy :-) abych se tady jako nenudila.. Taky jsem začala psát knihu o Austrálii, mám už skoro první kapitolu hotovou, ale nevím, jestli se to teda někomu bude chtít číst - začátek je docela dobrej, o Gold Coast a Brisbane a tak, ale až přejdu na uklízení v Melbourne, tak se to spíš změní v příručku o čistících prostředkách a mopech a různých způsobech uklízení. Ale každopádně jsem profesionál, to se musí nechat. Klienti o mnou uklizené koupelně říkají, že je spectacular.. to byla teda asi moje největší pochvala minulý týden, jo a navíc jsem dostala deset časopisů v hodnotě devadesát dolarů... Docela dobrých, protože je v nich pěkná angličtina a dobře se mi to čte.. Jinak tipy dostávám stále jenom od Skotky a Slováka, tak tomu se vždycky směju... ale jsou na mě hrozně hodní a příjemní, Slovák (co nemluví vůbec slovensky protože je tady od 6 let) dokonce trvá na tom, abych si s ním po úklidu dala pivo... no nevím, co s tím budu dělat, protože je mi to trochu trapný, ale tak uvidím v pátek. Takže to jsou tak novinky tady od nás. Je úterý večer, 9. listopadu, můj bývalý šéf slaví dnes narozeniny - takže mu přeju všechno nejlepší - ale stejně tenhle blog nečte, tak je to jedno, a já jdu vypracovávat úkoly do školy. Mám před sebou dvě produktové prezentace - easy peasy, na to se i docela těším a jeden nějakej report, na ten se teda netěším... A co vy tam doma, daleko.. co děláte a jak se vám daří? Koukejte mi napsat, já se snažím psát každej týden! Takže co novýho v DB, Praze, Hředlích a Anrathu? Z Litoměřic dostávám zprávy pravidelně, každý týden...
Jo a ještě jsem zapomněla, Richarde, doufám, že ti došla moje gratulační smska... jestli ne, tak pošli adresu, já vám pošlu pravý australácký přání!
Všichni se mějte, myslím na vás a zase brzy načtenou!
Petra
Žádné komentáře:
Okomentovat